Gniazdko GOSUND SP111

Zachęcam @Relayer . Jest parę detali do przebrnięcia ale jak ogarniesz flaszowanie modułu ESP, to reszta będzie łatwa. Jak coś, to społeczność z pewnością pomoże :wink:.

Flasz ESP i innych już ogarniam , zapraszam @Cezary.K do innego tematu i problemu który zaraz opiszę.

Zamowilem dwa gniazdka na próbę. Poda ktoś dokładna instrukcje z foto :slightly_smiling_face: ?

Czy masz jakiś komputer gdzie możesz odpalić LInuxa?

Coś się znajdzie tylko w wersji live z pendrive. To jakis problem ?

To się okaże…
Ściągnij ISO Live Ubuntu i powalczymy jak już będziesz miał wypalony pendrive. Ubuntu, bo mam u siebie i sądzę, że będą najświeższe sterowniki do kart wi-fi.
Możemy zacząć nawet bez gniazdek, tak aby przebrnąć przez ewentualną potrzebę konfiguracji pliku Tuya Convert dla nazwy karty Wi-fi w systemie.
Pomocny link:

Popełniłem dzisiaj instalację SP111 bez kabelków, OTA.

Opis:

Trochę to przydługie, więc można ograniczyć się do poniższych komend:
(wszystkie operacje wykonujemy oczywiście z terminala)

# git clone https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert
# cd tuya-convert
# ./install_prereq.sh

To jest pobranie stosownych plików i instalacja brakujących rzeczy.

Procedurę instalacji zaczynamy komendą:

./start_flash.sh

Uruchomiłem na próbę i zobaczyłem, że brakowało mi jeszcze pakietu screen
(sudo apt-get install screen)

Posiłkowałem się jeszcze instruktażowym video:

Poszło wszystko od strzału. Po zakończeniu aż gęba się cieszy, że to takie proste :slight_smile:
(chyba nic nie pominąłem… - jak-by-co dopiszcie proszę, aby kolega nie uwalił urządzenia)

Na koniec wrzuciłem template w wersji 1.1 bo to było napisane po rozkręceniu gniazdka na płytce.

Pliki wpierw minimal potem normalny c
Soft z powiedz.co/oraz? W środę mają być to będę działał :slightly_smiling_face:

Jeśli się już połączysz to koniecznie postępuj według instrukcji na ekranie. Skrypt w Pythonie tworzy AP rozgłaszane przez kartę wi-fi w komputerze. Do tak powstałej sieci wpierw łączysz się smartfonem, tylko po to aby oszukać Tuya. Następnie wprowadzasz gniazdko w tryb parowania i enter. Po polączeniu się gniazdka z AP zgrywane jest oryginalne oprogramowanie. Następnie jesteś pytany jakie oprogramowanie chcesz wgrać. Wybierasz z listy wciskając 2. Widzisz potęp i po chwili gotowe.
Masz oryginalne Tasmota w gniazdku, które uruchamiasz ponownie. Rozgłasza swoją sieć, logujesz się pod 192.168.4.1 i wgrywasz przez OTA plik minimal od AIS. Po restarcie wgrywasz Tasmota PL.

4 polubienia

Zainspirowaliście mnie :slight_smile: jak zobaczyłem cenę tego gniazda poleciałem do pobliskiego ME i kupiłem na próbę 2 sztuki. Dopiero w domu zauważyłem, że jedna ma kolorową tarczę, a druga całą zieloną - bałem się, że któraś z nich będzie nowszą wersją i nie da się sflashować, ale obie poszły bez problemów :slight_smile: Jeszcze muszę skalibrować wskazania, ponieważ oba gniazda pokazują napięcie w okolicach 300V, też tak mieliście?

Ja wspierałem się tym poradnikiem:

2 polubienia

Jutro też będę działał z tematem.
A potem automatyzację :slightly_smiling_face:
Jakieś rady na co uważać przy wgrywaniu ?

Też tak miałem ale to tylko trzy komendy. Chociaż bez multimertu sobie nie wyobrażam.
W mojej sieci napięcie waha się od 238v do 245V.

1 polubienie

Żeby gniazdko było wpięte blisko dongla z kartą wifi. U mnie jedno gniazdko poszło bez problemów bo było wpięte koło laptopa, drugie już w innej części pokoju i okazało się, że to za daleko bo zrywało połączenie (pewnie wina ponad 10-letniego dongla wifi :sweat_smile:).

Namierzyłem to, ale wczoraj wieczorem już mi się nie chciało zaczynać :wink:

Walcz i nie mogę tego ogarnąć.
Stanąłem na tym że żadna z moich kart wifi nie obsługuje trybu ap. Więc totalna lipa.
Kto mieszka blisko Konina żeby pomóc?
Będą mega wdzięczny. Do zaprogramowania dwie sztuki sp111 (odwdzięczę się tak jak będzie potrzeba)

A możesz opisać co robiłeś i na jakim sprzęcie?
Może to tylko szczegół, którego nie zauważasz.

Lenovo g580 + TP-Link to wn725n
Czysty dysk w laptopie i lubuntu zinstalowane
Staje w tym miejscu.

Teraz nie mam jak, ale wieczorem mogę Tobie pomóc krok po kroku na priv.

Temat padł.
Chyba pora poszukać sprawdzonego programatora na USB.
Ktoś coś poleca ?

Nie poddawaj się… :thinking:

apt-get install -f
sudo apt update && sudo apt dist-upgrade -y && sudo apt autoremove -y

apt-get install -y software-properties-common apparmor-utils apt-transport-https avahi-daemon ca-certificates curl dbus jq network-manager socat

sudo apt install git

cd tuya-convert

sudo ./install_prereq.sh

a to czego nie robiliśmy:

sudo dnf check-update
sudo dnf install -y git iw dnsmasq hostapd screen curl kernel-devel python3-pip python3-setuptools python3-wheel python3-devel mosquitto haveged net-tools openssl-devel

Może będziesz musiał doinstalować pip.
Powodzenia.

2 polubienia

Wszystko o pracy tej karty w linux.
Opublikowano: 11/08/2016

Wniosek:


Do tego masz

czyli pecha ze sterownikiem, ale do przeżycia:

1 polubienie