Dev3 (100 Mbps) i wyświetlacz VFD

Cześć @jolka

Dzięki za obraz dla dev3 z eth 100Mb.

Co zrobić z wyświetlaczem, ktory nie działa? Dzięki uprzejmości @Celina sprawdziłem większość conf z:

Niestety bez powodzenia.

Dziękuję i pozdrawiam :slightly_smiling_face:

Procedura:

cd /usr/share/openvfd/conf/
sudo nano diy.conf

Dodać wpis:

vfd_gpio_clk=‘0,64,0’
vfd_gpio_dat=‘0,63,0’
vfd_gpio_stb=‘0,0,0xFF’
vfd_chars=‘4,0,1,2,3’
vfd_dot_bits=‘0,1,3,2,4,5,6’
vfd_display_type=‘0x00,0x00,0x00,0x06’
functions=‘’

Zapisujemy - Ctrl - X i potwierdzamy T lub Y

Uruchamiamy ekranik:

sudo armbian-openvfd 0
sudo armbian-openvfd 99

Wyświetlacz ożywa - jest na nim czas; brak jest ikonek. Można pokombinować z tym vfd_chars=‘4,0,1,2,3’. Jeśli się komuś uda - proszę o info (@Celina @jolka - rozszyfrujcie proszę tą “enigmę” :slight_smile: )

Autostart przy uruchamianiu systemu:

cd /etc/custom_service
sudo nano start_service.sh

skasować sekcję # Led display control a na samym końcu dać linijkę:

armbian-openvfd 99

Zapisujemy - Ctrl - X i potwierdzamy T lub Y

WIecej informacji - https://github.com/ophub/amlogic-s9xxx-armbian/blob/main/documents/led_screen_display_control.md

2 polubienia

@szopen - dziękuję za informację.

zrobiłem tyle ile umiałem i udało mi się wyszukać. “engima” bo nie widzę logiki w tym; twórcy systemu logikę widzą ale ja za głupi jestem dla nich i eksperta strugał nie będę.

gdy zadałem pytanie na forum armbiana - kierując do linku, który dałem powyżej (który faktycznie coś tłumaczy) - to zamiast pomocy dowiedziałem się, że to co tam robią to nielegalne jest bo się podszywają pod armbiana i pomagać mi nie będą… :face_exhaling:

to nie dla mnie świat; @Cezary.K ma rację - są inne zegarki w domu :slight_smile: ten działa, bramka żyje - wystarczy.

to w sumie pierdoły są :slight_smile:

najlepszego i pozdrawiam,

To bardzo ciekawa informacja.Widać jakaś sprzeczność interesów, bo raczej oba projekty, oficjalny Armbian jak i amlogic-s9xxx-armbian są na licencjach GPL. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o … tanie dalekowschodnie pudełka typu TV-BOX z Amlogic, Rockchip i Allwinner z którymi nie ma jak konkurować na zachodzie.

a może tylko 1 blaupunkt żeby wiadomo było że to jest włączone z tego zegarka to chleba nie będzie

1 polubienie