Integracja Telewizora Philips Android TV + Ambilight + Yeelight (AI-Speaker - Home Assistant)

Witam mam problem z punktem drugim
Telewizor to Smart TV nie jest to Android TV




I próba połączenia się z TV

Sposób opisany dotyczy tylko telewizora z Android Tv więc u ciebie nie zadziała. Musisz szukać integracji dla twojego modelu. Co to za model Tv ?

Rozumiem juz :slight_smile: dobrze myslalem Telewizor PHILIPS LED 65PUS6554/12

Czyli masz telewizor na Saphi (autorskie rozwiązanie Philipsa).
Spróbuj zintegrować wg tego:
eslavnov/pylips: Control Philips TVs (2015+) and Ambilight (+ Hue) through their reverse-engineered API (+ MQTT support!) (github.com)

Wszystko zrobiłem jak zacząć używać tego?





Nie mam już pomysłu - komendy działają w konsoli a jak zrobić żeby była wyświetlana jako encja?

Witam czy zadziała na Philips 55pus6201/12?

Opisany w pierwszym poście sposób na tym TV nie zadziała bo ten TV nie jest na Androidzie.

Integracja Phylips powinna zadziałać?

Czy mogę spodziewać się tutaj pomocy w dodaniu ? Bo nie ukrywam jestem początkujący i ta instrukcja jest troche niejasna

  • gdzie wrzucić pliki , do głównego folderu ha?
  • czy komendy mogę wywoływać za pomocą terminala?

Która integracja ???

@Medykkforek na swoim z systemem Saphi ogarnął integracje (wie gdzie i co jak zrobić), Twój ma jeszcze jakiś inny system więc trudno powiedzieć. Ja nie mam takiego TV więc trudno będzie mi pomóc. @Medykkforek chyba utknął na dodaniu encji do bramki przez MQTT. Próbujcie i opiszcie dla potomnych :wink:

Ok dzięki to poczekam na @Medykkforek może coś pomoże w temacie :wink:

ktos podpowie jak wgrac nowa wersje requirement.tx ?? jaka komenda? wyskakuje blad ze mam 2.13.0 a potrzeba 2.22.0 dzieki za pomoc

Tak wszystko wystarczy zrobić jak opisane tutaj https://github.com/eslavnov/pylips komendy jak narazie działają poprzez bramkę.
W konsoli wpisujemy po zainstalowaniu cd psylips dajemy enter następnie już komenda python3 Pylips.py --command …,…,… i enter

Konsola cd psylips enter.Komenda pip3 install -r requirements.txt i enter

Ok czyli te komendy wpisuję w konsoli , czy przed tymi komendami trzeba coś jescze zrobić ?
Co z tymi plikami z strony github
Jak je zainstalować?
Sory za takie pytania ale dopiero zaczynam przygodę

a jak sciagnac z github tego pylips bo tego nie pisze. komenda git clone i co dalej?

Git clone https://github.com/eslavnov/pylips

Ok udało mi się zainstalować i mam takie komunikaty

Serio windows ? Miałeś na bramce AIS zainstalować / Smart TV czy masz android