Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

Pobieżnie przeleciałem przez instrukcję i całkiem podoba mi się ten nowy moduł. Bardzo uniwersalne urządzenie. Logika oprogramowania podobna jak do tego z centralek. MQTT do duża zaleta tego produktu :+1:. Cena myślę, że dość dobrze wyważona, przy uwzględnieniu, że to nasz rodzimy produkt.

Witam, zrobiłem integracje satela z Has i wszystko działa. Ale mam problem. bo Has jest u mnie mostkiem w HomeKit i wszystkie rzeczy - wejścia i wyjścia są widoczne i nawet pokazują stan rzeczywisty ale nie mogę z HK uzbroić anni rozbroić stref - pokazuje “uaktualniam” i nic, stan stref jak uzbrajam z szyfratora czy z Has pokazywany jest dobrze. Co może być nie tak z tym sterowaniem? Dodam że kod użytkownika jest dodany do konfiguracji yaml.

Czy komuś udało się “pobrać” za pomocą tej integracji temperaturę tj. encje typu sensor?
Na oficjalnej stronie integracji piszą, że tylko encje typu switch, binary_sensor oraz alarm_control_panel.
Satel ma fajne czujki kurtynowe, które oprócz “kurtyny” mają pomiar temperatury:
ACD-220 – SATEL

1 polubienie

Chyba na ten moment nikt nie dopisał tego do integracji. Ale Satel twierdzi, że nie ma przeszkód.

Swoją drogą, ciekawi mnie czy obsługa tego protokołu we własnym zakresie dla paru encji jest wykonalna samodzielnie? Czy o ten fragment chodzi?

A może “poprosić” twórcę integracji o dopisanie funkcjonalności?
opis_protokolu_ethm1_plus_op_int.pdf (144,2 KB)

Tak, tylko o to chodzi.

To najprostsze rozwiązanie :wink:.

@Tomasz - może otworzyć nowe zgłoszenie w temacie:

Spróbować zorganizować chętnych i rozpocząć zbieranie deklaracji na wpłaty, pamiętając że AIS dokłada połowę ewentualnie zebranej kwoty.

1 polubienie

Cześć Wszystkim. To mój 1 post i 1 problem.
Skonfigurowałem integracje Integry 32 ( firmware 1.20) z ETHM Plus (firmware 2.08) z Home Assistantem w/g Waszych poradników za które bardzo dziękuje. Niby wszystko działa ale większość odwrotnie tzn. jak czujka w satelu jest w naruszeniu to HA podaje brak jak satel nic nie wyktywa to HA podaje wykryto itd. Sytuacja odwrotnego wskazywania dotyczy stanów wejść ( inputs ), wyjść ( outputs) i stref (zones) a np. stan zazbrojenia/rozbrojenia/alarmu jest OK , Ma ktoś pomysł co jest nie tak ? I jak to naprawić ?

Jak wygląda szybkość odświeżania stanu wejść/wyjść z satelem?

Mam centralkę satela 256. Póki co chcę sprzedać, ale chętnych nie ma, więc zastanawiam się czy nie wykorzystać do sterowania czymś niż oddać za pół darmo :wink:

Natychmiastowa reakcja jest.
Co do Twojego ogłoszenia to się mocno zastanawiałem i nadal mam to gdzieś z tyłu głowy :wink:

Witam, a ja spytam o zapewne oczywistą oczywistość.
Czy poza zastosowaniu integracji Satel Integra z modułem ETHM Plus w Home Assistant pojawia mi się tyle wejść ile mam w centrali? Tzn czy w HA mam stany poszczególnych czujek ruchu i mogę z wykorzystaniem ich stanu sterować przykładowo modułami sonoff w włącznikach światła?

Tak tylko musisz je zdefiniować w pliku configuration.yaml

Dziękuję za informację.
Po prostu nie chcę przy budowie chałupy duplikować elementów skoro w alarmówce już sporo tego będzie :slight_smile:

Moim skromnym zdaniem to jest słuszna koncepcja :wink:
Wszędzie gdzieś możesz dawaj kabelki i podłączaj do Satela.
Integracja działa wzorowo, ja teraz na poddaszu dołożyłem ekspander INT-E i do każdego pomieszczenia na piętrze daje sufitowe czujki ruchu. Parter przy budowie dobrze uzbroiłem ale na piętrze za skromnie :slight_smile:

1 polubienie

Trochę z innej beczki, czy używacie połączenia dloadx - integra poprzez moduł ethm-1?
Integracje działają poprawnie ale nie mogę zmusić centrali do połączenia z dloadx, oczywiście kabel ethm-1 - centrala podłączony, mam cały czas komunikat że centrala nie gotowa.

Musisz najpierw podłączyć się kablem rs232 z centralą, skonfigurować połączenie ethm i dopiero po poprawnej konfiguracji połączysz się kablem LAN.

Może nie napisałem zbyt szczegółowo:
konfiguracja w centrali zrobiona, przez kabel łączy się bez problemu, centrale mam od kilku lat, dopiero teraz dołożyłem ethm-1

Pokaż konfiguracje:

1. ETHM-1 (struktura i sprzęt > sprzęt)
  2. Konfiguracja Komunikacji (CTRL+R)
  3. Opcje (CTRL+F3)

Cześć
Mam Integracje Domoticza z Satelem po przez modół ETHM-1 Plus
Chciałem przesiąść się z domoticza na HA i jakoś średnio mi to idzie.
dodałem do pliku configuration.yaml wpis:
satel_integra:
host: 192.168.0.200
port: 7094

i integracja mi się nie pojawiła.
W module ethm mam wszystko ok, bo gada z Domoticzem więc podejrzewam, że może wersja oprogramowania w ETHM-1 Plus jest zbyt niska bo mam 2.03.
Ktoś ma taką wersje i działa mu ona z HA pytam bo chce złapać jakiś punkt zaczepienia.
P.S. Podczas parowania wyłączam oczywiście Domoticza, żeby sie nie gryzł z HA

Powinno działać. Pin użytkownika podałeś w pliku?

Wersja 2.03 nie powinna być problemem. Zawsze możesz też zaktualizować soft - to prosta operacja. Kodowanie w Integrze masz wyłączone bo z tego co pamiętam to z HA nie działa.