馃懇鈥嶐煔 Celina - wydanie na kanale stabilnym

U mnie te偶 bez problemu

1 polubienie

chyba sobie przy okazji namiesza艂em aktualizuj膮c pm2 i npm z konsoli :frowning:

bash: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/bin/npm: /usr/bin/env: bad interpreter: No such file or directory
bash: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/bin/pm2: /usr/bin/env: bad interpreter: No such file or directory

Czy da sie jako艣 z konsoli wymusi膰 aktualizacj臋 aby widzie膰 w kt贸rym miejscu utkn臋艂o lub ewentualnie kilka polece艅 aby wszystko osobno zaktualizowa膰? Poza komend膮 do aktualizacji ais
pip install ais-dom==xyz -U

po wpisaniu kt贸rej na ko艅cu otrzyma艂em

Successfully installed aiohttp-3.7.3 ais-dom-2021.1.6 ais-dom-frontend-20201229.9 aisapi-0.1.0 voluptuous-0.12.1 yarl-1.6.3
WARNING: You are using pip version 20.3.3; however, version 21.0.1 is available.
You should consider upgrading via the 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/bin/python3 -m pip install --upgrade pip鈥 command.

i po wpisaniu tej komendy mam

Successfully installed pip-21.0.1

wi臋c teraz zostaje zaktualizowa膰 androida i zigbee tylko jak膮 komend膮 ? Te komendy chyba sa nie aktualne

Bo przy pr贸bie aktualizacjji androida utraci艂em mo偶liwo艣膰 po艂膮czenia sie z ni膮 a dopiero ponowne pod艂膮czenie do pr膮du pomog艂o a Android zosta艂 zaktualizowany si臋 okaza艂o po ponownym uruchomieniu bramki

A za艣 przy pr贸bie aktualizacji zigbee zosta艂o usuni臋te chyba

No c贸偶, ponowna instalacja bramki od zera zapoda艂a mi Celin臋 i teraz wersje s膮 OK.
Ale niestety apka mobilna nie chce si臋 po艂膮czy膰 z bramk膮. To samo z apk膮 w TV, kt贸ra pr贸buje si臋 po艂膮czy膰 na http://127.0.0.1

50 min od pocz膮tku aktualizacji mam tak samo jak @Goral64
Bramka nie aktualizowana wcze艣niej do LTS.
Nie dzia艂a web aplikacji

Po wyj臋ciu karty SD, na kt贸rej by艂 zapis history aplikacja wy艣wietla stron臋 dla klient贸w.
Wykonane pm2 restart ais.

Brak wy艣wietlenia strony aplikacji dla bramki lokalnie (TV), nadal jak na foto.

$ pm2 logs
[TAILING] Tailing last 15 lines for [all] processes (change the value with --lines option)
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/.pm2/pm2.log last 15 lines:
PM2        | [2021-01-31 22:18:36] PM2 log: pid=6062 msg=failed to kill - retrying in 100ms
PM2        | [2021-01-31 22:18:36] PM2 log: pid=6062 msg=failed to kill - retrying in 100ms
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: pid=6062 msg=failed to kill - retrying in 100ms
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: pid=6062 msg=failed to kill - retrying in 100ms
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: Process with pid 6062 still alive after 1600ms, sending it SIGKILL now...
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: App [ais] with id [3] and pid [6062], exited with code [0] via signal [SIGKILL]
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: pid=6062 msg=process killed
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:ais id:3
PM2        | [2021-01-31 22:18:37] PM2 log: App name:ais id:3 online
PM2        | [2021-01-31 22:23:59] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:tunnel id:4
PM2        | [2021-01-31 22:23:59] PM2 log: App name:tunnel id:4 online

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/NULL last 15 lines:

obraz

mimo i偶 nie uda艂o mi si臋 zainstalowa膰 aktualizacji w standardowy spos贸b czyli przy pomocy tzw. gui postanowi艂em wykorzysta膰 komendy w konsoli w nast臋puj膮cy spos贸b :

pip install ais-dom==2021.1.6 -U

nast臋pnie

/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/bin/python3 -m pip install --upgrade pip

i ostatni膮 komend膮 by艂o

curl -o "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/tmp/AisPanelApp.apk" -L https://powiedz.co/ota/android/AisPanelApp.apk
su -c "pm install -r /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/tmp/AisPanelApp.apk" 

na ko艅cu nale偶y odczeka膰 kilka minut i od艂膮czy膰 bramk臋 od zasilania i pod艂膮czy膰 ponownie a efekt ko艅cowy po uruchomieniu bramki u mnie tak wygl膮da

ze wzgl臋du i偶 aktualnie nie posiadam zigbee a komendy kt贸re znalaz艂em na forum nie pomog艂y. zgaduje 偶e pozosta艂e rzeczy si臋 nie zaktualizowa艂y ze wzgl臋du i偶 aktualizacja stawa艂a w miejscu przez zigbee i mo偶na by艂oby czeka膰 w niesko艅czono艣膰 gdy偶 rano dalej by艂o tak samo

a pr贸bowa艂e艣 wg tego tutka? http://www.ai-speaker.com/docs/ais_bramka_update_force

1 polubienie

Widz臋 偶e tam s膮 te komendy kt贸re wpisywa艂em pojedynczo i przy ostatniej komendzie te偶 trac臋 mo偶liwo艣膰 po艂膮czenia z bramk膮 wi臋c musz臋 od艂膮czy膰 i pod艂膮czy膰 zasilanie ponownie a w logach znalaz艂em taki wpis

Logger: homeassistant.core
Source: components/ais_updater/init.py:963
First occurred: 31 stycznia 2021, 23:13:55 (1 occurrences)
Last logged: 31 stycznia 2021, 23:13:55

Error executing service: <ServiceCall ais_updater.install_upgrade (c:bc85aeb45c39918e3dca4c15959de429)>
Traceback (most recent call last):
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py鈥, line 1500, in catch_exceptions
await coro_or_task
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py鈥, line 1523, in _execute_service
await self._hass.async_add_executor_job(handler.job.target, service_call)
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/concurrent/futures/thread.py鈥, line 52, in run
result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_updater/init.py鈥, line 298, in install_upgrade
do_install_upgrade(hass, call)
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_updater/init.py鈥, line 963, in do_install_upgrade
ret = subprocess.check_output(
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/subprocess.py鈥, line 420, in check_output
return run(*popenargs, stdout=PIPE, timeout=timeout, check=True,
File 鈥/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/subprocess.py鈥, line 524, in run
raise CalledProcessError(retcode, process.args,
subprocess.CalledProcessError: Command 鈥榗p -R /data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/data /data/data/pl.sviete.dom/files/home/data-backup鈥 returned non-zero exit status 1.

Wiele os贸b zapomina o trywialnym pocz膮tku ka偶dej aktualizacji:
apt -y update
apt -y upgrade

Mi sie Linux zaktualizowa艂 sam wiec nie pisa艂em o tych komendach a ten skrypt sporo u艂atwia je艣li potrzeba zaktualizowa膰 androida i pozosta艂e ale gdy nie ma konieczno艣ci aktualizowania androida to lepiej nie korzysta膰 z tego je艣li nie mamy mo偶liwo艣ci w艂膮czenia i wypaczenia fizycznie zasilania bramki a poza tym w tym skrypcie nie ma komend do aktualizacji zigbee i po wykonaniu dodatkowo tych komend https://ai-speaker.com/docs/ais_app_integration_zigbee#aktualizacjainstalacja-r臋czna mam taki efekt

wi臋c chyba skrypt autoaktualizacji by膰 mo偶e ma jakie艣 b艂臋dy bo przez ponad 8 godzin gdy spa艂em system nie by艂 w stanie sam zaktualizowa膰 si臋 i po raz pierwszy od wielu aktualizacji mog艂em zrobi膰 kopie ca艂ego systemu a nie tylko ha bez otrzymywania b艂臋du zwi膮zanego z zigbee

@jolka ciesz臋 si臋 z nowych funkcjonalno艣ci zmierzaj膮cych w kierunku domofonu i panelu sterowania.
Jest pewne ale鈥 dla kt贸rego chyba zostan臋 przy :

Najbardziej w AIS dom Panel brakuje mi wygaszacza (z zegarem w臋druj膮cym po ekranie) po u艣pieniu/wygaszeniu oraz detekcji ruchu/艣wiat艂a dla wybudzenia tabletu/panelu.
P.S. Jak Ada艣 Mia艂czy艅ski pisz臋鈥

Hej, gdyby komu艣 jeszcze nie udawa艂o si臋 zaktualizowa膰 to s膮 2 drogi

Droga dla tych co chc膮 zrozumie膰 co si臋 dzieje

1. logi
  1. aktualizacja r臋czna krok po kroku

Droga dla tych co chc膮 klikn膮膰 i ma dzia艂a膰

1. pe艂ny reset aplikacji

pe艂ny reset rozpakuje wam te pliki

i potem wszystko jest znowu OK

2 polubienia

Posz艂o bez najmniejszych problem贸w.
image

Sprawdzanie konfiguracji r贸wnie偶 dzia艂a.

Pewnie dzia艂a dlatego 偶e mam HACS.
A mo偶e powinno by膰 odwrotnie? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jeste艣 ju偶 na LTS?
Po艂膮czenie masz lokalne czy tunel?

Jestem w sieci lokalnej, ale 艂膮cz臋 si臋 przez adres tunelowy.
Nie jestem na LTS.

U mnie te偶 dzia艂a sprawdzanie konfiguracji zar贸wno lokalnie jak i przez tunel. wiec ewidentnie przypad艂o艣膰 waszej instalacji. Mam LTS.

Jaki艣 pomys艂 偶eby to zadzia艂a艂o?

Ciekawe, bo przed aktualizacj膮 robi艂em kopi臋 zapasow膮 i sprawdzanie konfiguracji dzia艂a艂o.
@Stravi @jszkiela @Tomasz - czy mo偶ecie odpali膰 stron臋 panelu aplikacji lokalnie na bramce pod艂膮czonej do monitora czy TV? U mnie jak i @Goral64 bramka pod艂膮czona po HDMI do TV usilnie pr贸byje po艂膮czenia na http://127.0.0.1.

Te偶 tak mam Czeka pe艂ny restart widz臋

Nie ma sprawy ale dopiero po 16.00.