Widget w aplikacji mobilnej

Czy w najbliższej przyszłości planowane są widgety w aplikacji mobilnej Ais dom np do włączania światła lub innych urządzeń podłączonych do bramki będące skrótem z interfejsu ha

Cześć,

Nie ma takich planów, bo widety w aplikacjach mobilnych to nie jest najbardziej temat na czasie chyba… jakoś nigdy z nich nie korzystaliśmy osobiście, no może kiedyś jak się pojawiły ileś lat temu żeby wypróbować.

Jeżeli ktoś chce mieć widety to może korzystać z apki HA lub wielu innych apek, które potrafią dodać widget w telefonie i odpalić coś pod nim na bramce (przez api HA albo rest api bramki albo mqtt…).
Otwartość systemu ma ten plus, że nie trzeba wszystkiego implementować i “wymyślać koła” można brać inne gotowe rozwiązania i integrować.

Oczywiście kod apki jest otwarty:

nie odrzucamy żadnych pull requestów, jak ktoś doda to do naszego kodu to nie pogardzimy :slight_smile:

Podsumowująć:
Dzięki za pomysł, ale fokus u nas, jest teraz na upraszczanie tego co jest tak żeby każdy mógł z tego korzystać, a mniej jesteśmy zainteresowani dodawaniem kolejnych nowe super funkcjonalności…

1 polubienie

@jolka to może nie będę tworzyć nowego postu tylko zapytam tutaj.

  • kojarzę że mieliście w planach dorównanie się do aplikacji HA, coś się zmieniło?
  • przydałaby się gdzieś lista aktualnych prac do wykonania, które planujecie wykonać, pomysłów, które zostały przez Was zaakceptowane do wdrożenia, itp. Czasami usiadłbym nawet do czegoś (oczywiście zaczynając od drobnych fixów), pewnie inni też, ale przede wszystkim fajnie byłoby mieć wgląd w to co jest planowane dalej. Kojarzę board na github, ale chyba nie jest aktualizowany. :frowning:

Masz darmową apke HA która działa na Android i iphone z naszą bramką, więc po co mamy ją przepisywać… dzisiejsze telefony wytrzymają jakoś jedną dodatkową aplikację.
Apka HA nie jest napisana przez firmę HA, tylko przez użytkowników projektu HA, którzy są programistami i w wolnym czasie piszą rzeczy do HA.
My mamy apkę z funkcjonalnościami które rozwijamy pod nasz projekt głośnika.
Jeżeli ktoś chce raportować wszystkie sensory z telefonu, dodawać widgety i inne rzeczy które robi HA to może używać apki HA - proste. Nikogo nie zamykamy w naszym “ekosystemie”.

Każdy może dodawać zadania do wykonania - tylko kto je będzie wykonywał?
Niewiele jest na tym forum osób które dodało coś do kodu AI-Speaker… albo chociaż poprawiły błąd w literówce w dokumentacji…
Nieliczne osoby jak ty @Stravi pomagają innym i tłumaczą. Bardzo cieszymy się, że są tacy użytkownicy :heart:

Podsumowując:

  1. Nie odrzucamy żadnych pull requestów, jak ktoś doda to do naszego kodu to nie pogardzimy :slight_smile: zintegrujemy i będzie.

  2. Jeżeli ktoś nie umie programować a bardzo potrzebuje jakąś funkcjonalność, to zapraszamy do kontaktu - wycenimy i zrealizujemy. Jak nie sami (z braku czasu) to przez podwykonawców - nie ma problemu.

  3. Nie robimy z tego projektu koncert życzeń, bo wtedy mało prawdopodobne będzie dojechanie z produktem do wersji 1.0

@Stravi pewnie jak inni zapaleni entuzjaści waszego projektu (do których się zaliczam) jesteśmy ciekawi do czego może on nas zaprowadzić, w naszych implementacjach. Jeśli wiemy, że nad czymś pracujecie i taka czy inna funkcjonalność jest celem, to łatwiej nam jako użytkownikom planować rozwój własnych rozwiązań. Z doświadczenia wiemy, że czasem łatamy jakieś funkcjonalne dziury w naszych domach, a super rozwiązanie z Waszej strony w tym zakresie pojawia się niespodziewanie. Nie narzekam, bo rozumiem cele biznesowe i wagę ich nie ujawniania. Cieszę się z tempa rozwoju projektu i czekam na więcej.

4 polubienia

Ok, zostałem na informacji, że chcecie dorównać swoją aplikację do aplikacji HA - oczywiście rozumiem argumentację, dlaczego nie chcecie jednak tego robić.
Co do drugiej części to rozumiem, że jesteście otwarci na aktywności użytkowników, ale te aktywności powinny iść w zgodzie z tym co macie w planach lub z nimi nie kolidować. Dlatego proponuję utworzenie wątku z listą tasków TODO przez społeczność, ale w tym wątku będzie wymagana wasza aktywność na zasadzie “Approved” lub nie, bo “cośtam cośtam”, albo “zrób to inaczej”. Może nawet fajnie byłoby czasami uzyskać informację taki feature to jest poprawka w pliku X i prawdopodobnie trzeba coś poprawić w UI - takie naprowadzenie na ścieżkę, a nie prowadzenie za rączkę. Może sami chcielibyście wydelegować do społeczności jakieś drobne taski :slight_smile:
Mogę rozpocząć taki wątek? - jest approve? :laughing:

2 polubienia

A ja mam takie pytanie . Czy jest możliwość zmiany wyrażenia aktywującego jolke na swoje. Pytam bo moja papuga szybko się uczy to co ja w kółko powtarzam i później jolka sie aktywuje. Zmieniałem już na terminator itd. Ale za jakiś czas znowu musze zmieniać. Glosniki google juz dawno maja mikrofony wyłączone :grin:

Tutaj była o tym mowa:

Hymmm… może jeszcze jedno, szczere wyjaśnienie:

  1. Celem tego projektu jest to, żeby było prościej a nie wszystko…
    Pomysły typu “chcę więcej / chcę wszystko” od razu możemy przekierować do “zainstaluj sobie apkę HA, która robi więcej, raportuje wszystko”

  2. Nie wyrabiamy ze wszystkimi projektami
    Mamy 2 otwarte nowe projekty, projekt głośnika i komercyjne zlecenia… które przyjmujemy i wykonujemy, bo dzieci chcą jeść szyneczku :slight_smile: a my pić proseczko :wink: . Nie wyrobimy ze wszystkimi projektami i jeszcze z pomysłami z forum.

Już teraz część prac pod-zlecamy innym programistom, grafikom i za ich pracę płacimy. Wcale nie jest łatwo namówić kogoś do wykonania tych zleceń… programiści w PL nie narzekają na brak pracy i stawki.

Więc może żeby to miało jakąś szansę na realizację, a nie było zgłaszaniem TODO do AI-Spekaer :wink: - bo takich TODO to nie chcemy. Proponuję, żeby każdy, kto dodaje pomysł dodał info, ile by zapłacił za daną funkcjonalność? W ten sposób odfiltrujemy na dzień dobry pomysły na funkcjonalności, które tak naprawdę nie są autorowi potrzebne - bo nie jest w stanie zapłacić za nie np. 200 zł.

Inni zainteresowani mogą się dołożyć i jak uzbiera się kwota, która zadowoli programistę, to on się podejmuje tematu. My też chętnie dołożymy z naszego budżetu do realizacji tematów, które się nam podobają i obiecujemy, że wesprzemy potrzebne funkcjonalności (te prawdziwe poparte kwotami) - opiszemy jak je wykonać gdzie i co trzeba dodać, żeby to zadziałało.

A teraz zastanów się za jaką funkcjonalność zapłaciłbyś 200 czy 500 zł (100 EUR to kawałek dnia pracy programisty - może coś dostarczy w tym czasie).
Jeżeli myślisz, że to się uda i chcesz zaczynać taki wątek to śmiało :slight_smile: Go for it!

Ale nie dodawaj proszę TODO dla AI-Speaker - szkoda Twojej pracy, mamy co robić :wink:

1 polubienie