Integracja AIS z Samsung Smartthings

Siema, generalnie integracja SmartThings z AIS idzie bezproblemowo, zgodnie z instrukcja na stronie HA. Oczywiscie wymaganie wstepne to posiadanie konta w usludze Samsung SmartThings.

Jedyne na co trzeba zwrocic uwage:

  1. Nalezy wlaczyc dostep do bramki AIS z internetu wg instrukcji
  2. W pliku ~/AIS/configuration.yaml dodajemy wpis
    base_url: https://dom-xxxxxxxxxx.paczka.pro
  • dom-xxxxxxxxxx.paczka.pro to identyfikator Twojej bramki (mozesz go znalezc w menu aplikacji AIS w sekcji ‘Przydatne linki’ lub w menu Konfiguracja bramki AIS dom -> Zdalny dostep)
  • aby nawigowac po systemie plikow i je edytowac, uzyj albo wbudowanej konsoli w aplikacji AIS albo zaloguj sie z komputera po ssh
  1. Rozpocznij proces integracji SmartThings zgodnie z instrukcja na stronie HA
  2. Na komorce/tablecie (sprawdzone tylko z wersjami Android) zainstaluj aplikacje SmartThings Classic. Wazne - w PlayStore jest tez apka SmartThings bez dopisku Classic - ale ta aplikacja nie zadziala
  3. Na komorce odpalasz aplikacje SmartThings Classic, logujesz sie na swoje konto Samsung/SmartThings
  • na dole jest menu, klikasz opcje Automatyzacja
  • przechodzisz na druga zakladke - SmartApps
  • nastepnie klikasz opcje na samym dole +Dodaj SmartApp (ja mam wersje angielska wiec tlumacze dokladne tlumaczenie moze byc ciut inne)
  • skrolujesz na sam dol, wybierasz pozycje “+Moje aplikacje” (u mnie jest +My Apps)
  • wybierasz HomeAssistant
  • podajesz adres do HA (w postaci https://dom-xxxxxxxxxx.paczka.pro), nadajesz swoja nazwe tej integracji, klikasz gotowe, akceptujesz wszelkie zgody i skonczone

Na karcie widoku szukasz encji o nazwie sensor.TwojaNazwaTV_ze_SmartThings oraz switch.TwojaNazwaTV_ze_SmartThings. U mnie dostepne encje typu

  • sensor.tv55livingroom_volume -> u mnie jest zawsze Unknown
  • sensor.tv55livingroom_tv_channel -> u mnie ta opcja jest pusta
  • sensor.tv55livingroom_media_playback_status -> u mnie jest zawsze Unknown
  • sensor.tv55livingroom_media_input_source -> u mnie jest zawsze digitalTv
  • switch.tv55livingroom -> to jedyna na ta chwile uzyteczna encja - pozwala wlaczac/wylaczac telewizor

Pewnie gdybym mial wiecej urzadzen to mialbym inne typy encji - jak ktos ma podpiete cos wiecej niz tv moze sie pochwalic co jeszcze mozna dointegrowac.

Aha - tradycyjnie na koniec nalezy sprawdzic poprawnosc pliku configuration.yaml (menu Configuration -> Server Controls -> Check Config) i zrestartowac bramke poprzez panel www/aplikacje

2 polubienia