Integracja Samsung TV

Zmień port na 8001 i sprawdź czy zadziała.
Ewentualnie popróbuj jeszcze z parametrem:

  • protocol:

Zmieniałem i nic ten sam błąd. Po dodaniu prtocol: też bez zmian.
Jakieś pomysły ? Może za nowy ten tv Samsung UE75RU7172UXXH 4K UHD 75 ?

tak dokładnie, WIP oznacza → Work In Progress, czyli prace nad wsparciem dla nowych Samsung TV trwają:

więcej ludzi to zgłosiło do HA:

Może spróbuj za pomocą SmartThings go połączyć.

Ja też nie ogarnołem tematu

Witam ponownie.
Myślę, że nie warto już kombinować @Marco. Z resztą nie wiem czy dobrze rozumie ale HACS mam tylko SamsungTV Tizen. Może warto poczekać na jakieś poprawki . Już sam nie wiem.
Może w Naszej sprawie poprosić @jolka o wypowiedź ?

Jak chcesz ale SmartThings masz w integracjach bramki a nie w HACS.

modeli Samsung Smart TV jest sporo, tu jest lista przetestowanych i działających z HA:

tu jest lista przetestowanych i jeszcze nie działających z HA:

To jest zmiana którą przygotowuje developer żeby nowsze modele działały z HA być może wtedy ten telewizor zacznie działać z HA

Przepływ pracy w projekcie HA jest taki, że:

  • jak ten developer skończyto kodować to zniknie z opisu zamiany nazwa WIP (work in progress)
  • kolejny developer który potrafi kodować i ma już odpowiednią reputację w projekcie sprawdzi jego kod (zrobiony zostanie code review),
  • kod ten zostanie poddany sprawdzeniu przez kilka niezależnych narzędzi do sprawdzania kodu pod kontem poprawności działania i wpływu na inne komponenty (zależności),
  • w trakcie tego procesu dojdzie sporo zmian i poprawek które zostaną uzgodnione i naniesione przez osoby rozwijające ten kod
  • jak wszystko będzie OK to kod ten zostanie dodany do gałęzi DEV Home Assistant
  • cześć ludzi ma system na DEV i jeżeli nie będzie ten kod powodował błędów to trafi do gałęzi RC (release candidate)
  • po około tygodniu w RC jeżeli nie będzie żadnych regresji kod zostanie dołączony do gałęzi Master
  • z gałęzi Master trafi do najbliższego wydania HA

Przepływ pracy w projekcie AIS (w kontekście HA) wygląda tak:

  • my pobieramy regularnie mastera HA do naszej gałęzi AIS beta
  • HA wydaje fix-y na produkcje (a my nie chcemy tego robić) dlatego fix-y z HA Master wgrywamy na AIS beta i nie wydajemy AIS na stabilnym kanale dopóki HA go łata (fixuje)
  • jak HA wyda kolejną wersję na Master to przestaje wydawać łaty dla poprzedniej, wtedy my tą poprzednią wydajemy na kanale stabilnym i już ją nie łatamy (żeby działała nonstop)

Cały proces jest dość skomplikowany i czasochłonny, to może potrwać miesiąc albo więcej (aż będzie gotowe). Na końcu jednak powinno powstać coś co działa i nie powoduje problemów.

Moim zdaniem:
Jeżeli ktoś “ogarnia” kody Pythona i API Home Assistanta to nie ma powodu żeby czekał - może to sam zaprogramować a następnie swoje rozwiązanie dodać do projektu HA czy AIS. W innym przypadku chyba lepiej poczekać aż wyjdzie odpowiednia funkcjonalność na stabilnie działający oficjalnym komponencie :slight_smile:

1 polubienie

Dziękuję @jolka za konkretne wyjaśnienie. Myślę, że wole poczekać na stabilny system w którym zacznie pracować mój tv.

pozdr.

1 polubienie

@kindziol przeglądając ten wątek:

zauważyłem że robiłeś konfigurację dla tunera satelitarnego UNO4kSE więc wykorzystaj jego moc do sterowania nowy telewizorem.
UNO4kSE do tuner z linuxem a linux to potężne możliwości.
Ten tuner potrafi odtwarzać treści multimedialne z sieci (filmy,muzykę,fotki z dysków sieciowych i wyświetlać je na ekranie tv,możesz wyświetlać całe zasoby youtube bez reklam, czy wysłać do swojego wujka który mieszka na Karaibach i posiada podobny tuner wiadomość tekstową np. z życzeniami świątecznymi która wyświetlą mu się na jego tv itp.)a także wyświetlać obraz z kamer ip które masz na swojej posesji. I teraz integrując go z asystentem możemy zrealizować wiele ciekawych projektów.
Wyprzedzając Twoje pytanie jak to zrobić napisze tak:
Pamiętaj to forum poświęcone jest asystentowi AIS a informacje typu konfiguracja satelity z tv szukaj na satelitarnych forach tematycznych żeby nie zaśmiecać tego forum.
Mogę podać Ci kilka informacji żebyś wiedział czego szukać:
1 - właściwa konfiguracja CEC

dzięki temu włączając satelitę dedykowanym do niej pilotem i włączy się telewizor i odwrotnie
2 - API Enigma2 - to daje nam wiele możliwości
https://dream.reichholf.net/wiki/Enigma2:WebInterface#RemoteControl
opis dotyczy tunerów ze stajni Dreambox (takie ja posiadam) ale z VU+ też działa
przykładowy link do zał/wył tunera satelitarnego (tylko adres ip wpisz właściwy):
http://192.168.1.1/web/remotecontrol?command=116
zmiana natężenia głosu na full:
http://192.168.17.13/web/vol?set=set100
zmiana natężenia głosu na 30%:
http://192.168.78.11/web/vol?set=set30
czy włączenie kanału TVN:
http://192.168.8.3/web/zap?sRef=1:0:1:3DCD:640:13E:820000:0:0:0:
lub POLSAT:
http://192.168.1.113/web/zap?sRef=1:0:1:3391:3390:71:820000:0:0:0:
jeśli w/w linki wkleisz do przeglądarki internetowej i nie zadziałają prawdopodobnie w ustawieniach satelity w sekcji SIEĆ masz włączone uwierzytelnianie w sieci lokalnej - wyłącz je.
a tu jak dodać podgląd z kamery ip do listy kanałów ulubionych:
https://www.sat-4-all.com/board/topic/212385-wiadomosci-na-ekranie-webif/
Jak już to ogarniesz będzie można głosowo w całości sterować satelitą i tv (zmieniać natężenie głosu,zmieniać kanały itp.) do tego celu wykorzystałem rest_command i skrypty oraz automatyzacje.
A poco automatyzacje dla tunera sat? Tak dla zachęty żebyś się nie poddawał:
wzorując się na tym temacie:
Dzwonek z Biedronki + kamera = zdjęcie na Slack'a
możemy zbudować wideodomofon który będzie miał 75 cali (bo taki własnie masz nowy telewizor) wówczas należy tak ustawić bramkę aby zamiast wysyłać fotkę z kamery na slacka wysłała polecenie do tunera sat aby włączył podgląd z dedykowanej kamery na tv, oczywiście zadziała to tylko kiedy tv i sat będą włączone, inny przykład - wykorzystamy alarm,bramkę i satelitę - kiedy kładziemy się do snu uzbrajamy alarm i jeśli jakaś niepożądana osoba wzbudzi zewnętrzne czujki ruchu wówczas bramka dostaje sygnał że załączył się alarm i dalej wysyła polecenie do satelity że ma się włączyć i przełączyć na dedykowany kanał z podglądem z danej kamery i tym sposobem nie musimy sprawdzać wychodząc na zewnątrz co się dzieje tylko wykorzystujemy do tego celu tv.Możliwości jest dużo więcej.
Możesz też zintegrować swoją satelitę z bramką za pomocą tego komponentu:
Enigma2 (OpenWebif) - Home Assistant
Powodzenia.

1 polubienie

Witam @mariusz_70 .
Tak posiadam pilot Broadlink i jeśli chodzi o niego to działa, działa głosowo ale najlepiej przez utworzenie sceny. Tylko jest problem techniczny ponieważ zasilany jest z sieci i nie mam jak bardzo go ustawić żeby widział moje urządzenia. Jeśli chodzi o mój UNO4kSE to super. Dodałem go przez https://www.home-assistant.io/integrations/enigma2/ i już go mam na swojej bramce. Próby ze sterowaniem głosem, kanałami i napisem, wszystko działa. Postaram się ogarnąć sterowanie głosem ale jak nie dam rady to będę Cię truł @mariusz_70. Tylko powiedz mi jeszcze jedno, dlaczego obraz z tv, który jest widziany na bramce jest z opóźnieniem ? I to jest wszystko super, tylko teraz mam pytanie jak włączyć soundbar JBL bo z niego mam dźwięk ?
I jeszcze małe pytanie dotyczące kamer, jak je posłać do tunerka , żeby je zobaczyć na tv ?

użyj programu do edycji listy kanałów - dreamboxEDIT

Dzięki @mariusz_70, kamerka dodana.

@mariusz_70
Mam problem bo chcę dodać drugi tunerek, tym razem nbox na e2 i niestety nie ma go po dopisaniu ustawień. Czy da się go dodać do bramki ?
I jeszcze jedno pytanie, czy da się zmienić rozmiar wyświetlanego obrazu. A tak naprawdę czy możesz mi pomóc. Chciałbym głosowo włączyć sat i tv i soundbar, zmieniać kanał i po podaniu komendy na chwilę zobaczyć obraz z kamery na tv.

Mam do sprzedania tunerek goldenmedia na linuxie jak by ktoś chciał kupić :smiley:

W końcu działa integracja z tv Samsung

@pab11o

A możesz dokładniej na ten temat samsunga.

Podkusiło mnie zainstalowanie integracji Samsung TV. Niedawno na bramce integracja zaproponowała się sama. Wykryto nowe urządzenie Samsung TV. Na telewizorze pojawił się kod, należało potwierdzić parowanie i już. Niby działa ale tylko w okrojonej funkcjonalności.
Problemem jest jednak wykrywaniem “nowego” TV po każdym jego pojawieniu się w sieci LAN. Wiec jak potwierdzę przyciskiem zatwierdź, to dodaję kolejny raz ten sam TV. I tym samym powstaje kolejna encja media_player.TV bez możliwości usunięcia.
Czy ktoś wie jak pozbyć się dziadostwa z konfiguracji bramki?

Ja mam odwrotny problem - co kilka (kilkanascie minut) na TV pojawia mi sie pytanie o autoryzacje podlaczenia nowego urzadzenia. Wiem ze wychodzi to z bramki AIS , w interfejsie AIS mam tylko jedna integracje Samsung TV - ale komunikat z prosba o akceptacje polaczenia na TV co kilka minut jest mega irytujacy.

OK właśnie jestem po aktualizacji bramki. Skutecznie usunęła integrację z Samsung TV wraz z encjami.
Problem rozwiązany.