Tego mi brakuje i za to zapłacę

@Kraszewsky podpinam temat integracji z emodul.pl (tech-sterowniki) w pierwszym poście.

Dzwonek google nest hello, ktoś dzwoni a na ekranie tv w tym momencie wlacza się kanał z kamerką ktory mam dodany do dekodera z enigma2. Chętnie za to zapłacę :grin::grin::grin:

1 polubienie

@paciuk jesteś pewien, że byś chciał taką integrację? Oglądasz film (na normalnej antenie, a nie przez internet i nie masz możliwości cofnięcia) jest napięta sytuacja a tu nagle na jakieś 20s przerywa i pokazuje Ci się obraz z kamery. Wydaje się fajne, ale ja już przetrenowałem z yanosikiem. Coś ciekawego w końcu w radio nadają, czy pogodę a tu info, że zatrzymany pojazd :face_with_symbols_over_mouth:
Nie wiem, ale mnie to strasznie irytuje, choć yanosika nie wyłączę.

Mnie to interesuje ale u mnie akurat po naciśnięciu guzika w dzwonku by się miało to aktywować.

No tak - kiedy właśnie doczekałeś się do prognozy pogody.
Taka tylko zajawka dla Ciebie, żebyś przemyślał, czy to na pewno będziesz używał. Ja mam zdjęcie na telefon (na telegram) po naciśnięciu dzwonka i to mi wystarcza w zupełności. Dodatkowo mam całą historię zdjęć.

No jakbys mi pomógł z tym na pm to byłbym w niebo wzięty.

takiego dzwonka to nie mam, tylko kamerę i w momencie wciśnięcia przycisku dzwonka (mam go jako encję w Jolce) robi zdjęcie, zapisuje na bramce i wysyła na komunikator.
Zrobione w większości wg tego opisu Dzwonek z Biedronki + kamera = zdjęcie na Slack'a

Wiadomo, że trochę trzeba pozmieniać pod swoją kamerę, ale większość jest uniwersalna.

Ja na podstawie tego tematu, który podał @Cino111 podpiąłem Wideodomofon IP Wi-Fi Ferguson FS1DB. Do zrobienia zdjęcia przechwytuję obraz z kamery a wyzwalaczem jest wysyłany kod RF 433 do gongu wpiętego w gniazdko w salonie. Do dziś działa super!

Ja miałem tak jak opisałem tutaj czyli
po wciśnięciu dzwonka szedł obraz na telewizor ale jak pisze @Cino111 strasznie irytowało wszystkich domowników

Dam 150zł
za integrację z eModul

1 polubienie