Integracja robota koszącego

Jest naprawdę git :slight_smile: trawka jest równa każdego dnia :slight_smile: instalacja przewodu jest najbardziej czasochłonna, w kilku miejscach musiałem lekko poprawić, zwłaszcza przy przeszkodach i przepustach stref, ponieważ to co podaje producent powoduje, że robo często przekraczał bez kontroli strefy trawnika i kosił nie tam gdzie miał kosić. Dwa razy jednego dnia się zdarzyło, że przewód ograniczający się rozciągnął (pewnie od temperatury, słońca, a dodatkowo robot jeździ po nim przednim kołem) przez co delikatnie podniósł się do góry i został przecięty przez obracające ostrza. Sprawdziłem wówczas całość dobiłem kilka kołków i na razie jest spokój. Generalnie dziękuję za polecenie oraz radę w kwestii ilości kołków - bez tego byłyby problemy na pewno.


2 polubienia

:+1:

Też tak miałem, bo zakładałem wczesna wiasna ja było zimno, ale tyle kołków nawaliłem i dokładałem że już nic się nie może przesunąć :slight_smile:

Nie pamiętam dokładnie, ale w zestawie chyba było coś koło 180 szt kołków, a dokupiłem jeszcze 5 paczek po 100 sztuk i z tej ostatniej zostało może z połowa :sweat_smile: fakt, że trochę zakrętów porobiłem, żeby omijało plac zabaw dla dzieci itp.

Robot pracuje u mnie zazwyczaj od 9 rano do 20, w sumie wychodzą 4 koszenia dziennie. W weekend czasem włączam party mode :wink: