Error connecting to AIS

Witajcie, od dwóch dni obserwuje samoistne zawieszanie się bramki o losowych porach.
Dziś po takim zawieszeniu i restarcie w logach znalazłem błąd:

Logger: aisapi.ws
Source: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/aisapi/ws.py:74
First occurred: 7:37:07 (2 occurrences)
Last logged: 8:20:38

Error connecting to AIS,

Zigbee 1.18.2
AIS HA 2021.4.7
Android 1.0.3
Linux 21.04.08

Z drugiej strony mam ręcznie dodaną integrację miio do odkurzacza, która sypie paroma błędami i ostrzeżeniami, zastanawiam się czy to nie z jej winy tak się dzieje, jednak integracja jest od miesiąca a bramka fiksuje od 2 dni.

@Grubsztyk - przykro mi z powodu Twoich problemów.

Mogę Ci napisać tak - obserwuję w milo (w logach) sypanie błędami (u mnie jest to nawilżacz) ale w żaden istotny sposób nie wpływa to na stabilność bramki jak i różnych automatyzacji, które mam poustawiane w związku z tym nawilżaczem. Tak więc - moim skromnym zdaniem - to nie jest ten powód.

Natomiast miałem swego czasu sporo epizodów z samoistnym wieszaniem się bramki. Zdiagnozowałem to logami, poobserwowałem i opisałem w tym wątku >>> I podjąłem jedyną słuszną decyzję o zaprzestaniu korzystania z winowajcy - od tego czasu ani razu nie wystąpiły epizody wieszania się bramki.

Mam nadzieję, że uda Ci się coś zaradzić. Powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam,

1 polubienie

@sdsi dzięki,
też nie zakładałem że to miio, jednak od niej mam najwięcej błędów :frowning:

Poczytałem Twoje perypetie, ja spotify nie mam co prawda, ale będę szukał w logach co to za cholerstwo szaleje.

Jak to mówią “jeździć, obserwować” :smiley:

1 polubienie