Integracja Mój Licznik dla klientów Energa

Proponuję stworzenie integracji z aplikacją, portalem Mój Licznik dla klientów Energa.
obraz

obraz

Oczekiwał bym funkcjonalności jaka jest w integracji TAURON eLicznik autorstwa Piotra Machowskiego

Deklaruję skromne 50zł licząc, że jest nas więcej z północy, a Pan Piotr przetarł szlaki integracją Tauron AMIplus sensor.

2 polubienia

Deklaracje wsparcia programisty:
@Cezary.K 50zł
@traviz 50zł
@Stravi 50zł
@Celina 50zł
@Cino111 50zł
@Kraszewsky 50zł

2 polubienia

Dodatkowo jeżeli będą jakieś niewiadome przy integracji, to jestem w stanie dopytać o szczegóły u źródła.

Cześć,
niestety Energa nie ma funduszy na wyprowadzenie API, a ja ani tym bardziej zespół AI Speaker nie będzie robił integracji polegającej na hackowaniu ich systemu.
Dlatego integracja na dzień dzisiejszy nie powstanie.
Jeśli coś się zmieni po stronie Energa to wrócimy do tematu.

Linkuję osoby zainteresowane:
@Cezary.K
@traviz
@Celina
@Cino111
@Kraszewsky

2 polubienia

Cześć,
Przepraszam, że odkopuję, ale sam wcześniej szukałem.
Zrobiłem taką integrację na własne potrzeby. Link poniżej.
https://github.com/PapuutekAPT/Energa-HomeAssistant-Integration

4 polubienia

@Papuutek no ekstra. Długo na to czekaliśmy. Wnioskuję po github ze na bramce nie instalowałeś tylko na RPI? Trzeba będzie się pobawić i potestować. Wielkie dzięki. :beer:

Po testach czekamy na dodanie w ai-speaker. Fajnie jakby udało się zrobić konfigurację przez gui :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

@Kraszewsky - nikt nie doda tego jako oficjalnej integracji z jednego powodu. Ponieważ jest to, jak sam autor wskazuje, WEB scrapping.


2 polubienia

Dobra, przyznaję, że nie doczytałem. Energa nie udostępnia API, więc nie widziałem innej opcji.
Ale może komuś się przyda na :wink:

1 polubienie

Wersja beta dodatku:

1 polubienie