Encje MySensors niedostępne po restarcie HA

Problem pojawił się po przejściu na wersję stabilną Nikodem (jednoczesne przejście na termux) i nie zniknął po aktualizacji do bety Ola. Z tego co udało mi się ustalić, problem nie dotyczy innych instalacji HA, np. w dockerze, chociaż wygląda na to, że dotyczył wcześniej:

Encje wracają po restarcie modułu, czyli po ponownej prezentacji i wysłaniu wartości, co zgodnie ze specyfikacją integracji MySensors powinno być potrzebne tylko za pierwszym uruchomieniem danej encji. I do tej pory tak to działało, encje MySensors nie dodawały się dopóki nie wysłały wartości, ale były normalnie dostępne po restarcie HA.

Wiem, że MySensors nie jest jakąś szalenie popularną integracją, ale może coś uda się zrobić w temacie?

No cóż, to pomogłem sobie sam :slight_smile: Znalazłem dzisiaj trochę czasu, żeby przyjrzeć się sprawie. W logach zauważyłem taki wpis:
image

Czyli mysensors.persistence próbuje uzyskać dostęp do starej ścieżki, tej sprzed aktualizacji do termux. Okazuje się, że ścieżkę do pliku da się zmienić w pliku AIS/.storage/core.config_entries:

3 polubienia