Integracja MQTT, nie działają Sonoff Basic i POW R2

Sukcesem dla mnie było zintegrowanie tych urządzeń z AiS. Kilka dni temu zauważyłem, że jedno z nich nie działa. Myślałem, że jest uszkodzone. Zrobiłem restart, bez zmian. Sprawdziłem dostęp po wifi - działa. W panelu są widoczne ale parametry nie są podawane i nie można nimi sterować. Awaria dotyczy 5 szt. Zauważyłem też nie działającą integrację z drukarką Brother. Czy jest na to jakiś sposób?

O panie jaki misz-masz…
Przeczytaj proszę na spokojnie co napisałeś i zredaguj tak żebyśmy zrozumieli co tam masz, na jakiej integracji z jakim softem po stronie urządzenia, jak również po stronie bramki też jest to ważne.
Jeżeli problem dotyczy 5 urządzeń to rozpisz dane dla każdego z nich.
Co do Brother to ważna będzie informacja jaką masz wersję na bramce.

2 polubienia

w urządzeniach mam tasmota 8.4.0 (wszystkie 5 szt.)
wersji oprogramowania na bramce nie mogę sprawdzić
po sprawdzeniu pojawia się status spawdzanie
moja wiedza jest w tym temacie bardzo skromna :frowning:

Wersje tasmota starsze niż 9.4.0 używają w MQTT Discovery opcji value_template - która to w Home Assistant’s jest uznana za deprecated (od wersji 2021.7):

Tak więc jeśli np. twoje urządzenia są przestawione na light (SetOption30 1) to jedynym rozwiązaniem jest upgrade do aktualnej wersji 10.0.0.

1 polubienie

Dziękuję za podpowiedź. Czy upgrade można zrobić bezprzewodowo czy konieczne jest rozkręcanie urządzeń i podpinanie kabelków?