Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

Witam, a ja spytam o zapewne oczywistą oczywistość.
Czy poza zastosowaniu integracji Satel Integra z modułem ETHM Plus w Home Assistant pojawia mi się tyle wejść ile mam w centrali? Tzn czy w HA mam stany poszczególnych czujek ruchu i mogę z wykorzystaniem ich stanu sterować przykładowo modułami sonoff w włącznikach światła?

Tak tylko musisz je zdefiniować w pliku configuration.yaml

Dziękuję za informację.
Po prostu nie chcę przy budowie chałupy duplikować elementów skoro w alarmówce już sporo tego będzie :slight_smile:

Moim skromnym zdaniem to jest słuszna koncepcja :wink:
Wszędzie gdzieś możesz dawaj kabelki i podłączaj do Satela.
Integracja działa wzorowo, ja teraz na poddaszu dołożyłem ekspander INT-E i do każdego pomieszczenia na piętrze daje sufitowe czujki ruchu. Parter przy budowie dobrze uzbroiłem ale na piętrze za skromnie :slight_smile:

1 polubienie

Trochę z innej beczki, czy używacie połączenia dloadx - integra poprzez moduł ethm-1?
Integracje działają poprawnie ale nie mogę zmusić centrali do połączenia z dloadx, oczywiście kabel ethm-1 - centrala podłączony, mam cały czas komunikat że centrala nie gotowa.

Musisz najpierw podłączyć się kablem rs232 z centralą, skonfigurować połączenie ethm i dopiero po poprawnej konfiguracji połączysz się kablem LAN.

Może nie napisałem zbyt szczegółowo:
konfiguracja w centrali zrobiona, przez kabel łączy się bez problemu, centrale mam od kilku lat, dopiero teraz dołożyłem ethm-1

Pokaż konfiguracje:

  1. ETHM-1 (struktura i sprzęt > sprzęt)
  2. Konfiguracja Komunikacji (CTRL+R)
  3. Opcje (CTRL+F3)

Cześć
Mam Integracje Domoticza z Satelem po przez modół ETHM-1 Plus
Chciałem przesiąść się z domoticza na HA i jakoś średnio mi to idzie.
dodałem do pliku configuration.yaml wpis:
satel_integra:
host: 192.168.0.200
port: 7094

i integracja mi się nie pojawiła.
W module ethm mam wszystko ok, bo gada z Domoticzem więc podejrzewam, że może wersja oprogramowania w ETHM-1 Plus jest zbyt niska bo mam 2.03.
Ktoś ma taką wersje i działa mu ona z HA pytam bo chce złapać jakiś punkt zaczepienia.
P.S. Podczas parowania wyłączam oczywiście Domoticza, żeby sie nie gryzł z HA

Powinno działać. Pin użytkownika podałeś w pliku?

Wersja 2.03 nie powinna być problemem. Zawsze możesz też zaktualizować soft - to prosta operacja. Kodowanie w Integrze masz wyłączone bo z tego co pamiętam to z HA nie działa.

  1. pinu nie podawałem, bo chce sprawdzić podstawowe działanie integracji bez sterowania
  2. Jeśli wersja 2.03 jest ok to nie chce tam nic zmieniac

To musi działać. Pokaz co wpisałeś do configuration.

przy takiej konfiguracji nic się nie pojawi, musisz podać przynajmniej jedno wejście np:

satel_integra:
  host: 192.168.0.200
  port: 7094
  zones:
    01:
      name: 'czujka ruchu'

sprawdzenie konfiguracji, restart i na bank wejście 1 będzie na bramce.
W integracjach nie znajdziesz integracji Satel, pojawi się tylko jako dodatkowa encja:
binary_sensor.czujka_ruchu - czyli binary.sensor + nazwa jaką nadałeś

Tomasz miałeś racje pojawiła się encja w rejestrze encji.
Rozumiem, że bedę musiał dować do tego pliku wszystkie wejścia i wyjścia które bedę chciał zobaczyć w HA i pewnie hasło żeby można było sterować niektórymi wyjściami.
Wejścia już wiem jak dodawać do pliku a możesz mi podesłać jeszcze wyjścia i strefy żebym mógł sobie to potestować?.
2. Mam tą encje tylko po naruszeniu PIR-u przypisanego do tego wejścia w tej encji nic się nie zmienia. Jak to przetestować czy to działa i wyciągnąc tą enecje na pulpit a żebym widział stan naruszenia tego piru?

Rozumiem, ze pierwszego posta w tym temacie nie czytałeś? Może warto?

3 polubienia

Do testowania wszystkiego w HA są narzędzia deweloperskie:

Można również wejść w kontrolę danej encji:

Zobaczyć jej stan w karcie kontroli:

ok już działa stany się zmieniają. A jak to teraz przenieść do tego podglądu żebym obserwował zmiany tych stanów wejść na tym panelu PODGLĄD tak jak pozostałych danych?

BTW Masz błąd w konfiguracji - przecinek zamiast kropki:
image

1 polubienie

Jak pisze @Cino111 wszystko jest w pierwszym poście. Edytowałem formatowanie bo nie było do końca czytelne.

To już inny temat, na forum jest sporo informacji, poszukaj po hasłem lovelace, poczytaj i jak nie ogarniesz to wróć z pytaniem ale już w innym wątku.