Hyperion na dev3 ,jak wgrac?

Witam
Przetestowałem hyperiona https://github.com/hyperion-project/hyperion.ng#about-hyperion
na swoim pc i działa, chciałem przenieść to na telewizor i mam zagwozdkę.
Jako ze kurzy się pudełko z dev 3( soft na termuxie) chciałem wgrać hyperiona aby z tego sterować,
wszystkie poradniki jakie znalazłem to na raspery.

Pytanie
Jak najlepiej to wgrać bo zakładam ze termuksie to chyba nie za bardzo.
Nie chce sam ruszać bo namieszam a nic z tego może nie wyjść

Jako ze ktoś może ma już to ogarnięte to napisze co zamierzam mieć

esp 32 plus ledy sterowane z hyperiona na dev3
zrodlo video mi box s
netflixy prime video itp

Nie używam Hyperion ale najłatwiej sprawdzisz to uruchamiając na Dev3 system CoreElec. Zrobisz z bramki syper multimefialne centrum z Kodi i Docker oraz wiele więcej. Wśród AddOn jest też Hyperion, wymieniony jako wtyczka CoreElec

Inną metodą będzie zainstalowanie na bramce Armbiana, co też jest opisane na forum.

Jak będziesz potrzebował pomocy to pytaj, pociągniemy temat dalej.

1 polubienie

o git jutro zabieram się instalacje.
Skoro polecasz CoreElec to będą to instalować.
Czy ja dobrze rozumiem ze zamiast mi boxa s którego aktualnie używam do oglądania tv będzie można przerzucić się na dev 3 ?( nie jest to konieczne ale warto wiedzieć pod warunkiem że pilot będzie działać :slight_smile:

Pilot pod CoreElec działa, nie zgłębiałem tematu jak wspomniałem. Ale szybko można się przekonać. Wystarczy karta SD…

1 polubienie

No to jestem po instalacji
w zasadzie przebiegła gładko 1 problem to miałem z ustawieniem rozdzielczości mam stara plazme Lg ( 1366 x 768) i nawet white lista nie chciało sięto odpalić na takiej rozdzialce i kodi było za duże ale zmniejszyłem scałowanie w menu na minus i teraz widzę dobrze.
Niestety minus nie działa wtyczka C + wiec zona już mnie wyjaśniła co myśli
Na szczęście amazon prime chodzi nie testowałem neflixa to tez jakieś problemy z instalacja sa.
A i pilot podłączony dongiel usb i wszystko śmiga bez zbędnej konfiguracji.

Zainstalowałem hyperion ng oraz control(tego jeszcze nie sprawdzałem)
odpalam na komputerze po ip i wchodzę w menu hyperiona wiec to działa.
chwilowo ledy mam podpięte te przy kompie i cos działa .Jaka podłączę diody pod tv wtedy będę bawił się kalibrowaniem.
Pytanie jakieś aplikacje warto zainstalować w tym coreelecu co mogą się przydać?
Mam netdata i LinuxServer.io’s Docker Add-ons ,i wszystkie tv repozytoria

1 polubienie

To zależy jakie masz potrzeby, mogę powiedzieć z czym ja eksperymentowałem.
Aplikacje do robienia kopi zapasowych (w tym dysków chmurowych) i synchronizacji katalogów lokalnie:
Portainer, Duplicati i Syncthing. To z tych dostępnych z długiej listy dodatków, bo SSH i Samba czy FTP jest po wyjęciu z pudełka. A poza tym skutecznie uruchomione kontenery z Home Assistant Core; tunel Cloud Flare i chyba na szybko Code-Server oraz Cloudcmd. Z pakietów repozytorium ENTWare - rtl_433.