Czujnik mi flora którą wersję kupić?

Witam
Chciałem kupić zonie na prezent czujnik mii flora do kwiatków.
Sa 4 wersje kolorów, i trochę się pogubiłem a opisy niewiele mi mówią, którą wersję czujnik kupić ? (wiem ze czarna odpada)
Obecnie na dev 3 mam Ha wersja 2022.5.5.(nie mam termuxa)
Chciałem do tego podpiąc usb bt -500 czy to zadziała ?
(czytałem poprzednie topiki ale one sa z przed 2 lat wtedy chyba wersji rózowej nie było)
Pozdrawiam
Robert

Mam kilka zielonych, właściwie nikt z domowników na to nie patrzy, mogę odsprzedać.

1 polubienie

@Ropian
Fajnie by było gdybyś uświadomił o co chodzi z tymi kolorami (skoro coś już wiesz - czemu “czarna odpada”?).
U siebie mam białe i zielony (“miętowy” :stuck_out_tongue: ), wszystkie to HHCCJCY01

Jak obecnie wygląda wsparcie BLE w AIS nie mam bladego pojęcia, ale w normalnym, aktualnym HA się integrują bez problemu, dość mocno żrą baterie.

1 polubienie

opieralem sie na grafice


w opisach różnych napisane jest ze czarny to nie smart

Pewnie z Ble na Ais to będą problemy jako ze zatrzymałem sie w HA na wersji 22.05 i teraz nawet nie mogę zainstalować z hacc bo wymagana jest nowsza wersja a nie potrafię znaleźć wersje do tego co mam
Zastanawiałem się czy wersja różowa to jest jakaś lepsza czy to tylko oprogramowanie na telefonie

Zastanawiam się nad różnicą między białą a zieloną skoro niby to samo to po co dwie

Witam Mam wersję green i 12 termometrów chodzi od lat na esp32 z tasmotą ale w wersji 9.5 , czujniki z chin

Ta grafika za wiele nie mówi (przede wszystkim brak informacji o oznaczeniach modeli).
Faktycznie odgrzebałeś mi w głowie - jakaś wersja jest bez modułu komunikacyjnego, z tego wynika, że czarna.
Natomiast w tym rózowym “Tuya version” brzmi złowieszczo - prawdopodobnie zmieniono protokół komunikacji na jakiś popieprzony.
(biały i zielony nadają w sposób w miarę standardowy, na tyle, że przyjęto to jako standard dla DYI - BTHome).

Wydaje mi się, że nowa obsługa BT (która daje np. możliwość wykorzystania bramek EBP, czyli bez dongla USB) jest dopiero w 2022.9.x
Natomiast być może istnieją jakieś inne kompatybilne z AIS rozwiązania.

Przykładowo na bazie ESP32 i ESPHome można zbudować taki odbiornik i on to obsłuży (wiem, bo używałem go z HA gdy ten jeszcze nie miał wbudowanej obsługi BLE m.in. z MiFlora, któryś egzemplarz kupiłem pod brandem VegTrug, ale nie był to ten opisany w integracji tylko identyczny 1:1 z MiFlora)