Na jakim zegarku zadziała AIS dom / Jolka?

Rozsypał mi się Fossil po roku i poszedł do serwisu. Tak sobie myślę, czy jest szansa na aplikację Jolki na inne systemy niż android? Zegarki Samsunga, czy Huaweia na baterii trzymają o wiele dłużej.
Szanowny zespole ai-speaker co ty na to?
Na iPhone też by się przydała @jolka

1 polubienie

No fajnie by było, żona ma zegarek Huawei WATCH GT z ich zamkniętym systemem, bateria trzyma co najmniej 2 tygodnie i wszystko pracuje bardzo płynnie, tylko tam nie ma sklepu więc nie ma jak “wsadzić” Jolki, podobnie chyba jest w Samsung GEAR.
PS Mój SMARTWATCH HUAWEI WATCH 2 SPORT też się zepsuł, pękła obudowa, naprawa prawie tyle co nowy zegarek :woozy_face:

Mnie kusi OppO
https://www.gsmmaniak.pl/1158538/oppo-watch-amazon-polska-cena/

1 polubienie

Ciekawe czy Jolka na nim pójdzie:

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google z interfejsem ColorOS Watch

Zegarek ma dwa procesory Snapdragon Wear 3100 + Apollo 3
więc pewnie będzie płynniej pracował, bateria jeden dzień nie więcej.
Trochę mnie te ceny przerażają, 1100-1500zł a tak naprawdę dwa lata i do wymiany.
A na przykład taki Huawei WATCH GT kosztuje około 500zł.

Ciekawe jak się będzie spisywał nowy procesor snapdragon wear 4100

już jest pierwszy zegarek z tym procesorem:

Z tego co wiem to szykuje się update aplikacji na zegarek, bo pojawiły się jakieś pomysły na usprawnienie.

Nie ma teraz planów na inne platformy (poza jedną ale to nie zegarek) i to mimo nacisków ze strony Huawei Mobile Services i rządu Chińskiego :wink:

Cytuje klasyka: “najpierw doprowadźmy to co zaczęliśmy do super używalności a potem zobaczymy”.

Oczywiście jak ktoś ma zasoby, żeby pisać aplikację na dowolną platformę, to jak najbardziej jesteśmy otwarci - pomożemy połączyć z bramką, całe API jest gotowe.

1 polubienie

Mój Fissil na razie 3 miesiące działa bez problemu i jedyny mankament to codzienne ładowanie. Na szczęści zajmuje to około godziny ale trzeba pamiętać o ładowaniu…

Nasz programista się ostatnio skusił i już wiemy, kto będzie odpowiedzialny za aktualizację na Wear OS :wink:

1 polubienie

Czekam w taki razie na recenzję z uwzględnieniem czasu pracy. Z góry dziękuję.

Pierwsze uruchomienie i zaakceptowanie wszystkich domyślnych ustawień przebiegło “prawie” bez problemu… zegarek aktualizował coś, a następnie wyświetlił info, że się bateria bardzo szybko rozładowuje i że musi wyłączyć usługi, był gorący :hot_face:

Potem (na 2 dzień) instalacja AIS dom i parowanie z bramką - wszystko zadziałało bez problemu. Zegarek bezbłędnie rozpoznaje i wysyła głosowe komendy i “gada” odpowiedzi z bramki. Ma fajny mikrofon, nie miał problemu ze zrozumieniem żadnej komendy. :+1:

Kilka kolejnych dni to już normalne działanie, ciężko powiedzieć jak bateria, bo większość czasu jest w ładowarce podłączona po ADB do Android Studio (kodowanie i debugowanie aplikacji).
W sieci znajdziesz pewnie lepsze recenzje ludzi, którzy się znają na zegarkach i bawią w testy takich rzeczy. Moje odczucie jest pozytywne. Oczywiście najlpesze jest to, że mogę sterować dowolnym urządzeniem w domu z zegarka i otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach w domu na zegarek - bo mam bramkę AIS dom :wink:
Gdyby nie taka możliwość to nie wiem czy ten zegarek był by mi do czegoś potrzebny :stuck_out_tongue:

PS
Będzie kilka ulepszeń w aplikacji na zegarek:

  1. Jeszcze łatwiejsze parowanie z bramką - teraz trzeba wpisać 6 cyfrowy pin co na zegarku nie jest takie banalne. PIN zostanie ale dodamy parowanie po NFC albo/i za pomocą powiadomienia.
  2. Wyłączanie ekranu automatyczne w aplikacji AIS dom, to już jest porawione
  1. Dodamy wyświetlanie godziny na ekranie z mikrofonem AIS

Automatyczne wyłączanie ekranu oraz godzina na aktywności z mikrofonem AIS spowoduje, że aktywność AIS może być cały czas na górze :slight_smile:

5 polubień
2 polubienia

Jaki polecacie najtańszy zegarek którym można obsługiwać głosowo Jolkę ? nie musi być na alegro

Tutaj jest dość fajny spis zegarków, które się nadają :slight_smile: Wybierz co Ci się podoba i poszukaj najlepszej ceny :wink:

Teraz kusi kolejna, nadchodząca premiera. Tym razem z nowym Snapdragon Wear 4100. Chyba poczekam dla porównania. Ciekawe czy będzie NFC.

1 polubienie

Nie wiem jak inne zegarki odczytują komendy głosowe, ale odkąd sparowałem mojego Fossila to dostał drugie życie. od półtora roku leżał w szafie, gdyż denerwowało mnie jego codzienne ładowanie. A teraz bajka. Odczyt komend ma super, odczytuje nawet cichy szept.
Mój model to: Fossil Q Explorist FTW 4004

Dzięki za komentarz :slight_smile: Miło przeczytać z rana, że komuś coś jednak działa :wink:

W nowej wersji którą wydamy za tydzień (9 września), szykuje się sporo fajnych rzeczy w temacie Wear OS:

  • Zegarek będzie podobnie jak telefon urządzeniem w systemie Asystent domowy

  • będzie można do niego wysyłać komendy z bramki (pytanie o aktualną lokalizacje, powiadomienia o zdarzeniach w domu, tekst do przeczytania …) Oczywiście tylko jeżeli zgodzimy się na zegarku na zapytania z bramki



  • w razie gdyby coś nie działało na zegarku, będzie można nam wysłać logi - inaczej ciężko jest diagnozować problemy (tą funkcjonalność z czasem wprowadzimy też do apki mobilnej i na bramkę)

Niebawem będzie trzecie życie zegarka :slight_smile:

4 polubienia

Skusili skutecznie przedsprzedażą…

3 polubienia

Zazdro :+1:t2: :heart_eyes: :money_mouth_face:

1 polubienie

Jaki to model co na zdjęciu?

Taki jak na opakowaniu producent napisał… OppO WATCH 46mm