­čĹęÔÇŹ­čÜÇ Kolejna Celina BETA wydana

:woman_astronaut: Kolejna Celina BETA wydana

To ju┼╝ ostatnia wersja Celina, kt├│ra ma kilka nowych funkcjonalno┼Ťci, teraz przez kilka dni je przetestujemy i po weekendzie wydamy na kanale stabilnym.

:warning: żeby to wszystko zadziałało poprawnie trzeba mieć też najnowsza wersję (2.0.2.CamCast) aplikacji mobilnej AIS dom z kanału BETA na Google Play

Co nowego:

1. ┼üatwe zdalne sterowanie aktywno┼Ťciami na bramce pod┼é─ůczonej do TV / monitora

Media moga by─ç odtwarzane na pod┼é─ůczonym do bramki g┼éosniku i/lub na pod┼é─ůczonym do bramki po HDMI telewizorze lub monitorze. Mo┼╝emy zdalnie (z przegl─ůdarki internetowej lub aplikacji mobilnej) sterowa─ç aktywno┼Ťciami (ekranami) na bramce pod┼é─ůczonej do TV. W ten spos├│b mo┼╝emy odtwarza─ç tre┼Ťci wideo z serwis├│w lub kamer.

2. Wideo z kamer

Przekierowanie obrazu z kamer na specjaln─ů aktywno┼Ť─ç w aplikacji na bramce mo┼╝na ┼éatwo osi─ůgn─ů─ç klikaj─ů w aplikacji Asystent domowy w przegl─ůdarce.

W przypadku tabletu (panelu sterowania) mo┼╝na u┼╝y─ç API:

Docelowo (żeby to było łatwe do wyklikania) udostępnimy dwa szablony automatyzacji:
a) w┼é─ůczenie TV po CEC i przekierowanie obrazu z kamery na TV
b) przekierowanie obrazu z kamery na panel sterowania (aplikacje Ais dom na tablecie)

gdyby kto┼Ť chcia┼é robi─ç automatyzacj─Ö i wywo┼éywa─ç to z API to tu s─ů serwisy:

Oczywi┼Ťcie opiszemy to w dokumentacji.

3. Rozdzielenie funkcjonalno┼Ťci na Mobile / Panel

Tu chodzi o to, ┼╝e niekt├│re funkcjonalno┼Ťci aplikacji AIS dom maj─ů tylko sens na wybranym kliencie, np. raportowanie lokalizacji z tabletu kt├│ry jest panelem sterowania nie ma sensu. Podobnie jak przesy┼éanie castowanie wideo z lokalnych kamer do urz─ůdzenia mobilnego kt├│re nie jest w sieci lokalnej.
Dlatego ┼╝eby to by┼éo bardziej jasne podzielili┼Ťmy te funkcjonalno┼Ťci. Oczywi┼Ťcie kod pod spodem jest ten sam, wi─Öc jak kto┼Ť chce z telefonu robi─ç panel sterowania to oczywi┼Ťcie nie ma problemu.

a) AIS dom Mobile

b) AIS dom Panel

4. Mo┼╝liwo┼Ť─ç zdefiniowania lub wy┼é─ůczenia tekstu powitalnego

To zrobili┼Ťmy na pro┼Ťb─Ö naszego klienta, kt├│rego u┼╝ytkownicy mieli ju┼╝ dosy─ç losowych wierszyk├│w.
Dodatkowo ta funkcjonalno┼Ť─ç nie ma sensu w przypadku bramki PRO, bo tam wierszyki przy uruchomieniu nie s─ů potrzebne :wink:

je┼╝eli kliknie si─Ö w ten przycisk to otworzy si─Ö okienko do wpisania tekstu i utworzy si─Ö automatycznie pusty plik

dop├│ki ten plik b─Ödzie na bramce to nie b─Ödzie czytania losowych wierszyk├│w na starcie tylko zawarto┼Ť─ç pliku. ┼╗eby wr├│ci─ç do losowych wieszyk├│w wystarczy usun─ů─ç plik ~/AIS/ais_welcome.txt komenda:

rm ~/AIS/ais_welcome.txt

5. Wy┼é─ůczyli┼Ťmy integracj─Ö z MQTT SUPA

W┼é─ůczymy j─ů w kolejnej becie (w przysz┼éym tygodniu po wydaniu na kanale stablinym) i wydamy na kanale stabilnym prawdopodobnie w przysz┼éym miesi─ůcu.
Gdyby kto┼Ť chcia┼é ju┼╝ testowa─ç/u┼╝ywa─ç t─ů integracj─Ö to zawsze mo┼╝na ustawi─ç r─Öcznie MQTT bridge i zrestartowa─ç us┼éug─Ö MQTT na bramce - jest to teraz dost─Öpne z aplikacji:

To chyba wszystkoÔÇŽ Powodzenia :crossed_fingers:

5 polubień

Jedna sk┼éadowa nie u wszystkich si─Ö zainstalowa┼éa - chodzi o podgl─ůd z kamer na TV.
Gdyby by┼é z tym problem (podgl─ůdem z kamer na TV), to trzeba wpisa─ç w konsoli takie komendy:

curl -o "/sdcard/AisClient.apk" -L https://powiedz.co/ota/android/AisPanelApp-gate-release.apk
su -c "pm install -r /sdcard/AisClient.apk"
rm /sdcard/AisClient.apk

Oczywi┼Ťcie jak kto┼Ť nie instalowa┼é jeszcze, bety to nie ma problemu - poprawili┼Ťmy ju┼╝ t─ů sk┼éadow─ů i nowe instalacja b─Öd─ů ok.

PS
te komendy mog─ů chwil─Ö trwa─ç bo aplikacja ma ok 100M, powinno sko┼äczy─ç si─Ö tak:

PS2
aplikacja ma 100MB, bo ┼╝eby obs┼éugiwa─ç wszystkie kamery wbudowali┼Ťmy w odtwarzacz kompilacj─Ö ca┼éego najnowszego VLC playera
wg autor├│w VLC odtwarza wszystko - zobaczymy

2 polubienia

Czy to jest tylko w wersji beta ?

Czy moja bramka jest jaka┼Ť wybrakowana bo od pocz─ůtku nie mia┼éem ani czego┼Ť takiego a nawet nie mam takiego pliku w tej lokalizacji

Czy mo┼╝na samemu doda─ç te ÔÇťwierszykiÔÇŁ w wersji stabilnej ?

[ironia on]
┼Üwietnie, ┼╝e umiesz czyta─ç ze zrozumieniem, tak to napewno bramka jest problem :wink: w innych s─ů wierszyki tylko nie w Twojej!
[/ironia off]

A tak serio to ja nie wiem jak Ci to wytłumaczyć :frowning:

1 polubienie

Obejrzyj z d┼║wi─Ökiem, to mo┼╝e z┼éapiesz o czym mowa odno┼Ťnie wierszyk├│w.
Podpowied┼║ - 2:05

W mojej wersji dev1 nie mam czego┼Ť takiego jak wspominasz odno┼Ťnie

Wi─Öc chyba dosta┼éem okrojon─ů wersj─Ö bo u mnie to wygl─ůda tak od pocz─ůtku (mo┼╝e w filmiku jest kilka moich pomy┼éek np.: podczas wpisywania has┼éa lub omawiania z┼é─ůczy bramki)

@Akszyn

po pierwsze- czy jeste┼Ť na kanale stabilnym czy na kanale BETA?

Po drugie- jak uruchamiasz bramk─Ö, to czy ona jest pod┼é─ůczona do jakiegokolwiek g┼éo┼Ťnika/monitora/TV? Czy ┼é─ůczysz si─Ö z ni─ů tylko aplikacj─ů na telefonie?

Na kanale stabilnym i jest pod┼é─ůczona do telewizora

Skoro tak, to jak maj─ů Ci dzia┼éa─ç rzeczy, kt├│re s─ů jeszcze tylko na BETA? Jak b─Ödzie wydana wersja stabilna to wtedy pojawi─ů si─Ö u Ciebie (tu si─Ö odnosz─Ö do Twojego pierwszego wpisu wy┼╝ej).

Jak Twoja bramka si─Ö uruchamia i masz na ekranie animacj─Ö pocz─ůtkow─ů, to nie masz wierszyka? "Raz dwa, raz dwa trzy. Pr├│ba g┼éosuÔÇŽ itd), na ko┼äcu po ca┼ékowitym uruchomieniu Jolka m├│wi ÔÇťWitaj w domuÔÇŽÔÇŁ. Nie masz tego???

Nie mam wierszyka ale za to mam tylko

A wcze┼Ťniej wy┼Ťwietla sie co┼Ť typu uruchomienie zaj─Ö┼éo i podany czas a co do

To u mnie wszystkie brzmi─ů identycznie czy to Jolka czy Bartek czy Celina wi─Öc czy da si─Ö przywr├│ci─ç je do ustawie┼ä fabrycznych bez formatowania bramki aby ka┼╝dy brzmia┼é inaczej ? Bo po pierwszym uruchomieniu jak testowa┼éem glosy to ka┼╝dy brzmia┼é inaczej a od d┼éu┼╝szego czadu u mnie wszystkie brzmi─ů identycznie

Ju┼╝ ponad 2,5 roku u┼╝ywam dev 1 i wszystkie g┼éosy s─ů takie, jak by─ç powinny.
Nie ma czego┼Ť takiego, jak ÔÇťwybrakowana bramkaÔÇŁ, system jest jeden.

Jest natomiast co┼Ť takiego jak ÔÇťnamieszanie przez eksperymentowanieÔÇŁ :wink: i wtedy polecamy

Nie dziala kamerka ps3 eye z przyciskiem aquara oraz hey siri. Jak nacisne przycisk to bramka m├│wi b┼é─ůd sieci

Nikt nic nie wie w czym problem? Zalezy mi na tym

Po zainstalowaniu nowej aplikacji relase z ota ca┼éy czas si─Ö ┼é─ůczy z 127.0.0.1 i nie mo┼╝e si─Ö po┼é─ůczy─ç

Czy mo┼╝na prosi─ç o zaktualizowanie tego skryptu w dokumentacji o now─ů komend─Ö

Czy schematy ju┼╝ dzia┼éaj─ů ? Nie o to chodzi mi o to czy po importowaniu szablonu nie znikn─ů moje inne automatyzacj─Ö jak to mia┼éo miejsce w aktualizacji Bartek.A po drugie sprawdzanie konfiguracji nie dzia┼éa.Prosze o sprawdzenie czy tylko u mnie czy u wszystkich?

Jestem po┼é─ůczony przez tunel.
Potwierdzam sprawdzanie konfiguracji nie dzia┼éaÔÇŽ

Prosimy o poprawk─Ö i i malutk─ů aktualizacj─Ö