Gniazdko GOSUND SP111

Ja mam wersję 15A. Szablon poniżej:



Dla uporządkowania.
Te gniazdka występują w 3 wersjach:
Gosund SP111
Gosund SP111 v1.1
Gosund SP111 v1.4
Musisz wybrać odpowiednie Template do posiadanej wersji gniazdka.

1 polubienie

Wiem że nie sytepuja w 3 wersjach.
Problem jest w tym że gdy mam sterownie to brak odczytu mocy i napięcia.
Mam wersję 1.1 ustawiam wszystko tak jak trzeba. Chce robić kalibrację napięcia komendami ale nadal cisza.

Edit.
Gniazdko zaczęło żyć. Pora na konfigurację napięcia i będzie ok. :slightly_smiling_face:
Potem jakoś muszę dodać je do Jolki :slightly_smiling_face:

Zwróć jeszcze uwagę, że SetOption21 jest domyślnie wyłączona. Czyli gniazdko nie pokazuje napięcia bez załączenia przekaźnika.

obraz

obraz

3 polubienia

Dzięki :slightly_smiling_face:
Tylko nie mogę podłączyć gniazdka do Jolki.
Niechce wogole znaleźć urządzenia. Pomimo tego że już połączyłem je z siecią Wi-Fi na której jest bramka.

Zanim dziś zapytałeś jest mój link post przed Twoim…
Gniazdko GOSUND SP111
Skonfiguruj ustawienia MQTT w Tasmota i samo się doda do Jolki.

Jak już wpisałeś ustawienia sieci, to Jolka nie znajduje AP-dom (192.168.4.1) dla parowania, bo te zwyczajnie już się nie uruchamia. Teraz musiałbyś wprowadzić gniazdko w tryb parowania i przeprowadzić je w/g instrukcji. Wiemy z doświadczenia, że są z tym problemy. Najłatwiej skopiować ustawienia MQTT - TU jeszcze jeden link z podpowiedziami.

A najlepiej jest to wyjaśnione w oficjalnej dokumentacji

2 polubienia

Gniazdko działa.
Dziękuję wszystkim za pomoc :slightly_smiling_face:
Teraz walczę z automatyzacja.
Nie wiem jak to ugryźć żeby jedna automatyzacja uruchamia druga która sprawdza i mówi że pralka skończyła.
Schemat jaki chce uzyskać.
Gdy pralka rozpocznie pracę aktywuje się pierwsza automatyzacja która uruchamia druga która pilnuje do momentu kiedy pobor prądy spadnie poniżej 30w przez 5 minut.

Mam nadzieję że wszyscy rozumieją i ktoś pomoże. :slightly_smiling_face:
Obiecuję że udostępnie to wtedy jako poradnik dla potomnych :slightly_smiling_face:

a to widziałeś:

w obu tematach masz opis jak zrobić automatyzacje

1 polubienie

2 polubienia

Hej, wrócę do tematu. Kupiłem kolejne sztuki, lecz tym razem stanęło na tym etapie:

Byłem przekonany, że do tego momentu to jest tworzony tylko backup firmware, niestety gniazdko zamieniło się w ziemniaka - żadne diody nie świeciły, brak reakcji na przycisk. Co kilkadziesiąt sekund, może raz na minutę był krótki błysk czerwonej i niebieskiej. Próbowałem kilkanaście razy, aż wreszcie wpadłem na pomysł żeby gniazdko na przedłużaczu dać w odległości 2cm od karty wi-fi gdy procedura poszła bez problemu (choć nie miałem pewności, że gniazdko jest w trybie parowania, bo jak wspomniałem diody nie świeciły).

Może się to komuś przyda w przyszłości.

2 polubienia

Powiedzcie proszę, czemu na stronie jednego gniazdka jest inny motyw kolorystyczny Tasmoty niż na drugim? Czy to świadczy o tym, że coś nie jest ustawione? O czymś zapomniałem?

A nie wygrałeś dwóch różnych wersji tamosty? :wink:
Niby numer się zgadza itd.

U mnie gniazdka już działają tylko mam nadal problem z automatyzacja która bedzie nadzorować kiedy skończyła pralka.
Może ktoś podrzuci zrzut jak to rozwiązał ?

kurde i dalej mam problem … kupiłem karte wifi na usb … wszystko cacy … widze siec virtual-flash no i tu jest kłopot … ani tablety ani komputer czy telefon nie może sie połaczyc z siecia … probowalem na 5 gniazdkach zadne nie połaczylo sie aby wgrać oprogramowanie … :confused:

Kup konwerter i pójdzie bez problemu z Tasmotizer. :slightly_smiling_face: Ja też walczyłem a z konwerterem udało się w 15 minut.

Uruchomiony AP tworzy sieć “vtrust-flash” jest ona rozgłaszana bez zabezpieczeń, więc nie ma powodów dla których smartfon nie miał by się z nią połączyć. Chyba, że są na nim włączone dodatkowe zabezpieczenia.

Przepiąłem usb w inne gniazdo i poszło bez problemu… Ale stoje dalej z tematem… Wgralem tasmote od ais dom skonfigurowałem gniazda ze sa w sieci domowej… No ale skad zabrac dane takie jak użytkownik i haslo mqtt? Mam je skonfigurowac w pliku czy sa to dane mojego uzytkownika?

Wyskoczyła mi tez nowa integracja o nazwie tasmota…