Gniazdko GOSUND SP111

Jeśli nie wgrałeś plików od AIS, to procedura powinna pomóc, potem są już nadpisania i z moich doświadczeń wynika, że reset2 czy reset5 nic nie dawały i co kilka dni gniazdko gubiło ustawienia. Przywracałem je z kopi zapasowej.
Skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu było dopiero czyszczenie i wgranie pliku blanck po kablach. Przy gniazdku z biedronki może być trudne, bo obudowa jest klejona.
Zdób komendę reset2 1 , następnie dla gniazda kalibracja, podłączenie po MQTT do AIS.
Po skonfigurowaniu zakładki MQTT i połączeniu do bramki wykonaj kopię zapasową każdego z urządzeń:

ok. dziękuję serdecznie

Całkiem możliwe, że problemu nie będzie. W ostatnim czasie pliki wgrywane przez Tuya Convert są już z nowszych wersji. Być może twórcy już to rozwiązali… będziesz naszym beta testerem :wink:, trochę wody upłynęło.

1 polubienie

Cześć,

w końcu udało mi się wgrać HAA przez tuya convert, pytanie tylko jakiego JSONa tam wrzucić?

Mógłby mi ktoś podesłać?

Z góry dzięki za pomoc.

Co masz na myśli? :pleading_face:

Znalazłem coś takiego:

Gosund SP111 V1.1 Outlet

{"c":{"l":2,"b":[{"g":13,"t":5}]},"a":[{"t":2,"0":{"r":[{"g":15},{"g":0,"v":1}]},"1":{"r":[{"g":15,"v":1},{"g":0}]},"b":[{"g":13}]},{"t":75,"c0":5,"c1":4,"sl":12,"vf":0.13334,"cf":0.01295,"pf":1.5312}]}

Zacznij może od początku…

Co to jest HAA?

Żebym mógł dodać gniazdko bezpośrednio do HomeKit.

Teraz jasne. Nie moja bajka i ne pamiętam aby ktoś na forum chwalił się, że używa HomeKit.
Sorki nie pomogę :man_shrugging:

Cezary jak to jest, że ten sam soft od AIS w gniazdku DGM łączy się z bramka jako Mqtt a w żarówce DGM łączy się jako Tasmota?

Ciężko mi odpowiedzieć na takie pytanie, bo nie wiem dokładnie co i w jakiej kolejności robiłeś. Jak byś pokazał kartę z informacją o module, z gniazdka i żarówki, to można coś porównać.
Przykład poniżej:

Podejrzewam błąd o którym pisałem wcześniej. Pozostałości po pierwszym pliku z Tuya Convert. Pozostają jakieś nadpisania i powodują dziwne zachowanie. Zwłaszcza w połączeniu z AIS Tasmota.

Dodam, że nie ma konieczności wgrywania Tasmoty od AIS. Można pozostać przy oryginałach z Tasmota. Dodać dwie komendy Setoption19 1 i GroupTopic dom oraz ustawić zakładkę z MQTT pod brokera z bramki. Przy Tuya Convert wydaje się to bezpieczniejsze, zwłaszcza przy sprzętach trudno rozbieralnych jak “żarówki LED”.

Te karty są identyczne, z tym że żarowka ma “Temat grupy 1 cmnd/tasmotas/” a gniazdko ma Temat grupy/1 cmnd/dom/"

Więc zmień na GroupTopic dom i sprawdź czy Setoption19 - jest ON

1 polubienie

tak - jest teraz ok. dziękuję :slight_smile:

1 polubienie

Wygląda na to, że gniazdko zachowuje się w porządku. Nie musiałem nic później ingerować. Dzięki raz jeszcze za pomoc :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Witam jaką była komenda aby urządzenia nie restartowały się po zaniku prądu problem z energią kilka razy włączy wyłącz i padło a tematu nie mogę znaleźć wiem.ze byl

Być może ta informacja Ci pomoże (w części o Tasmocie i błędzie):

To jest w tym temacie…
SO65

1 polubienie

Ok dziękuję już wiem Set option 65 1

1 polubienie