Powiadomienia z bramki na telefon i zegarek Wear OS (AI-Speaker - Home Assistant)

Aby otrzymywać powiadomienia z bramki na telefon i zegarek należy zainstalować na telefonie oficjalną aplikacje HA i i podać dane naszej bramki AIS.

Następnie należy dodać automatyzacje wg przykładu poniżej:


Efekt jest na sreenach poniżej.


2 polubienia

Jaki to model zegarka ? Planuję kupić jakiś android wear OS ale wolę sprawdzony model.

Ja mam Huawei Watch 2. Zajrzyj w link poniżej, trochę pisaliśmy w tym temacie.
https://ai-speaker.discourse.group/t/aplikacja-ais-na-wear-os/108/10

Ciekawa opcja notyfikacji - działa, ale…

… dlaczego powiadomienia przychodzą dopiero po 3 minutach? - też tak masz?

PS: Zazwyczaj po 3 minutach już nikogo nie ma pod drzwiami :wink:
Powiadomienia przez Slack’a przychodzą max po 10 sekundach, a w najnowszej beta Jolka wyśle natychmiast głosowo na wszystkie telefony/tablety zgrupowane z bramką.

U mnie powiadomienie przychodzi od razu, nie mam żadnej zwłoki.

A co do najnowszej bety to mówisz o tej 0.104.3b2?

Tak w 0.104.3b2 jest już dostępne grupowanie odtwarzaczy:


apk’a na telefonie musi być w wersji 1.0.8 Player z http://powiedz.co/ota/

zainstalowałem z linku ale tam jest chyba wersja 1.0.7

Rewelacja :slight_smile: Nasłuchiwanie i przekierowanie dźwięku do telefonu działa bez problemu :slight_smile: W Hot word brakuje mi jedynie wyrazu Jolka :wink:
Jeszcze tylko notify do waszej apki zamiast tej oryginalnej i GPS i nic więcej do szczęścia nie potrzeba :slight_smile:
Apka podpisana 1.0.8 z ota instaluje się jako 1.0.7.

2 polubienia

tak w 100% się zgadzam:
-hot word musi być Jolka :wink:
-notify i GPS na waszej apce

1 polubienie

Witam,
chciałbym nieco odświeżyć temat powiadomień z bramki na komórkę.
Brakuje mi jak zwykle WIEDZY i w związku z tym mam pytanie - co należy wpisać tu:


bo przy próbie zapisu dostaje taki komunikat:
“Message malformed: required key not provided @ data[‘action’][1][‘domain’]”
Pomińmy akcje i treści przesyłane… to w sumie narazie bez znaczenia jest. Chciałbym by w wyniku zadziałania załóżmy czujnika ruchu były dwie akcje 1. zapalenie żarówki 2. komunikat głosowy na komórkę po wykryciu ruchu.
Proszę o pomoc (podejrzewam, że to wiedza podstawowa - no ale Każdy kiedyś zaczynał tą zabawę).
Pozdrawiam
Radek

Tu masz działający wzór

Niestety nadal ten sam błąd pomimo zrobienia tego wg Twojego wzoru:


po przejściu na edytowanie YAML-a

i po wpisaniu - jak niżej:

Przy próbie zapisu dokładnie ten sam komunikat:
Message malformed: required key not provided @ data[‘action’][1][‘domain’]

Co począć? @Tomasz
Radek

Now edytuj jako yaml tylko wpisz w ‘Dane usługi’ to co pisał Tomasz.

@Stravi DOKŁADNIE wpisałem to co podesłał @Tomasz i nadal jest ten komunikat o błędzie - przy próbie zapisu.
Samo wywołanie usługi i przesłanie komunikatu do telefonu z “Narzędzie deweloperskie - Usługi” działa - znaczy wysyła komunikat na telefon. Natomiast w automatyzacji zachowuje się dokładnie tak jak opisałem powyżej.
Co to może być?
Radek

EDIT1. - doszedłem… czemu nie chciało zapisać. Jest różnica pomiędzy kliknięciem na “trzy kropki” i “Edytuj jako YAML” a wklejeniem kodu bez tego klikania w kropki i Edytuj… Jak wkleiłem kod bezpośrednio w okienku automatyzacji - bez “Edytuj jako YAML” - druga akcja do wyzwalacza zadziałała zgodnie z oczekiwaniem.

Tak czy siak - @Tomasz , @Stravi dzięki za pomoc!
Radek

Witam problem coś się zmieniło odnośnie urządzenia id ponieważ.nie dostaje powiadomień

nic się nie zmieniło tylko źle podajesz identyfikator urządzenia mobilnego, dlatego masz komunikat

no mob id ...

zwróć uwagę, że identyfikator urządzenie mobilnego jest podobny do identyfikatora bramki dom- (myślnik) i unikalny numer:

mobile_ais_dom-xxxxx

PS
widzę już skąd się bierze ten błąd - mamy źle w przykładzie
zgłoszone do poprawienia

Naprawiłem już to ale dzięki :slight_smile:

Czy ktoś korzysta z tego rozwiązania?

Ja używam telegram. Jak coś na niego przyjdzie to wiem ze z bramki bo jako komunikatora uzywam messengera i watsappa.

Ktoś podpowie jak zrobić aby powiadomienia wyświetlały się dzień wcześniej?obrazki powyżej