Czujnik ruchu SwitchBot na BT integracja

Cześć wszystkim,
mam pytanie o Bluetooth wbudowane w bramkę DEV3, czy można go używać do podłączania urządzeń?
Próbuję sparować czujnik ruchu SwitchBot który do komunikacji używa właśnie BT i nie wiem jak to zrobić.
Przy próbie dodania Integracji SwitchBot dostaję błąd:
SwitchBot
Nie można nawiązać połączenia

1 polubienie

Z tego co czytam wynika że aby podłączać jakiekolwiek urządzenia po BT inne niż głośnik trzeba zakupić ESP32, wgrać odpowiednie oprogramowanie i dopiero przez nie podłączać urządzenia.
Prosił bym o potwierdzenie że dobrze myślę :slight_smile: Nie rozumiem dlaczego nie można użyć wbudowanego w DEV3 BT, albo choćby zwykłego dongla BT za parę złotych…

Nie wiem jakie konkretnie urządzenia masz/chcesz podłączyć, ale różnica jest istotna… BT w bramce lub dongiel BT za parę złotych nie obsługuje BLE.
Mam termometry Xiaomi podłączone właśnie poprzez ESP32 i działa to dobrze.
Więcej informacji >>

Dzięki Piotrek. trochę mi wyjaśniłeś, chce podłączyć czujnik ruchu switchbot

tu faktycznie jest używane określenie BTLE MAC, ale jest też napisane że wymagany jest po prostu Bluetooth. "In order to use this integration, it is required to have working Bluetooth set up on the device running Home Assistant. "

Może OMG obsługuje ten czujnik:

Niestety nie, fajny projekt bo łączy obie technologie które potrzebuje RF i BLE, ale z tego co widzę to wspiera tylko około 70 urządzeń.
Kupiłem już bramkę RF muszę kupić jeszcze esp32

Cześć,
jeśli ktoś kiedyś próbował podłączyć urządzenia SwitchBot do HA to można to zrobić za pomocą ESP32, ja użyłem ESP32-DEVKITV1.
Instrukcja jest w filmiku.

Próbowałem wgrać najpierw Tasmote na ESP32, ale nie wykrywał urządzenia.