Flightradar24.com

Cześć,
popełniłem ostatnio urządzenie oparte na Raspberry Pi Zero W dające mi konto Bussines w serwisie Flightradar24.com w zamian za wysyłanie do nich przez internet danych odbieranych przez antenkę połączoną z moją maliną a wysyłanych przez samoloty przelatujące nad moją głową (to w uproszczeniu i skrócie).
W trakcie konfiguracji systemu na karcie, mogłem zadeklarować czy chce mieć swój potok danych (zbieranych przeze mnie) wyprowadzony na konkretne porty maliny.
Chciałbym to jakoś wykorzystać i wyświetlać te dane w AIS. I w związku z tym mam pytanie czy Ktoś może popełnił już taką lub podobną integracje z HA czy z AIS? Czy może mógłby Ktoś pomóc- naprowadzić jak ogarnąć taką integrację?
Za każdą pomoc będę wdzięczny i zobowiązany .
Pozdrawiam,
Radek

Cześć,
zapewne latają tam JSONy?
Wtedy użyłbym:

Nie wiem jeszcze co tam lata :frowning: musze sprawdzić jakoś… Wireshark?
Radek

Ach sądziłem że brałeś w tym czynny udział i wiesz co tam jest. Czyli to jest jakaś ich appka odpalona na Twoim RPi?
Sprawdz czy działa taki link, jeśli tak to co zawiera zwrócony JSON:
http://raspberrypi_ip:8754/monitor.json

Prawdopodnie to rozwiązanie Ci pomoże:

1 polubienie

Z tym, że musisz gdzieś na boku mieć maszynkę, która obsłuży:

Jeśli masz HA na czymś typu NUC/RPi to na luzie na tym samym sprzęcie dasz radę. Jeśli na Jolce to trzeba instalować obok. Wątpię żeby RPi Zero dało radę z tym dodatkiem.

@tylkologin Dzięki o to właśnie chodziło. Choć widzę, że to dosyć rozbudowany projekt włącznie z mapami etc.
Ja raczej myślałem nad wyciągnięciem danych coś jak tu:

Ale coś mi się wydaje, że nie da się tego “rozdzielić” przed “obróbką” tych danych. RPi Zero faktycznie może tego nie “udźwignąć” czy Joka dałaby radę - nie wiem. Ale mam jeszcze coś takiego jak stale chodzący Docker po WIN10.
Jak sądzisz dało by się postawić to w Docker-rze? A może dałoby się całość razem z FR24 postawić w tym Doker-rze?
Radek

@Stravi Zainstalowałem system z FR24 na kartę podłączyłem DVB-T na RTL-u pod malinkę i antenę 1090 MHz no i skonfigurowałem FR24.
A teraz zastanawiam się co i jak z tymi danymi na portach malinki zrobić.
P.S. coś w stylu projektu zaproponowanego przez @tylkologin - byłoby ok.
Radek

Tak myślę, że to można uprościć. Domyślna instalacja FR24 powoduje, że w katalogu /run/dump1090-mutability są wrzucane pliki json:

-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 65 Jan 28 11:36 aircraft.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 65 Jan 28 11:34 history_0.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 65 Jan 28 11:34 history_1.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 65 Jan 28 11:35 history_2.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 65 Jan 28 11:35 history_3.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 62 Jan 28 11:35 receiver.json
-rw-r–r-- 1 fr24 fr24 2919 Jan 28 11:35 stats.json

można je zwizualizować w HA. Druga sprawa to fakt, że w pakiecie z FR24 przychodzi nieaktualna wersja dump1090. Można pomyśleć i spróbować zrobić jej ręczny upgrade do:

nie próbowałem tego, ale może dziś usiądę wieczorem. Dam znać.

No i pamiętaj, że na tej malinie masz wystawiony lighthttpd:

http://a.b.c.d/dump1090/gmap.html

tam możesz podglądać co lata nad Tobą :slight_smile:

@tylkologin GENIALNIE!
a tak się zastanowiłem teraz: to “a.b.c.d”? - to tylko z wewnętrznej sieci można oglądać? bez przekierowań portów, czy jest jakaś zewnętrzna (z netu) możliwość podglądu? :slight_smile: Rzecz jasna oprócz FR24 :slight_smile: czyli zobaczyć stronę serwowaną przez moją malinkę - bez przekierowywania portów na routerze. Ale chyba “tak sie nie da” :slight_smile:
Radek