DEV3 - Dolby Atmos

Przeglądałem forum i zaintrygowało mnie to:

Pogrzebałem w ustawieniach urządzenia AIS DEV3 i okazuje się, że można włączyć Dolby Atmos :slight_smile:

wchodzimy w ustawienia urządzenia

wybieramy Dźwięk

i mamy możliwość włączenia Dolby Atmos :slight_smile:

Sprawdziłem działa!

W PRO1 Dolby Audio jest w specyfikacji, a w DEV3 nie, a przecież jest i działa.
Nie rozumiem, dlaczego AI-Speaker się tym nie chwali??? Błąd w dokumentacji chyba… a może zepsułem niespodziankę :wink:

4 polubienia

@ziom - jak miło Cię widzieć znowu na forum :slight_smile: :+1: Dzięki za wpis. Co tan nowego w apkach na dev?

na dev 1 jest chyba podobnie

[ro.board.platform]: [gxl]
[ro.boot.hardware]: [amlogic]
[ro.build.version.sdk]: [25]
[ro.fota.platform]: [AmlogicS905X_7.1]
[ro.hardware]: [amlogic]
[ro.platform.disable.audiorawout]: [false]
[ro.platform.has.mbxuimode]: [true]
[ro.platform.has.pppoe]: [true]
[ro.platform.has.realoutputmode]: [true]
[ro.platform.keepbackground.app]: [com.droidlogic.PPPoE]
[ro.platform.support.dolby]: [true]
[ro.platform.support.dts]: [true]
[ro.platform.support.over.4k30]: [false]
[ro.product.brand]: [Amlogic]
[ro.product.manufacturer]: [Amlogic]
[ro.product.model]: [AI-Speaker.com]
[ro.product.name]: [p281]
[ro.revision]: [0]
[ro.serialno]: []

w zakładce dźwięk jest tylko dźwięk przestrzenny (zawsze auto lub brak )


Zaś w zaawansowanych ustawieniach /dźwięk

Domyślnie jest tak ustawione i czy polecacie coś zmienić?

Nie chcę psuć zabawy, ale Amlogic S905x3 po prostu obsługuje Dolby Atmos…i tyle.
Wcześniejsze niekoniecznie, żeby nie było niedopowiedzeń - chodzi o sprzęt nie o oprogramowanie.
PS
Dolby Vision tez obsługuje :wink:

1 polubienie

Elo :slight_smile: na DEV smiga każda apka Android. Ja mam Spotify full, Netflix, HBO i C+. Nie będę tego opisywał bo zostałem już delikatnie “ostrzeżony” - rozumiem, że to nie jest strona o piractwie tylko o automatyce. Staram się wygrać PRO1 w ankiecie - napisałem coś, co mam nadzieję naszej Jolce się spodoba :smiley: Ja bym z tego PRO1 zrobił centrum multimedialne i IoT - jak wygram (:crossed_fingers: ) to obiecuje, że wszystko opiszę. A jak nie wygram to i chyba i tak kupię… zrobię sobie prezent pod choinkę :wink:

3 polubienia

Elo :slight_smile: Na DEV1 nie ma Dolby, próbowałem kiedyś zrobić z tego głośnik samemu i żeby poprawić dzwięk doinstalowałem sobie wypasiony equalizer Viper - tym można podrasować dzwięk. Miałem opisać temat na forum ale nie wiem czy to legalne jest.

Poszukaj sobie w sieci Viper4Android. Na moim DEV1 to wyglada tak:

1 polubienie

Serio Jolka zrobiła się zazdrosna i tupnęła nóżką…? :smiley: Apki, które podałeś nie są pirackie.

na przykład sama apka popcorntime nie jest piracka, ale temat jest raczej kontrowersyjny…

żeby nie było to zostałem bardzo kulturalnie ostrzeżony, żeby nie promować na forum ''łamania prawa" :wink: i jakieś informacje o kodeksie postępowania
szanuję takie podejście, bo jak to mówi moja konkubina ‘kobiety sa faktem a z faktami się nie dyskutuje’ (dostałem nawet koszulkę z tym napisem) :wink:

Tak, na DEV3 Dolby Digital jest, ale bez licencji - dlatego tego nie ma w specyfikacji.
W PRO1 jest S922X-H, Amlogic zapłacił za licencję na znaczek dla Dolby i możemy się tym chwalić w dokumentacji.

W związku z wyżej wymienionymi formatami na bramce przydał by się wspierany Kodi

1 polubienie

A czy ktoś wie czemu BT wyłącza się na bramce?

Podłączyłem do niego głośnik lecz po czasie BT rozłącza go.
Domyślam się że jak nic nie gra to wyłącza ale z zewnętrznymi BT nie ma problemu. A fajnie by było mieć lepszej jakości dźwięk prosto z bramki :slightly_smiling_face:
Oczywiście brama dev3 :slightly_smiling_face: