Gniazdko GOSUND SP111

Jak nawet wgrasz własne oprogramowanie, to nie stracisz czegoś czego nie ma. @Mdk - jeśli kupisz od kogoś kto się tym zajmuje i ma dobre opinie, jest większa szansa, że pomoże w razie problemów. Należy poszukiwać dobrych, solidnych partnerów, a nie najtańszych okazji. Wówczas prawdopodobieństwo Twojej satysfakcji z zakup i używania towaru będzie rosło. Sam wracam do sprawdzanych sprzedawców pomimo często mniej konkurencyjnych cen. Płaci się również za wartość dodaną.

Chyba się skuszę, jak by coś nie poszło zdalnie to jest rozbieralne i to nawet wielokrotnie dzięki śrubce…

edit
Kupione, już tasmota w nich siedzi bez rozgrzewania lutownicy. Aż nudne te zmienianie oprogramowania z Tuya-Convert.

1 polubienie

Czy budowa 3-fazowego licznika energii na tych gniazdkach to dobry pomysł ?

To trochę druciarstwo będzie. No i sam bym tam nie puszczał natężenia grubo ponad 10A.
Lepiej kupić licznik z modbus 3f lub od razu z wifi.

Racja , to nie jest dobry pomysł

Popełniłem już licznik 3 fazowy. Lecz leży w szufladzie, bo nie mam miejsca w rozdzielnicy.

Jest na przekładnikach prądowych, więc nie straszne mu domowe prądy.

@Cezary.K To dość skomplikowane rozwiązanie , i koszty budowy nie małe.

A masz tańsze na 3 fazy?
Za PTEM z przekładnikami dałem 106 zł z przesyłką. ESP to koszt od 10 do 30zł.

Możesz zakupić gotowca z Suplą, MEW-01 ale to koszt ponad 400zł

1 polubienie

@Cezary.K Zainteresuję się bliżej twoim rozwiązaniem.

Zachęcam @Relayer . Jest parę detali do przebrnięcia ale jak ogarniesz flaszowanie modułu ESP, to reszta będzie łatwa. Jak coś, to społeczność z pewnością pomoże :wink:.

Flasz ESP i innych już ogarniam , zapraszam @Cezary.K do innego tematu i problemu który zaraz opiszę.

Zamowilem dwa gniazdka na próbę. Poda ktoś dokładna instrukcje z foto :slightly_smiling_face: ?

Czy masz jakiś komputer gdzie możesz odpalić LInuxa?

Coś się znajdzie tylko w wersji live z pendrive. To jakis problem ?

To się okaże…
Ściągnij ISO Live Ubuntu i powalczymy jak już będziesz miał wypalony pendrive. Ubuntu, bo mam u siebie i sądzę, że będą najświeższe sterowniki do kart wi-fi.
Możemy zacząć nawet bez gniazdek, tak aby przebrnąć przez ewentualną potrzebę konfiguracji pliku Tuya Convert dla nazwy karty Wi-fi w systemie.
Pomocny link:

Popełniłem dzisiaj instalację SP111 bez kabelków, OTA.

Opis:

Trochę to przydługie, więc można ograniczyć się do poniższych komend:
(wszystkie operacje wykonujemy oczywiście z terminala)
# git clone https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert
# cd tuya-convert
# ./install_prereq.sh

To jest pobranie stosownych plików i instalacja brakujących rzeczy.

Procedurę instalacji zaczynamy komendą:

./start_flash.sh

Uruchomiłem na próbę i zobaczyłem, że brakowało mi jeszcze pakietu screen
(sudo apt-get install screen)

Posiłkowałem się jeszcze instruktażowym video:

Poszło wszystko od strzału. Po zakończeniu aż gęba się cieszy, że to takie proste :slight_smile:
(chyba nic nie pominąłem… - jak-by-co dopiszcie proszę, aby kolega nie uwalił urządzenia)

Na koniec wrzuciłem template w wersji 1.1 bo to było napisane po rozkręceniu gniazdka na płytce.

Pliki wpierw minimal potem normalny c
Soft z powiedz.co/oraz? W środę mają być to będę działał :slightly_smiling_face:

Jeśli się już połączysz to koniecznie postępuj według instrukcji na ekranie. Skrypt w Pythonie tworzy AP rozgłaszane przez kartę wi-fi w komputerze. Do tak powstałej sieci wpierw łączysz się smartfonem, tylko po to aby oszukać Tuya. Następnie wprowadzasz gniazdko w tryb parowania i enter. Po polączeniu się gniazdka z AP zgrywane jest oryginalne oprogramowanie. Następnie jesteś pytany jakie oprogramowanie chcesz wgrać. Wybierasz z listy wciskając 2. Widzisz potęp i po chwili gotowe.
Masz oryginalne Tasmota w gniazdku, które uruchamiasz ponownie. Rozgłasza swoją sieć, logujesz się pod 192.168.4.1 i wgrywasz przez OTA plik minimal od AIS. Po restarcie wgrywasz Tasmota PL.

4 polubienia

Zainspirowaliście mnie :slight_smile: jak zobaczyłem cenę tego gniazda poleciałem do pobliskiego ME i kupiłem na próbę 2 sztuki. Dopiero w domu zauważyłem, że jedna ma kolorową tarczę, a druga całą zieloną - bałem się, że któraś z nich będzie nowszą wersją i nie da się sflashować, ale obie poszły bez problemów :slight_smile: Jeszcze muszę skalibrować wskazania, ponieważ oba gniazda pokazują napięcie w okolicach 300V, też tak mieliście?

Ja wspierałem się tym poradnikiem:

2 polubienia