Jolka - przypomnij

Hej,

@araczkowski - te ostatnie zmiany Jolki dot. nowych komend oraz synonimów bardzo, bardzo fajne i kreatywne. Dzięki.

Tak myślę, że w bliższej lub dalszej priorytetowo przyszłości można pójść dalej i zaproponować Jolce głosowe ustawianie prostych przypomnień. Ja się już nawet ze dwa razy zapędziłem - coś trzeba zapamiętać, Jolka przypomni - biorę pilot naciskam mikrofon… ale czekaj - jeszcze tego nie umie…:slight_smile:

Coś w tym stylu:

“Jolka - przypomnij” → ok, co mam przypomnieć? → "Odbierz przesyłkę z Poczty → ok, kiedy mam przypomnieć? → “czwartek, godzina 19” → ok, powtarzać przypomnienie? → “Tak” → OK. Odbierz przesyłkę z Poczty, przypomnę w: czwartek, godzina 19. Powtórzę trzy razy co 5 minut.

No albo coś w tym stylu :wink:

Nie wiem czy to trudne czy łatwe - bo to chodzi o głosowe ustawienie automatyzacji. Ale zostawiam do banku pomysłów.

Pozdrowienia :wink:

Może ta integracja pomoże

1 polubienie

@Akszyn dziękuję, sprawdzę to przy okazji. Myślałem aby to było natywnie bardziej jolkowe :slightly_smiling_face:

Jedna automatyzacja dodaje wydarzenie dzięki usłudze google.add_event

Jak przyjdzie pora encja wydarzenia zmieni stan na ON i wykona zaplanowaną automatyzację:

@sdsi - Jak widać, to już jest możliwe do wykonania i jest opisane w dokumentacji.

Pewnie nie doczytałeś :slightly_smiling_face:

Pewnie nie doczytałeś dokumentacji lub nie zrozumiałeś - możesz już teraz to zrobić - ustawić przypomnienie komendą głosową.
Zacytuję:
Możesz skorzystać z usługi google.add_event , aby utworzyć nowe wydarzenie w kalendarzu.

Czy będzie prosto, to zależy od umiejętności pisania automatyzacji.

Nie zrozumiałeś wystarczająco idei:

Nie przeczę, że się nie da tego wyklikać, jak proponujesz - do tego dodając integrację z Google - jako pośrednika.

Jolka upraszcza parę spraw poprzez dodawanie takich rzeczy jako ostatnio, np. dodawanie własnych komend czy aliaów (synonimy) w interfejsie; chociaż można to było zrobić wcześniej inaczej (również zgodnie z dokumentacją). To słuszna idea, nie sądzisz?

Pozdrowienia i miłego wypoczynku :wink: