Gniazdko GOSUND SP111

Postaram się załatwić inną kartę i spróbuję jutro na nowo :slightly_smiling_face:
Będę walczył ale i tak muszę ogarnąć programator do Sonof mini które mam :slightly_smiling_face:

Dzięki za pomoc

Tak naprawdę, to nie ma za bardzo znaczenia jaki kupisz. Może być najtańszy. Zobacz co bardziej Tobie pasuje pod kątem przewodów połączeniowych USB, którymi dysponujesz. Z doświadczenia wiem, że to z nimi są największe problemy. Po paru nieudanych próbach z różnymi konwerterami, sprawdzone przewody są u mnie specjalnie oznaczone i mają osobny wieszaczek aby nie pomylić z tymi tylko pseudo dobrymi - nie do flashowania.

Czy Wasze gniazdka gosund też tak “hałasują” ? Dodam, że mikrofon przy samym gniazdku i z odległości 1-2 metrów ciężko już to usłyszeć, ale mimo wszystko zainteresowało mnie to. Zawsze po instalacji nowych urządzeń obserwuję ich działanie dokładniej i nie zostawiam wpiętych do sieci elektrycznej pod nieobecność domowników, eh takie zwichnięcie :wink:


2 nagrania, po 1 na gniazdko.

-edit-
Jeszcze zauważyłem, że w karcie urządzenia pokazuje mi stan baterii :thinking:

Taka implementacja tasmoty.

Nie słyszałem tych gniazdek jak był w pobliżu biurka jak nad nimi pracowałem/testowałem. A teraz są w pralni, więc ich nie słyszę.

1 polubienie

OK, czyli używać i się nie przejmować :wink:

No takie mają opinię, że głośno pracują.
Ja używam wprawdzie SHP6, którego gosund jest klonem, ale są “słyszalne”

1 polubienie

Potwierdzam, coś tam bzyczy jak niemrawy komar. Jednak w porównaniu do tych z Biedronki czy EURO PP-W162 to i tak wypadają lepiej. DGM są głośniejsze i to w wyższej tonacji. Pod obciążeniem cichną.
Taki urok przetwornic AC-DC. A im mniej miejsca, tym trudniej wstawić porządnej wielkości dławiki.

1 polubienie

Kurde… Nie moge uruchomić swojej karty intela 9560 na vmware… Jedyna opcja to karta wifi na usb czy da sie jakoś przestawić program aby współgrało z wbudowana?

Podaj informację na jakim systemie hosta próbujesz? Sprawdź czy karta obsługuje AP Mode. Jeśli masz już najnowsze sterowniki a karta ma tryb AP i próbowałeś wirtualizacji bez skutku, to pozostaje próba z obrazem Live Linux.

Windows 10… Niby powinna obsługiwać tryb ap… Sterowniki w ubuntu dodane ale on nie widzi w ogole karty wifi tylko polaczenie przewodowe gdzie windows jest polaczony z siecią domowa

Wpisz w terminalu Ubuntu komendę iwconfig i daj zrzut.
U mnie wygląda to tak:
obraz

Zaznaczyłem nazwę mojej karty w systemie Linux

No właśnie ja mam brak karty wifi wrzucę screen wieczorem jak wrócę instalacji

Jeżeli karta działa w win10 i piszesz, że sterowniki w Ubuntu dodane, to karta powinna być na liście.
Nie znam się na wirtualizacji więc może tu być jeszcze problem ze współdzieleniem zasobów/urządzeń hosta.

Ja dodam od siebie, że u mnie live-cd nie zdało egzaminu i zainstalowałem linuxa na osobnym dysku. Używałem karty wbudowanej w laptopa, więc i metoda na virtualboxa nie wchodziłą w grę, bo na wirtualnej maszynie karta wifi fizyczna komputera wykrywana jest jako połączenie lan

Zachęcam do postawienia żywego Linuxa na jakimkolwiek komputerze. Do celów edukacyjnych nada się każda maszyna. Obecnie używam cienkiego klienta HP T-620, jest również laptop z 2008r. Dobrym rozwiązaniem może być użycie jakiegoś dysku i zainstalowanie Linuxa obok Win. Problemem może być instalowanie windowsa na komputerze, który już ma zainstalowany Linux. Wówczas instalator windowsa często, nachalnie rozwala GRUBa swoim Windows boot Manager i są problemy z rozruchem. Nie ma takich problemów w drugą stronę gdy instaluje się Linux obok win .

Zakupione 4 szt gniazdek, dziś udało się wgrać tasmotę i problem przy dodawaniu do Jolki

1 polubienie

Skonfiguruj mqtt i urządzenie samo się pojawi. Ja tylko tak dodaję, nigdy nie udało mi się w ten sposób w jaki próbujesz to zrobić.

Witam.
Udało się wygrać tasmota ale nadal brak pomiarów napięcia i prądu.
Jest ktoś w stanie podrzucić screen z całej konfiguracji. U mnie gniazdko reaguje na włącznik tylko gdy jest podpisane jako blitzwolf.
Jakie ewentualnie komendy wpisać do konfiguracji?
(Te z screen wyżej nie działają u mnie)
Tasmota z powiedz.co/ota

Wrzuć taki template:
{“NAME”:“SP111 v1.1”,“GPIO”:[56,0,158,0,132,134,0,0,131,17,0,21,0],“FLAG”:0,“BASE”:45}