Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

Oczywiście ze adres jest ten sam , w nowym routerze jest tez przypisany po adresie MAC …

Hmmm… To jeszcze dla potwierdzenia - DLOADX łączysz się lokalnie przez ethm-1 plus? W sensie bez użycia serwera Satela?

Obie metody połączenia dzialaja w dloax. Tzn i przez serwer i lokalnie.

Czy na bramce widocznego są jakieś błędy w logach? Jaki jest dokładnie objaw? Czy są widoczne encje sensorów z Satela w bramce?

Cześć. Pierwszy raz na tym forum więc witam serdecznie.
Mam pytanie: Jak przygotować kartę jak wyżej, gdzie masz sterowanie bramą garażową w jednym wierszu (góra, stop, dół)?

Dodatkowo nie wiem czemu, ale mam problem z dodaniem typu do poszczególnych wpisów w switchable_outputs. Poniższy wpis działa:
switchable_outputs:
03:
name: ‘Rolety w dol’
04:
name: ‘Rolety w gore’
05:
name: ‘Zawor wody’
06:
name: ‘Brama garazowa’

Ale taki:
switchable_outputs:
03:
name: ‘Rolety w dol’
04:
name: ‘Rolety w gore’
05:
name: ‘Zawor wody’
06:
name: ‘Brama garazowa’
type: ‘garage_door’

już nie. Dostaję błąd konfiguracji:
"Invalid config for [satel_integra]: [type] is an invalid option for [satel_integra]. Check: satel_integra->satel_integra->switchable_outputs->6->type. (See /config/configuration.yaml, line 16). "
Nie potrafię znaleźć informacji, która pomogłaby mi rozwiązać problem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Może to pomoże :wink:

Wielkie dzięki! Przeoczyłem gdzieś ten post z dokładną instrukcją.
Działa.

W nawiązaniu do systemu satel fajnie by było wykorzystać możliwości paneli TSI od satela. Mają wbudowane głośniki i mikrofon tylko do tej pory nie odkryłem do czego to ma służyć.
Oczywiście z samego panela można też sterować, np. za pomocą wirtualnych przycisków , ale można by więcej.

Właśnie zakończyłem integrację Satel Integra 64 z INT-TSI i Home Assistantem. Po kilku dniach eksperymentów, doszedłem do wniosku że zamiast INT-TSI lepiej by było kupić RPI z monitorkiem ściennym i całe sterowanie zrobić na HASS. Cena podobna, a możliwości nieograniczone. Drugi manipulator tak mam zamiar zrobić.

1 polubienie

To tablet nie wystarcza?

Tablet ma kilka wad: nie ma Ethernetu, ma zasilanie z boku i kłopotliwe jest postawienie na nim Linuxa. RPi ma dodatkowo GPIO z którego można zrobić ciekawy użytek.

Piszesz o zastąpieniu manipulatora alarmu a masz na myśli stawianie Supervisor HA z Ethernet i GPIO. Ale znając cenę tego wyświetlacza dotykowego Satel, to można mieć za to RPi z ekranem, jak najbardziej.
Nie widzę tego aby łatwiej i estetyczniej powiesić RPi z monitorkiem na ścianie. Gdzie tu przewaga, a zasilanie czy kabel LAN z wtyczką? Do tego nasuwa się pytanie po co? Równie dobrze można radio samochodowe wbudować w ścianę, Androida nawet już ma i wiele innych peryferii. Bebechy podobne do tego co w bramce DEV.
A może lepiej poczekać na AIS Pro i na tablet starczy? Gdybam…

Serwer hass mam na oddzielnym komputerze, który robi całe mnóstwo innych domowych rzeczy. Na panelu sterującym chcę mieć tylko firefox-a w trybie kiosk z GUI. Do szczęścia brakuje mi tylko zintegrowania RTSP z kamer z FF.
Ekran moze być taki:
https://botland.com.pl/wyswietlacze-raspberry-pi/5698-ekran-dotykowy-h-pojemnosciowy-lcd-tft-101-1024x600px-dla-raspberry-obudowa-waveshare-11557.html

Więc nie rozumiem po co RPi i ekran.

Kamery integrujesz z FF a nie hass?
Nic nie kumam… FF to firefox?

RPi + ekran będzie panelem do automatyki, alarmu, kamer i innych głupot które mi wpadną do głowy. Będzie np. wyświetlać harmonogram wywozu śmieci :slight_smile:

FF to firefox. Mam parę kamer które dają obraz przez RTSP. Chciałbym to zintegrować z panelem tak aby mieć szybki podgląd obrazu: klik i widać.

To wszystko już jest w HA i mam na bramce. Panel sterowania alarmem również można dodać.

Na 10 calowym tablecie czytelnie i bez dodatkowych monitorów.

Więc potrzebny jedynie wyświetlacz, resztę załatwi serwer. Od tabletu nie widzę lepszego rozwiązania.
Instalujesz na nim aplikację np. WallPanel.

Jak znajdę tablet z Ethernetem i zasilaniem od tyłu żeby mi nie wisiały kable z boku, to tak zrobię.

Mogę odsprzedać, spełnia warunki i mega czytelny :wink:

Cezary.K

3

paź '20

Zaszalałem i kupiłem największy tablet jaki widziałem. Nie mogłem się powstrzymać. Dotykowy monitor z Android 4.1.1 - Philips S221C3A (specyfikacja) . Imponujące 5kg elektroniki z 2014r.
Raczej nie powieszę tego na ścianę 21,5``.32TA2800_79-IMS-en_AU

Skonfigurowałem plik configuration.yaml zgodnie z instrukcjami do integracji Satela. W panelu niby mam stany partycji, wejść oraz sterowane wyjścia z działającymi przełącznikami. System reaguje na komendy głosowe “Załącz…” załączając dane wyjście. Jednakże mam kompletny brak aktualnych stanów wejść oraz partycji, a przełączniki wyłączników zmieniają swój stan na “włączony” na sekundy i wracają do stanu " wyłączony", aby wyłączyć dane wejście muszę kliknąć myszką dwa razy, tak żeby drugie kliknięcie przypadało jeszcze w momencie stanu przełącznika na 'włączony". Wyjścia na Integrze mam typu BISTABILNE. Po zmianie na typ MONOSTABILNE sytuacja wygląda identycznie. Wygląda to tak jakby Integra nie zwracała aktualnych stanów wejść i wyjść, jakby komunikacja była tylko jednostronna. Ma ktoś pomysł gdzie może leżeć problem. Komunikacja z ETHM-1 z innymi programami jest bezproblemowa. Czy trzeba może wprowadzić jakieś wpisy w innych plikach w celu odświeżania?

Pokaż ustawienia wyjść w dloadx, a najlepiej to załóż oddzielnego użytkownika w Dloadx dla pobierania danych tylko do AIS

1 polubienie