Jak sterować broadlinkiem (ir) w ha?

dodałem integrację broadlink więc jak teraz mogę sterować telewizorem? Bo po wydaniu komendy włącz/wyłącz telewizor dostaje komunikat że nie znajduje urządzenia choć w aplikacji ihc/broadlink mam dodany telewizor. Podkreślam że bramkę mam od niedawna więc proszę o instrukcję dla zielonych

1 polubienie

Na forum jest opis co i jak.
Tu masz link

A gdzie znajdują się te pliki w których trzeba coś po ustawiać ? Bo tam nie widziałem o tym informacji więc dla tego założyłem nowy temat na forum

W tym samym miejscu co wszystkie inne pliki .yaml, czyli ~/AIS. Od razu uprzedze kolejne pytania:

  1. Domyslnie tych plikow mozesz nie miec - nalezy je wtedy stworzyc
  2. Generalnie masz dwie opcje
  • trzymasz cala konfiguracje w jednym pliku yaml (configuration.yaml), bez tworzenia dodatkowych plikow (trudniej sie polapac w tym wszystkim)
  • tworzysz sobie osobne pliki na poszczegolne typy urzadzen, typu switch.yaml, sensors.yaml, fan.yaml etc. To rozwiazanie zapewnia wieksza przejrzystosc. Aby ‘zaladowac’ te dodatkowe pliki .yaml musisz uzyc polecenia !include (sa przyklady na forum, jest tez dokumentacja na stronie HA).

Wydaje mi sie ze HA nie analizuje konfiga linia po linii tylko wczytuje calosc wiec mozesz to dopisac w dowolnym miejscu. Przynajmniej ja nie zauwazylem roznicy w kolejnosci wstawiania !include.
Zreszta, zawsze mozesz zweryfikowac poprawnosc konfiga za pomoca HA (Konfiguracja->Kontrola Serwera->Sprawdz konfiguracje) :slight_smile:

To może Ci trochę podpowie

możliwość włączania/wyłączania telewizora udało mi się ale nie wiem jak dodać aby telewizor włączał się gdyż jest encją a nie urządzeniem a nie wiem jak to skonfigurować warunek akcji

Użyj enci i Zrob switch TV i powiąz go z wake on lan

jak włączać androidtv wol`em a wyłączać broadlinkiem przez ir i czy trzeba pingować tv wtedy?

Encje powinieneś miec