🕵 Wersja systemu Jarek wydana na BETA

Jarek BETA

:male_detective:

Przyśpieszamy bo kodujemy na AIS PRO1 :stuck_out_tongue:

Jest szybciej - cytat z @araczkowski :

Kurcze Seba, patrz na to → włączam debug w apce i nie czekam już pijąc kawę :coffee: aż aplikacja… pojawi się na bramce, bo pojawia się natychmiast. To kiedy my teraz kawę będziemy pili :question: :slight_smile:

PS

Gdyby ktoś z naszych sznownych forumowiczów potrafił kododawać w Java (Android Studio) i chciałby do nas dołączyć, to chętnie wprowadzimy w temat i pokażemy jak programować aplikację klienta na Android. Przydał by się ktoś też do iOS. Zainteresowanych zapraszamy → info@ai-speaker.com

Co nowego

HA w przedpremierowej wersji 2021.8.0b4

Najfajniesza nowość to “Zarządzanie energią w domu” idea jest taka żeby połączyć odczyty licznika (albo info z Taurona) z informacjami o produkcji energii (pv) oraz informacja o poborze z urządzeń i na podstawie tego wygenerować w aplikacji piękny panel z informacjami. Tak to będzie wyglądało docelowo w interfejsie:

distribution

Home Assistant dogadał się z Shelly i będzie dodawał linki partnerskie do ich produktów, my pokażemy jak zrobić coś takiego przy użyciu MEW-01 którą dostaliśmy od Zamel. Cześć @przemek :slight_smile: :wave:

Kolejna większa nowość to obsługa syren alarmowych:

Reszta zmian to głównie poprawki i upepszenia.

Obsługa widedomofonu

Dodajemy nowy element do systemu - serwer SIP oraz wbudowujemy klinta sip do naszej aplikacji na tablet/panel sterowania. Wyjaśnimy dokładnie o co chodzi w kolejnym wątku:

3 polubienia

Czy jest szansa aby to rozwiązanie było uniwersalne tak aby można było zastosować inny 3-fazowy licznik energii elektrycznej? Zakładam, ze wystarczyło by tylko dostosować nazwy encji i zastosowane urządzenie jest bez róznicy.

1 polubienie

Jarek… Od razu kojarzy mi się z AIS+ :smiley:

3 polubienia

A ja dziś pół dnia na grafanie spędziłem :triumph:

1 polubienie

Kolejne wydanie na BETA

image

Najnowszy AIS HA

Najnowsze Zigbee2Mqtt

Tunnel Cloudflare

Cloudflare poparwiło prolbem który zgłosiliśmy

i wydali nową wersję tunelu

testujemy poprawkę i niedługo wydamy aktualizację tunelu


PS

Udanych wakacji :sun_with_face: :tropical_drink: :beach_umbrella:

do usłyszenia za 2 tygodnie :slight_smile:

w nowej wersji są Wykres statystyk to już prawie grafana :wink:

2 polubienia

O qurka. @jolka ty mnie nie namawiaj na betę :shushing_face:

Kiedy wersja stabilna? :partying_face:

1 polubienie

Prawie robi wielką różnice :slightly_smiling_face:

@Cino111 dawaj bete i pobawimy się przepływami :sunglasses:

1 polubienie

no jak zwykle, zgodnie z odwiecznym kalendarzem wydań :slight_smile:

beta jest fajna, coś się zawsze dzieje :wink: i można sobie podzwonić w domu między klientami ais-dom:

PS
zawsze bezboleśnie można się na demo pobawić wykresami

3 polubienia

Boję się. Dobrze wiesz co mi Edyta zrobi jak jej lampka nocna i schody nie załączą po zigbee :scream_cat: :stuck_out_tongue_winking_eye: :skull: :skull_and_crossbones:

4 polubienia

Każdy z Nas to zna. :grinning::grinning:
A na początku teksty “a po co to robisz?”
Teraz tylko słyszę. “Uruchomiłam Dobranoc i jakoś dłużej myślała Jolka. Cos się dzieje chyba, rolety rano się otworzą?” :grinning::grinning::grinning::grinning:
Ja czekam na stabilna. Co drugie wydanie zigbee jest ok więc to będzie hulać :grinning:

3 polubienia

Ojtam Ojtam to przyjdziemy :bouquet: i :wine_glass:
A zobacz jak pięknie:

2 polubienia

Patrz namówili. Jedziemy z dyskoteką

2 polubienia

No to jedziemy…

Edit
Poszło bez problemu

1 polubienie

Wszystko działa, choć zigbee i mosquitto to ja mam na synogy. Pora brać się za wykresy :thinking:

U mnie po instalacji zigbee2mqtt 1.21 wszystko wróciło do normy. Testujemy…

2 polubienia

Fajnie. Daj znać po testach czy wszystko ok. U mnie na 1.20.0 wszystko ok; tak jak dotychczas :slight_smile:

1 polubienie

Niestety działało do czasu, wieczorem znowu ch** bąbki strzelił, nastepny test to powrót do wersji 18.1 do której wszystko pięknie działało.

A co się wydarzyło dokładnie?