Codzienne Zwisy bramki

Kochani, od kilku dni mam problemy. Codziennie rano zastaję bramkę zawieszoną, nie odpoowiada, Na wyświetlaczu napis AI 3 i koniec. po wylaczeniu i wlaczeniu zasilania wstaje i działa normalnie. Co może być? Od czego zacząć poszukiwania problemu? Bramka Dev3

Sprawdź logi albo może jakaś integracja pamięć Tobie zapycha i następuje zawieszenie bramki.
Posiadasz integrację burze dziś ? Jak miałem Dev3 to zawieszanie występowało przy tej integracji.Aktualnie jestem na Czystym HA i integracja działa ok

nie mam. kiedys miałem na czystym HA na RPi2B. po przesiadce na dev3 nie instalowałem. Logi nie chcą mi się wczytać. Jest parę błędów które nie wiem czy są ważne i jak się ich pozbyć. A jak wduszę wczytaj peny log to nie wczytuje nic.

i temat zdechł. Miesiąc minął a bramka jak sie wieszała tak się wiesza.
Miało być pięknie a jest inaczej. Czas najwyższy wracać do czystego HA

Ciężko zgadnąć co może być przyczyną, dev3 to solidna i stabila platforma - nie mamy z nią problemów. Nasze bramki chodzą bez przerwy miesiącami.

Sprawdz może w konsoli htop-em czy coś zjada pamięć bramki:

htop

zobacz w logach pm2 czy coś loguje jakieś błędy:

pm2 logs

Jeżeli chcesz przejść na czystego HA to polecamy zrobić to razem z nami :slight_smile: na DEV3 - tu jest opis i linki do obrazów systemu:

totalnie tego nie ogarniam niestety. po wpisaniu w terminalu pm2 logs terminal tak szybko pluje błędami, że ekran nieczytelny. cały czas przewija i miga