Kamery ip - rtsp - przetwarzanie, detekcja, zapis - rozwiązania integrowane z HA

hasło i login pewnie złe wpisał

Ja bym sprawdził wcięcia w pliku konfiguracyjnym !

  - platform: generic
    still_image_url: [http://192.168.100.xxxx](http://192.168.100.xxxx/):xxx/cgi-bin/snapshot.cgi
    name: Streaming Enabled
    stream_source: rtsp://login:hasło@rts kamery:554/live
    username: login
    password: hasło
    authentication: digest

Panowie u mnie kamery już działają. Tak jak napisałem wcześniej. Podałem swój konfig i modele kamer, na których u mnie działa.

Moja działająca konfiguracja to wpis w pliku configuration.yaml, w którym dodałem link do pliku camera.yaml, gdzie mam wpisane kilka kamer. Poniżej podaje raz jeszcze działającą konfigurację. Zwróćcie uwagę na porty, ponieważ w mojej konfiguracji podaje takie jakie mam ustawione w
swoich kamerach… Różne porty pozwalają na streaming obrazu z kilku kamer…

Wynik jest taki:

Czarne prostokąty to moja robota, a nie błąd w streamingu…

Jedynie nad czym walczę, jeżeli chodzi o kamery to obraz z kamery ze stacji bramowej Dahua. Niestety powyższe konfiguracje nie działają dla tego domofonu… Oczywiście na VLC streaming obrazu z kamery w domofonie działa poprawnie.

1 polubienie

Czy bramka może robić za rejestrator do kamer IP? Ktoś ma jakieś w tym temacie doświadczenia?

Masz na mysli rejestrowane ciagle czy tez w reakcji na zdarzenie?

Najlepiej ciągłe z wykorzystaniem dodatkowego dysku zew. np 1TB podpiętego do bramki i kamery IP wpięte w LAN.

Hmm… dobre pytanie. Nie wiem jak to bedzie z wydajnoscia.
Ja na osobnym lapku zainstalowalem sobie motioneye i nagrywam fragmenty, gdy kamera wykryje ruch. A przy okazji, gdy motioneye wykryje ruch (teoretycznie moglbym nagrywac non-stop), to AIS dostaje notyfikacje po mqtt i ja dostaje powiadomienie w aplikacji.

Jak juz rozmawiamy o kamerkach - ja zauwazylem opoznienie (rzedu kilkunastu/kilkudziesieciu sekund) miedzy tym, co faktycznie sie dzieje a tym co AIS widzi za pomoca kamerki. Jest to o tyle upierdliwe, ze zdjecie robione np w momencie otwarcia drzwi przedstawia sytuacje sprzed 20-30 sekund.

Ktos sie spotkal z takim problemem?

W nawiązaniu do tematu postu…
Kupiłem kamerkę Reolink RLC-410W i znalazłem fajną integracje dla kamer Reolink, jak na razie w wersji DEV ale po pierwszym dniu wydaje się być OK. Dzięki tej integracji możemy wyciągnąć dodatkowe encje:

  • binary_sensor czujnik ruchu z kamery który można wykorzystać w automatyzacjach (np. po wykryciu ruchu włączyć światło)
  • 4xSwitch, lampy IR, czujnik ruchu, powiadomienie email i nagrywanie ftp
    SharedScreenshot

PS
Dla mniej oczytanych, to jest integracja custom components więc należy pamiętać o poniższym :wink:

4 polubienia

Ktoś ma zrobioną kamerę przez ONVIF ?
Wiecie jak wyciągnąć binary_sensor ?
Dodałem Reolinka przez ONVIF, tu jest opisane jak, tylko przy do dodawaniu do HA trzeba zmienić port na 8000.
Oficjalna integracja daje pewność większej stabilności i można sporo sensorów wyciągnąć.
PS dzięki @Michał Mozdyniewicz :wink:

Mam bezmarkowy rejestrator z niby ONVIF ale nie działa mi z tą integracją. Kamery chodzą u mnie po RTSP.
Czy ktoś ma skonfigurowaną na bramce usługę camera.record?
Chodzi o monitoring z zapisem na podpięty dysk zewnętrzny z kamer IP.
np. 3strumienie HD 25FPS
Czy bramka da radę?

obraz

Sprawdziłem, samo podniesienie streamingu na bramce z jakości VGA do HD zwiększa znacząco opóźnienia. Lag jest ok. 20-30s w sieci LAN. Chyba nie ma sensu tak obciążać bramkę (używane zasoby CPU wzrost x2). Co prawda jest w tej chwili podłączona po Wi-fi. Może przeprowadzę jeszcze jutro testy przy podłączeniu kablowym bezpośrednio z routerem głównym. Ale jak by doszedł do tego jeszcze zapis na dysk… :thinking:

Ponowie pytanie i dodam swoje.
A jak u innych? Opóźnienia jakiego rzędu i przy jakiej konfiguracji? Może macie recepty na to?

U mnie, przy jakości VGA, podgląd z trzech kamer ma opóźnienie ok. 5-8s przy włączonej opcji preload stream.

Tak sie zastanawiam na co dokladnie wplywa opcja preload stream. Tylko na podglad kamery w interfejsie webowym Jolki czy takze na robienia zdjec za pomoca funkcji snapshot?

Z opisu w dokumentacji HA wynika, że prawdopodobnie polega na buforowaniu strumienia. Więc na funkcję snapshot pewnie ma wpływ. Tak mi się wydaje, sprawdź sam i porównaj.

U mnie na Reolink RLC-410W opóźnienie około 12s, dużoooo…
Kamera idzie na razie po WIFI, w tygodniu zrobię po LAN i zobaczę czy coś zmieni.
Integracje mam wg tego, sprawdzę jeszcze czy takie same lagi na ONVIF i dam znać

Po podpięciu bezpośrednio w LAN lagi na poziomie 8-10s ale sporo mniej przycięć. Było do przewidzenia. Ale i tak szału nie ma jeśli chce się robić snapshot przy wciśnięciu przycisku dzwonka. Trzeba by zwłokę obejść zanim kurier podejdzie do drzwi i wciśnie guzik, wykonać mu odpowiednie foto wcześniej. Myślę o detekcji ruchu aby snapshot robią się na bieżąco, a przycisk tylko wyzwał powiadomienie z odpowiednim :grimacing:. Dodatkowo można by zrobić przegląd kto kręcił się pod drzwiami/furtką. Do przemyślenia.

Próbował ktoś z Was sprawdzić opóźnienie na innej instancji HA niż Jolka?

Sprawdzone w HA Supervisor na HP T620 - opóźnienia porównywalne.
Odtwarzany strumień w VLC na komputerze w sieci LAN po kablu - ok 5-6s. Czyli nie zawile lepiej.

Witam.
Jeśli chodzi o kamery, które posiadam (Ipox) to też po dadniu przez integraję mają duże opóźnienia i zrywanie obrazu.
Dodałem również do bramki przez integrację Onvif kamerę obrotową HIKVISION DS-2DE4220IW-DE. Kamera się dodała, bardzo mała zwłoka i nie zrywa obrazu. Przy dodawaniu utworzyły się takie encje:

Last Reboot
My Field Detector1 Field Detection
My Motion Detector Rule Cell Motion Detection
Processor Usage
VideoSource_1 Motion Alarm
MyTamper Detector Rule Tamper Detection
Video SourceToken Image Too Dark
Storage Failure

oraz dwie encje wyłączone:

sensor.last clock synchronization
sensor last reset

Moje pytanie, czy jest możliwość sterowania tą kamerą z pozycji bramki, jeśli tak to jak to można zrobić.
I jeszcze mam pytanie do @crafal, jak robisz te ikonki na górnej belce bramki ?
Problem z ikonami rozwiązany.

Hej, kto poleci proste i łatwe w integracji kamery do użytku wewnątrz budynku? Chodzi o przyzwoitą jakość obrazu nie za miliony z opcją montażu pod sufitem jak i stojące na biurko. Nie muszą koniecznie być wifi.