📻 jak dodać radio

opis dla tych, co chcieliby dodać jakąś audycję radiową

:radio:

stream do radia

szukamy w internecie, np. w przypadku radia 357, kopiujemy ze strony radia

dodajemy stację do własnych treści w portalu integratora

upewniamy się, że strem działa

wklejamy stream w odtwarzaczu

synchronizujemy bramkę z portalem integratora

i już możemy słuchać nową stację radiową :slight_smile:

PS
niedługo będzie łatwiej
Radio 357 dodane do Muzycznych

1 polubienie

@jolka a co z wywoływaniem takiej stacji głosowo? Dodałem u siebie radio KoninFM i niechce asystent jej uruchomić z polecenia głosowego. :slightly_smiling_face:

Dodaj tą stację jeszcze raz wg opisu powyżej i sprawdź :slight_smile:

@Celina niestety - radio się dodaje ale komenda głosowa nie działa - tak jak pisze kolega @Kraszewsky

Sprawdziłem - proszę o sugestie.

1 polubienie

@sdsi - podaj konkretny przykład - zrób zrzut ekranu i opisz dokładnie, w którym momencie coś Ci nie działa.
Trudno jest się odnieść do Twojego problemu jeśli nie wiemy co sprawdzasz, a przyczyn nie działania komendy głosowej może być wiele - najczęściej jednak będzie to literówka w nazwie, lub nazwa, której TTS nie jest w stanie poprawnie zrozumieć/zapisać.

Pokaż dokładnie nazwę dodanego przez Ciebie radia w Portalu Integratora.
Wypowiedz komendę “Włącz radio …nazwa dodanego przez Ciebie radia…”
i pokaż komunikat zwracany przez Jolkę:
“Niestety nie znajduję radia … nazwa zrozumiana przez Jolkę…”:
image

Ja to już wczoraj pokazałem Robię to ponownie na grafice poniżej. Nie ma żadnych literówek - po prostu radio dodane przez integrator nie jest rozpoznawane głosowo lub na chacie z Jolką. @Celina już to wyjaśniała - więc polecam jej wypowiedź przeczytać.

Link - Dodawanie stacji radiowych - #13 przez Celina

Radio 357 zostało już przez @Celina dodane natywnie, więc działa ale każde inne dodane przez integrator nie działa

Mój przykład:
obraz


Problemem jest słowo w nazwie stacji - radio

obraz

1 polubienie

@sdsi - dodałeś radio o nazwie “Radio 357” (domyślam się ponieważ nie pokazałeś zrzutu z Portalu) a komenda, którą próbujesz je wywołać “Radio 357” oznacza, że szukasz radia o nazwie “357”.
Z “Radio Nowy Świat” się udało ponieważ ma ono wprowadzony alias “nowy świat”.
Powiedz “Włącz radio Radio 375” i zadziała - aby się upewnić, że to Twoje Radio możesz zmienić link do okładki.

@Cezary.K - dzięki - jak zwykle Twój opis sytuacji jest wzorowy.

Z Radiem Nowy Świat się NIE udało ponieważ to jest radio natywne. I działa z wywołaniem “Radio Nowy Świat”. Gdyby było to radio z integratora to musiałbym powiedzieć " Radio Radio Nowy Świat". Tak więc jest inaczej - stąd nieporozumienie.

Dziękuję za wyjaśnienie

Jak widzisz w czerwcu zakładałem swoją stację “Radio Fama” i tak jak Ty nie zwróciłem uwagi na to jaką nazwę przyjmuję. Dopiero teraz Twoje doświadczenia i wyobrażenie jak to wszystko działa, po ponad pół roku dały mi obraz w czym może być problem. Jest nieporozumienie i wcale nie tak oczywiste nawet dla starszych stażem użytkowników. Myślę, że @Sebastian @jolka @Celina wiedzą jakie wnioski z tego płyną :face_with_monocle:; na szczęście mają nas :wave: testerów.

1 polubienie

'Włącz [radio] {szukana-fraza}'
Z Jolką trzeba czasami rozmawiać jak z dzieckiem - kolejno i wyraźnie :wink:
Ale spokojnie - nauczymy ją poprawnie interpretować podwójne słowo “radio”.
Pomyślimy też o wprowadzeniu aliasów dla prywatnych stacji.

2 polubienia

@Cezary.K pełna zgoda :grinning: A jeżeli - ja nowicjusz - mam jakąś uwagę to wyłącznie w 100% z troską i 0% pretensją, że coś nie działa. A może nawet działa tylko ja tego nie wiem :slight_smile:

Super projekt i dzięki, że jesteście.

3 polubienia

U mnie najwyraźniej jest problem z portalem Integratora. W ustawieniach radia nie mogę wybrać identyfikatora bramki…

Bramka jest dodana w urządzeniach, wykonują się kopie zapasowe ustawień, a po synchronizacji (o ile się wykonuje prawidłowo) nie mam dodanego radia na bramce. Nie wiem co się dzieje i gdzie szukać problemu. Może @jolka coś zaradzi …

@Maniek - wygląda na to, że problem dotyczył tylko Twojego konta.
Sprawdź teraz.

PS: Zapewne miało to jakiś związek z pożarem w OVH :wink:

Teraz działa, dziękuję.

@jolka Chciałem dziś dodać stream radia: https://wbgo.streamguys1.com/wbgo128

Dodałem do portalu integrarora, ale chyba jakiś czas na bramce jest za krótko ustawiony, bo stream przez www gra a przez bramkę przełącza do kolejnego/następnego mojego streamu.
P.S. próbowałem dodać wiadomość/zgłoszenie przez portal integratora ale nie mogę dodać tam kolejnego zgłoszenia. Ginie po naciśnięciu ‘wyslji’ .
Uprzejmie proszę o sprawdzenie i odpowiedź.
Pozdrawiam
Radek

Może spróbuj zrobić to z Asystenta domowego skoro już możemy…

1 polubienie