Integracja SmartThings

Czolem wszystkim, probuje zintegrowac AIS z roznymi ‘inteligentnymi’ sprzetami, ktore mam w domu. Na pierwszy ogien Samsung SmartTV a konkretnie serwis SmartThings.
Wszystko zrobilem wg instrukcji, wygenerowalem token i teraz wyskoczylo okienko “Install SmartApp -> Please install the Home Assistant SmartApp (…) and click submit”. Oczywiscie mam apke HomeAssistant na swoim telefonie, udalo sie nawet polaczyc za jej pomoca a bramka AIS (http://adres_ip:8180).
Ale niestety, pod odpaleniu tej aplikacji, nie mam zadnego zapytania o autoryzacje. Komus udalo sie zintegrowac SmartThings z AIS?

kiedyś opisaliśmy to komuś w emailu,
potwierdził, że działa ale niestety nie podzialił się z innymi wiedzą jak to zrobił
proszę sprawdzić czy działa wg tego opisu poniżej i jak tak to będziemy wdzięczni za opis na forum dla wszystkich :slight_smile:

Dostep zdalny jest aktywny. configuration.yaml zaktualizowany wg opisu. Niestety brak sukcesu - odpalam apke Home Assistant na komorce, podlaczam sie pod bramke AIS i nic sie nie dzieje. A interfejs AIS wyswietla wciaz ten sam komunikat

smart things

Zeby nie bylo - odpalilem tez apke smartthings na telefonie ale nie ma tam zadnej prosby o autoryzacje

To już chyba blisko

Wg instrukcji z Home Assistant, po odpaleniu integracji z Smartathings i dodaniu tokena, trzeba w aplikacji SmartApp

When prompted, install the SmartApp:

  1. Open the SmartThings Classic mobile app. Navigate to ‘Automation’ and select the ‘SmartApps’ tab.
  2. Click ‘Add a SmartApp’, scroll to the bottom, and select ‘My Apps’, then choose ‘Home Assistant’.
  3. Optionally change the display name and press ‘Done’
  4. Authorize the app by pressing ‘Allow’

Działa ?

Ok, dziala. Dwa bledy, ktore popelnilem:

  1. Gdzies przeczytalem (teraz nie moge tego znalezc) ze musze zainstalowac na komorce apke HA i tam dokonac autoryzacji co byloby bez sensu :slight_smile:
  2. Na komorce mialem zainstalowana apke SmartThings zamiast SmartThings Classic (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartthings.android&hl=pl). Poszlo, moge wlaczyc/wylaczyc TV z poziomu AIS, jeszcze bede testowal czy moge zmieniac kanaly oraz glosnosc

Dzieki wielkie :slight_smile:

Fajnie, że się udało. Skoro ta integracja nie jest taka prosta i intuicyjną to będziemy wdzięczni za opis krok po kroku ze screenami jak ją zrobić dla wszytkich zainteresowanych.

W tym forum chodzi o to, “żeby wszyscy rozwiązywali moje problemy”, ale o to, żeby dzielić się wiedzą i pomagać innym.

@badzio czy możemy liczyć na ładny opis tej integracji. Hej!

1 polubienie

Jasne. Napisze krotki artykul w sekcji FAQ. Instalacja wbrew pozorom jest prosta, to raczej brak koncentracji :wink: Postaram sie tez cos napisac na temat integracji urzadzen Sonoff z oryginalnym softem, bez flaszowania. Jest lopatologiczna instrukcja dla HA ale na bramce AIS potrzebne sa dodatkowe kroki, ktore sa zbedne na czystym HA.

4 polubienia