eLicznik TAURON

Kiedy klikam “ZATWIERDŹ” natychmiast mam komunikat:
" Nie można połączyć się z serwerem TAURON eLicznik. "

bezpośrednio na stronie mogę się zalogować i widzę zużycie
‘pm2 logs ais’ nic nie zwraca, można to jakoś zdebugować ?

Hej Kolego :wink:

Faktycznie jest bug - przyjęte do poprawy:

tu coś więcej wyświetlamy, ale to nie bardzo jest widoczne faktycznie:

Teoretycznie można też uruchomić Asystenta w trybie debug ale nie wiele więcej tak widać.

Damy znać jak będzie już OK :wave:

podobno już działa i będzie w kolejnej beta,

1 polubienie

Może by się dało zrobić taką integrację dla Energa-Operatora i aplikacji mójlicznik?


Jest też apka na telefon.
4 polubienia

Również jestem z północy i brakuje mi takiej integracji.

2 polubienia

Również jestem zainteresowany tym tematem.

Zmieniło się coś z Tauronem ?
Wygląda jakby po aktualizacji do Bartka (akurat byliśmy na wyjeździe) encje były nie dostępne, po usunięciu i dodaniu już nie daje się zalogować (przez stronę taurona działa)

3|ais | 2021-01-03 10:44:42 INFO (MainThread) [homeassistant.components.sensor] Setting up sensor.ais_tauron
3|ais | 2021-01-03 10:44:47 ERROR (MainThread) [homeassistant.components.sensor] Error while setting up ais_tauron platform for sensor
3|ais | Traceback (most recent call last):
3|ais | File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py”, line 199, in _async_setup_platform
3|ais | await asyncio.shield(task)
3|ais | File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ais_tauron/sensor.py”, line 24, in async_setup_entry
3|ais | sensors.append(TauronSensor(user, password, meter_id, sensor_type))
3|ais | File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ais_tauron/sensor.py”, line 34, in init
3|ais | super().init(user, password, meter_id, sensor_type)
3|ais | File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ais_tauron/init.py”, line 136, in init
3|ais | configuration = calculate_configuration(username, password, meter_id)
3|ais | File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ais_tauron/init.py”, line 123, in calculate_configuration
3|ais | tariff = json_data[“dane”][“chart”][0][“Taryfa”]
3|ais | KeyError: 0

Udało ci się jakoś rozwiązać problem? Bo u mnie też integracja z tauronem przestała działać. Jakoś ~2 stycznia. Wyrzuca błąd 0 i nic więcej.

Na razie bez zmian :frowning:

No to sytuacja wygląda tak, że jak dodałem ręcznie komponent źródłowy czyli to:

to działa
image

natomiast przy dodawaniu integracji AIS jest błąd logowania

a pm2 log nic nie pokazuje

Witam. Jak dodać ręcznie integrację z tauronem, bo nie potrafię tego zrobić według opisu na githubie (wget nie znajduje plików)

Dlaczego ręcznie dodajecie integrację, która jest wbudowana?


bo od początku roku przestała działać, ta oryginalna działa

skopiuj podany link z githuba i otwórz w przeglądarce, która przekieruje cię na właściwy adres rozpoczynający się od raw.
Dodatkowo wget w ais nie działa z https dlatego proponuję: curl https://raw… -o nazwa_pliku_do_zapisania

@jolka integracja AIS Tauron podobno nie działa…

2 polubienia

no faktycznie nie działa, widzę gdzie jest problem…

zaproponowałem już rozwiązanie

niestety takie komponenty ciężko jest utrzymać, bo ona nie są na oficjalnym api, to jest scraping, mogliśmy tego nie brać do repo…
Ale dla mojego najlepszego przyjaciela z technikum poprawimy zaraz
:slight_smile: Pozdrowienia Adaś @g3n3zyp :wave:

3 polubienia

poprawka jest na alfa, jak by ktoś się nie bał i nie mógł doczekać to wystarczy:

pip install ais-dom==2021.3.5b1

ale lepiej poczekać, jutro to jeszcze potestujemy na spokojnie…

Pewnie nie wszyscy generują prąd, więc nie ma sensu zawsze tworzyć wszystkich czujników. Dlatego dodałem flagę → “Pokaż energię wygnerowaną”

image

jak się jej nie zaznaczy to mniej sensorów będzie generowanych

umieścimy to w dokumentacji.

Pozdrowienia @g3n3zyp trzeba kiedyś się jakoś spotkać :beers: :slight_smile:

2 polubienia

Trochę czasu się nie interesowałem, a jak teraz chciałem zrobić ponowne podejście do uruchomienia integracji zdziwiłem się, bo integracji z eLicznikiem nie znalazłem na bramce…
Już definitywnie została oficjalnie porzucona i jak ktoś chce to musi próbować integrować samodzielnie?

Wraz z Kasią odeszła ta integracja…

Ale jest też inny sposób, jeśli tylko licznik ma odczyt radiowy.