Odczyt danych z falownika Zeversolar

Witam.
Od niedawna posiadam bramkę dev1. Bardzo podoba mi się projekt. Powoli poznaję i uczę się :slight_smile:
Mam już ponad 200 encji i próbuję integrować nowe rzeczy.
Mam fotowoltaikę z falownikiemi Zeversolar. Na ten moment odczytuję dane via PVoutput.
Znalazłem inne rozwiązanie: GitHub - CheongKoo/HA_AppDaemonZeverSolarSensor: Get power generation from ZeverSolar Inverter and present it to front end as a sensor for Hass.IO
Ale tutaj potrzebny jest AppDaemon, który standardowo jest w repozytorium: GitHub - hassio-addons/repository: Home Assistant Community Add-ons
Czy i jak można to zintegrować z bramką AI-Speaker?

Witaj.

Nie licz na bramce DEV na możliwość instalacji AppDaemon.

Proponuję proste rzeczy robić na bramce DEV a wszelkie customy i eksperymenty instalować w zewnętrznej instalacji HA z Supervisor i HACS (np na RPI. Ja mam na Qnapie). Potem możesz zastosować na AIS Dev Remote Home-Assistant by wymieniać się danymi i stanami (w tej integracji zevercloud masz dwie encje).

Tak to u mnie testowo wygląda - Zever z AppDaemon na HA na Qnap ← Remote HA na AIS DO ← AIS Dom Dashboard:

Czy coś jeszcze wykombinowałeś w kwestii integracji z HA?

Pozdrowienia

Witam.
Dziękuję za informacje.
Skonfigurowałem falownik w PVOutput.
A PVOutput jest zintegrowane z HA AIS.

Pozdrawiam.

Dzięki.

Napisz mi proszę - bo mam z tym problem - jaka jest konstrukcja połączenia z chmura Zevera z wykorzystaniem API

Wysłałem prośbę o udostępnienie



AppKey

|

AppSecret

|

  • | - |

na

ROW Service <service.row@zeversolar.net>

podając im dane z chmury zevera
My data in zevercloud:
Owner: ******
mobile phone.****
Plant name: *****
Api key: ******
sid=*****

Devices in plant:
TLC5000 - serial number: ****
A10080-10 - serial number: ****

Po dwóch dniach otrzymałem AppKey i AppSecret i skonfigurowałem w serwisie pvoutput.
Tutaj możesz trochę poczytać:
https://forum.pvoutput.org/t/zeversolar-auto-updater/41/21

Pozdrawiam.

2 polubienia

Bardzo dziękuję. Pozdrowienia.

Na FB ktoś proponował:

pip install appdaemon

Ale czy to zadzaiła na bramce to musiałbyś sam sprawdzić albo może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy :slight_smile:

1 polubienie