Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

@dudikof157 Zacznij od dokumentacji

I przygotuj się na maraton:

Tomasz już sobie to wszystko obcykałem dzięki za pomoc

1 polubienie

Cześc!
mam INTEGRA 64 (działa poprawnie z Domoticz), teraz chciałbym migrować do HA, ale jedyne co mi się udało to widok prostego manipulatora i zadeklarowanych (w pliku):
strefy, czujek, wyjść.
Teraz ten prosty manipulator znikł wraz z resztą elementów (wydaje mi się, że kod jest ten sam)

Jeśli mam dwie strefy: wew. czujki i zew. kontaktrony.
To w jaki sposób korzystając z alarm panel w HA zrobić aby:
alarm home: wew + zew
alarm night: zew

Proszę o pomoc

czy jest możliwość sterowaniem blokad wejść z pozycji HA?

Czy ktoś może wie jak wyciągnąć informację o braku zasilania - w aplikacji SATEL-a mam błąd “Awaria AC (230V) - Płyta główna”?

Witam.
Ja mam podobnie na 40 wyjść które działają są dwa co nie da się ich wyłączyć ale da się włączyć z HA
Jak sobie poradziłeś ?

Ja bym sie dorzucił bo też by Mi się przydała taka integracja

Witaj.
Udało Ci sie taką informacje wyciągnąć ?

Niestety nie.
Zmienił mi się w międzyczasie dostęp do internetu i w tej chwili nie jestem w stanie zapewnić zasilania awaryjnego dla sieci, więc odpuściłem temat.

Dzień Dobry (ja tu po raz pierwszy tym bardziej witam wszystkich pięknie!)
U mnie integracja INTEGRA 128+ z HA (Proxmox) przebiegła “od strzała” wszystko co miało działć - działa - HURRA!!!
Ale…
W HA widzę jako encję wyjście z INTEGRY i pięknie działa w obie strony, mogę stanu tego wyjścia użyć w automatyzacji jako wyzwalacz (stan) - i też działa, nie mogę jednak użyć tego wyjścia jako akcja automatyzaji czyli przekazać zmiany do INTEGRY.
Liczę iż znajdzie się jakieś (software’owe) rozwiązanie (jak na razie mam to zrobione z wykorzystaniem ESP32 wpiętego w wejście INTEGRY).

Witam forumowiczów!
Próbuję znaleźć rozwiązanie na problem integracji Integry 64 z HA. Mam taki kod w configuration.yaml

satel_integra:
  host: 192.168.x.x
  port: 7094
  code: xxxx
  partitions:
    01:
      name: 'Strefa 1'
  zones:
    07:
      name: 'Łazienka dół'
      type: "motion"
    20:
      name: 'Kuchnia okno prawe'
      type: 'opening'
    10:
      name: 'Drzwi korytarz'
      type: 'opening'
    04:
      name: 'Korytarz dół'
      type: 'motion'

binary.sensor pojawiają się w systemie, natomiast nie ma zmian statusów. Pomimo ruchu lub otwarcia drzwi HA tego nie monitoruje, w DLOADX zmiany są.
Jaki adres serwera DLOADX powinienem ustawić w programie Satel?

adres serwera DLOADX w tym przypadku nie ma znaczenia (u mnie ustawiony ten sam co adres ethm’a. Istotne jest uruchomienie integracji w Twoim przypadku z domyślnym (7094) portem.

Tak wygląda konfiguracja
satel1

Nie kumam w jakim celu te zabazgrania, przecież to adresy sieci lokalnej…

Masz rację, ale ja z kolei nie rozumiem Twojego komentarza, który nic do dyskusji nie wnosi…

Wnosi tyle, że

  1. jak ktoś nie ma bladego pojęcia o sieciach to zobaczy że bramka i IP to zupełnie różne rzeczy.
  2. IP z pul prywatnych nie są danymi wrażliwymi, nigdy.
1 polubienie

Konfiguracja ETHM wygląda OK,
Rozumiem, że dostęp przez sieć do integry działa (aplikacja mobilna, połączenie DLOADX)

Czy HA widzi alarm_control_panel i czy z poziomu HA działa zał/wył czuwania strefy?

Twój kod w configuration.yaml zawiera apostrofy (z wyjątkiem “motion”). Być może nie ma to znaczenia ale chwytając się wszystkiego spróbował bym zmienić. U mnie wszędzie jest cudzysłów. Mam też inne typy dla kontaktronów: door, window, I działa :slight_smile:

To jeszcze spróbował bym zaktualizować soft integry, ethm’a i popróbować z zmianą portu integracji.

Próbowałem i z apostrofami i cudzysłowami, efekt ten sam. Czy do poprawnego działania integracji, potrzebne jest połączenie GSM (tak jak do aplikacji mobilnej)?

HA widzi alarm_control_panel, ale stan jest nieznany.

Wszystkiemu winne było wpisanie złego adresu maski podsieci, instalator zrobił to odruchowo i stąd problemy z brakiem łączności Satel - > HA

Był jeszcze problem z połączeniem się przez Integra Kontrol (brak połączenia), okazało się że Adguard (program do blokowania reklam) był winien. Po rozmowie z administratorem, dowiedziałem się, że niektóre VPNy też odpowiadają za brak połączenia.