Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

@dudikof157 Zacznij od dokumentacji

I przygotuj się na maraton:

Tomasz już sobie to wszystko obcykałem dzięki za pomoc

1 polubienie

Cześc!
mam INTEGRA 64 (działa poprawnie z Domoticz), teraz chciałbym migrować do HA, ale jedyne co mi się udało to widok prostego manipulatora i zadeklarowanych (w pliku):
strefy, czujek, wyjść.
Teraz ten prosty manipulator znikł wraz z resztą elementów (wydaje mi się, że kod jest ten sam)

Jeśli mam dwie strefy: wew. czujki i zew. kontaktrony.
To w jaki sposób korzystając z alarm panel w HA zrobić aby:
alarm home: wew + zew
alarm night: zew

Proszę o pomoc

czy jest możliwość sterowaniem blokad wejść z pozycji HA?

Czy ktoś może wie jak wyciągnąć informację o braku zasilania - w aplikacji SATEL-a mam błąd “Awaria AC (230V) - Płyta główna”?

Witam.
Ja mam podobnie na 40 wyjść które działają są dwa co nie da się ich wyłączyć ale da się włączyć z HA
Jak sobie poradziłeś ?

Ja bym sie dorzucił bo też by Mi się przydała taka integracja

Witaj.
Udało Ci sie taką informacje wyciągnąć ?

Niestety nie.
Zmienił mi się w międzyczasie dostęp do internetu i w tej chwili nie jestem w stanie zapewnić zasilania awaryjnego dla sieci, więc odpuściłem temat.

Dzień Dobry (ja tu po raz pierwszy tym bardziej witam wszystkich pięknie!)
U mnie integracja INTEGRA 128+ z HA (Proxmox) przebiegła “od strzała” wszystko co miało działć - działa - HURRA!!!
Ale…
W HA widzę jako encję wyjście z INTEGRY i pięknie działa w obie strony, mogę stanu tego wyjścia użyć w automatyzacji jako wyzwalacz (stan) - i też działa, nie mogę jednak użyć tego wyjścia jako akcja automatyzaji czyli przekazać zmiany do INTEGRY.
Liczę iż znajdzie się jakieś (software’owe) rozwiązanie (jak na razie mam to zrobione z wykorzystaniem ESP32 wpiętego w wejście INTEGRY).