Integracja klimatyzatora Samsung z AiS

Szukam informacji czy ktoś na forum integrował z AiS klimatyzatory Samsung? Moje to niestety starsze wersje z 2015 roku oczywiście z wifi ale z komunikacją na porcie 2878 i obsługiwane przez starszą apkę “smart air conditioner” a nie “SmartThings”.

Nic o tym nie wiem ale znalazłem:

Dzięki za info. Z tego co przeczytałem podstawa to zdobyć token co nie jest takie proste. Znalazłem stronę na której jest to opisane.

https://www.reddit.com/r/Hassio/comments/k0jta9/how_i_set_up_two_old_samsung_ac_units_using/

Na bramce mamy node.js i npm czy można ją wykorzystać do pobrania tokena? Czy jest to raczej ryzykowne dla jej stabilności?

Do usług Panie Jarek_S :face_with_monocle:

Co prawda już po sezonie ale może komuś się przyda.

Kilka miesięcy temu pytałem o integrację klimatyzatora Samsung ale wtedy nie udało mi się znaleźć działającego rozwiązania. Niedawno natknąłem się na integrację atxbyea która jest forkiem integracji SebuZet.

Instalacja prosta. Wrzuciłem ręcznie pliki do custom_components. Kontrola serwera i restart. następnie wpis w

Kontrola serwera i restart.
Następnie dodałem termostat

obraz

I to wszystko. Działa całkiem sprawnie, nie zauważyłem żadnych problemów. Logi też czyste.

Oczywiście wcześnie pobrałem tokeny z klimatyzatorów.

3 polubienia