Tego mi brakuje i za to zapłacę

UWAGA!!! to jest pilotażowy temat i nikt nie gwarantuje, że taski tutaj wpisane zostaną wykonane przez kogokolwiek z społeczności tego forum, a tym bardziej przez zespół AI Speaker!

Temat ten jest wynikiem tego postu, oraz wcześniejszej wymiany kilku zdań.

To jest miejsce gdzie każdy komu brakuje ważnej dla niego funkcji oraz ma jej wyobrażenie może nam ją przedstawić. Co ważne, osoba taka powinna poprzeć pomysł własną deklaracją częściowej zapłaty za pracę programisty. Jeśli ktoś z nas na forum stwierdzi, że również chciałby takiego rozwiązania, może dołożyć się deklarując wpłatę. Tym sposobem zebrana suma przybliży urealnienie pomysłu. Celem jest zebranie jak największej liczby chętnych pod danym pomysłem aby móc przedstawić konkretną propozycję produkcyjną zlecenia dla programisty.

Dla zgłoszenia pomysłu niezbędne jest:

  • dokładny opis czego oczekuje autor pomysłu
  • ile pomysłodawca jest w stanie zapłacić za funkcjonalność

Mile widziane:

  • szkic/rysunek jak funkcjonalność/rozwiązanie powinno wyglądać, działać
  • wskazanie źródeł informacji dla danej funkcjonalności

Dla osób chcących poprzeć dany pomysł, ustalamy minimalny próg deklaracji na poziomie 50zł.

Tematy wydzielone z integracjami:

1. Integracja “Mój Licznik” dla klientów Energa

2. Integracja Emodul.pl / tech-sterowniki.pl

6 polubień

Pierwszy pomysł:
Integracja z aplikacją, portalem Mój Licznik dla klientów Energa.


Oczekiwał bym funkcjonalności jaka jest w integracji TAURON eLicznik autorstwa Piotra Machowskiego


Deklaruję skromne 50zł licząc, że jest nas więcej z północy, a Pan Piotr przetarł szlaki integracją Tauron AMIplus sensor.

2 polubienia

Super - dzięki za inicjatywę @Stravi

Rozmawialiśmy o tym w zespole i AI-Speaker deklaruje, że dopłaci 50% kwoty :moneybag: do każdej funkcjonalności, której brakuje społeczności AIS* :slight_smile:

Czyli, jeżeli znajdzie się ktoś, kto doda funkcjonalność za 500 zł, to wystarczy, że użytkownicy uzbierają 250zł a kolejne 250 płaci AI-Speaker! :slight_smile:

PS
Jest tylko jedna *(gwiazdka), używamy tylko legalnych technik i dostępów (oficjalne API producentów), żadne hacki, scrapingi, itp… nie dodamy do kodów naszego projektu (musimy być legalni i utrzymać potem daną funkcjonalność, żeby producent nas nie odciął… albo – co gorsza – nie pozwał).

8 polubień

Sam już nawet przejrzałem integrację Piotra, która bazuje na parsowaniu strony, także można pewnie na tym bazować i w przypadku MójLicznik.
Energa ma mechanizm antixsrf, którego nie wiem jak przejść, ale raczej się da - ja jestem za słabym webowcem żeby przy niskim nakładzie czasu to wykonać.

Także dorzucam i swoje 50zł na integrację MójLicznik.

2 polubienia

Nie wiem czemu nie korzystam jeszcze z tej aplikacji, w końcu moim operatorem też jest Energa :crazy_face: patrząc po zrzutach ekranu w sumie chętnie się przyłączę do tej inicjatywy z moimi 50 PLN.

2 polubienia

Podsumowując
@Cezary.K 50 zł
@Stravi 50 zł
@traviz 50 zł
to ja dorzucę Wam swoje 50 zł (chociaż nie mam tego licznika), ale chciałabym żeby Jolka zapłaciła więcej :joy:

A tak naprawdę, to fajnie będzie jeśli taki projekt wypali i go wdrożymy :slight_smile:

no i wiadomo, słowo się rzekło, więc @jolka póki co 200:wink:

400 PLN już mamy! kto da więcej? :wink:

I czy macie jakiegoś programistę z odrobiną czasu i ogaru w temacie? :wink: Jeżeli ktoś rozumie Pythona, to pomożemy i pokażemy, jak to zrobić (oczywiście nie ja, ale moja ekipa) :wink:
Pamiętajmy tylko, że to nie jest temat na kilka dni (ale też nie jest to coś bardzo trudnego).

1 polubienie

Fajny pomysł.
A znajdzie sie ktoś kto zrobi integrację z emodul.pl
Jest to strona producenta tech-sterowniki.
Obsługuje ona piece na ekogroszek, pellet i pompy ciepła. Wtedy Jolka mogła by podawać temperature na piecu i gdyby coś się działo złego (za niska lub za wysoka) to alarmowac :wink:
Nastawy są zbędne ale podgląd na temperatury i stan zasobnika na ekogroszek/pellet by się przydał :wink:

@Kraszewsky temat wydaje się podobny, ale pewnie jest mniej użytkowników niż wspomnianego licznika Energa. Pytanie czy i ile jesteś w stanie za to zapłacić?

@Celina dzięki za wkład! Ja programisty żadnego nie mam jeszcze, chociaż sam robię podchody do tego żeby to napisać lub chociaż wesprzeć implementację/testowanie.

Podstawowa sprawa, ile jesteś skłonny za integrację zapłacić?
Oceń jak bardzo uwiera Ci brak takiej funkcjonalności i ilu jest forumowiczów z tą dolegliwością?
Prosimy o trzymanie się zasad i zgłaszanie przygotowanych informacji z linkami i wszystkim co pomoże ocenić stopień skomplikowania ewentualnego wykonania integracji.
Podaj link do strony producenta, strony demo, tak jak ja to za Ciebie znalazłem TU.

2 polubienia

Dobra robota @Cezary.K z tym kontem demo, ku pamięci passy to test:test.

Bardzo chętnie dołączymy Cię do repo na github :slight_smile: i wyjaśnimy jak uruchomić cały projekt a potem krok po kroku jak dodać zmianę… integrację itd…

Był byś zainteresowany @Stravi? Oczywiście to oferta dla wszystkich którzy chcieli by programować.
Możemy w github porobić jakieś takie mini rzeczy z opisem jak coś poprawić / dodać.

Warto zacząć od tego wprowadzenia, to programowanie można robić na bramce:

Ale żeby naprawdę kodować w Pythonie większy projekt, to trzeba mieć:

  • Komputer stacjonarny albo wydajny laptop
  • Linuxa (bo teraz tylko na Linuxsie się koduje i na Apple, Windows jest już tylko nakładką graficzną na jądro Linuxa :wink:
  • IDE → polecamy Pycharm

to w sumie nasz cały zestaw do projektu w Pytahon ais-dom w Python :slight_smile:

Tak naprawdę komponent można napisać samemu na bramce w godzinę i może od takiego opisu trzeba zacząć.

Oczywiście żeby ten komponent robił coś sensownego i żeby go przetestować, zbudować i utrzymać to już trzeba trochę czasu poświęcić. Zapytajcie proszę @dgtal1 ile lat pisze integracje z Exta… fakt, że nie ma łatwo boi robi coś co zespół programistów w sporej firmie nie potrafi :wink: i jeszcze nie dają mu do tego dokumentacji… bardzo ciekawa historia dla zainteresowanych tematem - polecamy forum:

Wracając do tematu programowania, naprawdę warto się pouczyć Pythona. Bo Python wymiata :snake: to podstawa w maszynowym uczeniu (AI) i analizie dużej ilości danych - czyli w najbardziej rozwojowych rzeczach. Dobrzy programiści w Polsce zarabiają w miesiąc tyle co inni na etacie w rok, to nie bajka… wiem co mówię :slight_smile:

Dzisiaj żeby przekonać klienta biznesowego, dlaczego lepiej robić projekt w Python a nie w Java, opowiedzieliśmy historię/legendę w świecie programistów, o YouToube.

Jest taka historia związana z Pythonem i Java → Google stworzył swój serwis Google Video, był on napisany w Javie, rozwijał i utrzymywał go zespół programistów. Google Video przegrało konkurencję ze startupem YouTube, który stworzyło kilku programistów w Pythonie. Ostatecznie Google kupił YouTube za 1,65 miliarda dolarów i po przeanalizowaniu przyczyn porażki Google Video, zmienił technologie w firmie na Python. Google jest nazywany firmą od Pythona, bo on jest teraz językiem w wielu ich usługach.

ale oczywiście jak ktoś chce w Java, to mamy też projekt w Java - apka mobilna AIS-dom :slight_smile:

Podsumowując ten przydługi wątek… zapraszamy chętnych którzy chcą coś programować do naszego repozytorium :slight_smile: Uczcie się Pythona a my damy wam harpuny którymi upolujecie Moby Dicka! :fish:


PS
W tym tygodniu jesteśmy mega zarobieni, ale w przyszłym może udało by się opisać jakieś wprowadzenie. Wrzucam TODO dla @araczkowski

2 polubienia

Stanowczo protestuję przeciwko temu polowaniu i rozdawaniu harpunów
https://www.youtube.com/watch?v=laud-AJ9tME

Do tematu techa można podejść inaczej. TU jest instrukcja jak wyciągnąć te dane bezpośrednio ze sterownika. Wymaga to esp / arduino i trochę kombinowania ale może być łatwiejsze niż wyciąganie danych ze strony, zwłaszcza jeżeli ta nie ma API.
Kiedyś na pewno podejdę do tematu bo zależy mi na danych ze sterownika kolektorów słonecznych… chyba że znajdzie się chętny do zrobienia wsadu do ESP. Wtedy chętnie się dorzucę :slight_smile:

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Brakuje mi integracji z modułem komfortu firmy termet programowanych przez < tester > do kotłów gazowych i nie tylko. Jest aplikacja na andka i to wszystko. Pytanie CZY JEST TO OSIAGALNE I W JAKIEJ MAMONIE… ( priv ). Co do funkcjonalnośći oczekiwał bym czegoś w stylu sterowania evo home od honeywell również zarządzanie kotłem gazowym + krzywe grzania. Zaproponuję 200 zł

term 2 term1

https://www.termet.com.pl/upload/upload/pliki_produktow/MODUL%20KOMFORT%20-%20instrukcja%20uzytkownika%20[1].pdf

2 polubienia

@jolka , jako ze pomysl na zglaszanie ‘platnych’ ficzerow cieszy sie sporym zainteresowaniem, ja bym proponowal utworzenie nowej kategorii na forum. Po 1-2 tyg bedzie sie ciezko polapac jaki pomysl zostal juz zgloszony :slight_smile:

2 polubienia

Miałem w planach edycję pierwszego postu i tam wrzucenie linków do tematów z poszczególnymi pomysłami, które tutaj powstaną. Ale takie rzeczy wolę robić na komputerze, a teraz jestem na komórce.

1 polubienie

Do integracji mój licznik również dokładam od siebie cegiełkę - 50zł

3 polubienia

Jasne, wprowadzenie to super propozycja.
Ja też zacząłem dzisiaj przedłużony weekend także też pewnie nie wygospodarował bym więcej czasu niż sporadyczne pisanie na forum.
@Cino111 super!

@Cezary.K @traviz @Celina @Cino111
Został wydzielony osobny temat, także przenieśmy tam dalsze konwersacje związane z tematem Mój-Licznik dla klientów Energa.
Podpiąłem go też w pierwszym poście.

@Kraszewsky i @baurieci (jako nawiązujący do tematu) zrobiłem drobny research i wygląda to optymistycznie :slight_smile: także temat jest do ogarnięcia, ale potrzebni są zainteresowani zdolni sięgnąć do portfela.

2 polubienia

Jestem za założeniem nowego wątku dla integracji z emodul.pl (tech-sterowniki)
Daje 50 PLN do integracji Energa i 100 PLN do integracji emodul.pl (wystarczy odczyt temperatur oraz stan zasobnika i czy pracują pompy) :slightly_smiling_face:

3 polubienia