Dodatek Energy jak

Pytanie czy jeszcze dostaniemy te dane - Zeversolar już nie istnieje, chociaż chmura działa…

A sprawdzałeś to?:

1 polubienie

No nie sprawdzałem :slight_smile: A Ty?

Jeszcze nie - znalazłem to wczoraj.

Natomiast pod HA mam to i działa:

ale dodatek Energy tego nie widzi.

Właśnie spędziłem pół godziny na szukaniu swojego inwertera w sieci aby nadać mu stałe IP. Dopiero teraz załapałem, że bez produkcji ta łajza wyłącza się…
Idę pić, do niczego innego się dziś nie nadaję :wink:
Jutro powalczę z tym.

Edit:
Działa, czy dobrze? To trzeba poczekać na trochę danych.

2 polubienia

Mówisz o tej pierwszej integracji?

U mnie dzisiaj zadziałało i wartości są identyczne jak bezpośrednio z falownika. Problemem są logi błędów z połączeniem podczas gdy falownik się wyłącza na noc…

Tak o pierwszej integracji.
W wątku na ichnim forum ktoś już problem tych błędów zgłaszał ale stanęło na tym że je ignorują :slight_smile:

1 polubienie

Hm, ponowne uruchomienie jolki usunęło dane na temat zużycia i produkcji. Mam tylko dane po restarcie. Czy tak ma być?

Jeżeli to bramka DEV i nie zmieniłeś/wybrałeś bazy danych to “tak ma być”:
Konfiguracja bramki - Logi i baza danych | AI-Speaker

W jaki sposób wyciągnąć wartość Energy total z falownika “lokalnie” bez łączenia z chmurą ?

Witamy na forum.

Ile falowników tyle sposobów. Bez podstawowej informacji w pytaniu nie da się udzielić konkretnej odpowiedzi.

Falownik Zever 6000
Dostęp do Zeversolar w chmurze
dostęp lokalny: jednak podaje tylko aktualną moc, dzienną produkcję, status falownika i błędy

Może ten temat będzie bardziej adekwatny:

Proponuję tam przenieść dyskusję.

1 polubienie

Witam serdecznie, czy ktoś wie gdzie w Home Assistant 2022.11 znajdę tą zakładkę DOSTOSOWANIE ? Nigdzie jej nie widzę?

Dostosowanie został już dość dawno usunięte z GUI, teraz tylko w YALM w pliku customize.yaml

@szopen ładnie opisał taką edycję:

Jako przełomowa zmiana było w wydaniu 2021.12.

Czekaj czekaj, nie tylko w yaml’u, bo można też bezpośrednio w każdej encji nadpisywać część najczęściej nadpisanych pól.

Tyle że we własnościach encji w GUI nie dopiszesz czegoś, co brakuje.

1 polubienie

Witam mam pytanie dodałem energy: w config później dodałem bez żadnych encji energy i wyświetla mi się tylko data Dzień Miesiąc rok w prawym gornym rogu nic więcej próbowałem przywracać z kopi zapasowej oraz usuwać i dodawać ponownie energy: w config ale dalej mam brak możliwości skonfigurowania energy.Czy ktoś ma jakiś pomysł.

@Medykkforek
Nie wiem jak to wygląda w AIS, ale na testowym HA spróbuję odtworzyć sytuację, jak rozumiem przeszedłeś cały kreator Panelu Energii nie dodając żadnych źródłowych encji i masz pusty, a teraz masz już encje energii (Powercalc?) i chcesz je dodać do tej pustki?

Istotnie po przejściu kreatora bez dodania czegokolwiek wygląda biednie

Ale by go skonfigurować wystarczy wejść w Ustawienia → Dashboardy i kliknąć w obszarze zaznaczonym w czerwonej ramce

I mamy to

Niestety jak się okazało na tej instalacji nie mam żadnych encji spełniających założenia Statystyk Długoterminowych

PS jeśli chcesz wrócić do trybu kreatora to wystarczy skasować plik energy w ukrytym podkatalogu .storage (który znajduje się w katalogu config), to jest miejsce w przypadku typowej instalacji HA (czy w AIS jest podobnie nie wiem), oraz zrestartować HA.

Dziękuję :slight_smile: wszystko jest

wt., 29 lis 2022, 19:00 użytkownik szopen z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał: