Nasłuchiwanie aktywowane czujnikiem

Dzień dobry,

przejrzałem tematy i nie doszukałem się odpowiedzi. W skrócie muszę wykonać projekt do pracy inżynierskiej, polega ona na głosowym sterowaniu windą, a w zasadzie symulacją windy.
Chcę połączyć sterownik PLC siemensa 1200 lub 1500 z bramką AIS. Zapoznałem się z protokołem MQTT. Jedna rzecz mnie wstrzymuje z zakupem bramki AIS, ponieważ mam warunek w projekcie, że polecenia głosowe nie mogą być poprzedzone jakimś hasłem (ma to być intuicyjne i działać dla każdego), dlatego musi być nasłuchiwanie polecenia aktywowane czujnikiem (kiedy ktoś wchodzi do windy).
Pytanie: Czy bramka ma taką funkcjonalność, żeby nasłuchiwanie było aktywowane zewnętrznym czujnikiem? (sterownik PLC wysyłałby informację z czujnika do bramki)
Jeśli nie ma takiej funkcjonalności to czy jest to w miarę łatwa implementacja do zrobienia?
Wiem, że jest to projekt open source, więc wszystko powinno dać się zrobić, natomiast jako student nie wiem jak trudne jest to do zrobienia w praktyce. W teorii to jest jedna zmienna boole’owska…

1 polubienie

Tutaj powinieneś znaleźć odpowiedź na to pytanie

1 polubienie

Cześć Olaf - witamy na forum.
Ciekawy projekt się szykuje :wink:
Po zintegrowaniu PLC z AIS przez MQTT, Twój problem sprowadza się do dodania jednej prostej automatyzacji:
gdzie wyzwalaczem będzie zdarzenie MQTT:

a akcją usługa ais_ai_service.publish_command_to_frame:

PS: Jak już posklejasz to wszystko razem, koniecznie pochwal się na forum jak to działa.

4 polubienia

Dziękuję za szybką odpowiedź. Kiedy wykonam projekt to chętnie się pochwalę.