Konfiguracja MySensors

Szanowna Społeczności,
Mam drobny problem. Integruję sprzęt oparty na MySensors z AIS. Wszystko ładnie i automatycznie dodaje się do pliku konfiguracyjnego (w tym przypadku mysensors.json). Niestety w encjach są widoczne tylko przełączniki, rolety i dimmery. Nie widać żadnych sensorów. Poniżej zdjęcie poprawnie dodanych sensorów z pliku konfiguracyjnego. Co może być przyczyną?

image

Cześć @feanor-anglin niestety nie mamy pojęcia co może być przyczyną bo nigdy czegoś takiego nie robiliśmy :wink:

Proszę opisać coś więcej - jak ta integracja działa?
Jak zrobione jest połączenie z bramką MySensors… Ethernet (LAN) czy MQTT?
Czy coś jest w logach? Czy po przestawieniu logów na debug coś więcej jest widoczne…

Może będziemy w stanie podpowiedzieć jak debugować taką komunikacje i w jaki sposób szukać przyczyny :wave:

Już ogarnięte. Myślałem, że to coś związanego z AIS, ale okazało się, że problem dotyczył konfiguracji samego HA. W polu ‘version’ miałem przypadkowo wpisane ‘2.3.2’ i to skutkowało tym osobliwym błędem. Poniżej screen poprawnej konfiguracji:
image

2 polubienia

Witam, jestem początkujący - jak mogę dodać wpis o bramie MYSENSORS? czy ona powinna być automatycznie wykryta po wpięciu arduino?

Musisz wpisać w plik configuration.yaml dokładnie to, co jest na obrazku w moim poście powyżej. Ścieżka dla persistence_file to ‘/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/mysensors1.json’, gdzie nazwę możesz dać dowolną.

Jeszcze trzeba odpowiednio przygotować kod MySensors - w pierwszym obiegu pętli głównej programu trzeba wysłać do HA stany sensorów. Wszystko jest opisane dokładnie w dokumentacji HA.

Bardzo dziękuję, będę próbował