Odkurzacz xiaomi

U mnie integracja przeszła pomyślnie wszystko śmiga lecz raz na jakiś czas dostaje błędy typu.

Logger: homeassistant.components.xiaomi_miio.vacuum
Source: components/xiaomi_miio/vacuum.py:491
Integration: Xiaomi Miio (documentation, issues)
First occurred: 3:58:43 (1 occurrences)
Last logged: 3:58:43

Got exception while fetching the state: Unable to discover the device 192.168.1.47

Czy jest aby szansa aby ta integracja pojawiła się w oficjalnych integracjach ? :wink:

Witam

Drugi dzień próbuje dodać moj odkurzacz STYJ02YM powyższymi sposobami i niestety poległem.
To co udaje mi się uzyskać to wygląda tak



image

Próbowałem platform: miio2 i tez nie smiga …
Coś podpowiecie??

Spróbuje jeszcze na HA mam jeszcze obraz na proxmoxie i zobacze czy pójdzie …

… na HA zadziałał na miio2 na AiS pomogla zmiana nazwy na miio

Hm… moj styj się zintegrował ładnie:

2 polubienia

@stravi jak wy robicie lub gdzie szukać takie piękne style

Co konkretnie masz na myśli?

No chodzi mi o ten lovelance (chyba tak to się nazywa) do odkurzacza. Widzę że masz ty rowniez suszarkę, pralkę itd. Ja mam suszarkę i pralkę Miele ale nie wiem czy da się dodac je do HA.

Pralka/suszarka to są ikonki obrazujące stan urządzenia, ivory - nic nie robi, czerwony - praca, żółty - praca zakończona(wyświetlacz jeszcze działa), stany są na podstawie poboru prądu mierzone przez
Gosund SP111. Opis jak zrobić stany logiczne gdzieś tutaj na forum już jest.
Odkurzacz, obrazki są chyba z aliexpress :slight_smile: więc mogłeś je tam widzieć, ale też inni ich używają.
Zmobilizowałeś mnie i założyłem w końcu repozytorium na swoje configi, może kiedyś całą swoją konfigurację wrzucę.

2 polubienia

Dziękuję za repozytorium, jutro będę studiował. :grin::grin::grin:

No to masz jeszcze ku inspiracji zakładki w zakładce, bo wiadomo, ze każdy robi jak chce i ja też rożne ścieżki przechodziłem z UI.
Na końcu filmiku jeszcze bonus - nie dokończona zakładka z pokojami, w których można sterować temperaturą oczekiwaną i światłem, a odczytać stan czujników okien, temp, wilgotności, itp. w zależności w co dany pokój jest uzbrojony.

home_assistant_configs/Demo.mp4 at master · stravinci/home_assistant_configs · GitHub

1 polubienie

@Stravi - to dałeś popis tym filmem. Ponownie wiem, że nic nie wiem. Super robota :+1:

1 polubienie

Haha nie chodziło o popis :slight_smile:
Bardzo dobrze te zakładki sprawdzają mi się na tablecie, w połączeniu z automatyzacją, która przywraca zakładkę z wywozem śmieci po 30s, żeby dzieci lvl 1,5 i 4 nie otworzyły np. bramy.

Bardzo ale to bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. O ile na monitorze komputerowym człowiek łatwo radzi sobie z nawigacją, a bardziej zarządzaniem asystentem, o tyle zakładki w zakładce są ekstra pod tablet. Tam właśnie minimalizm uważam za nadrzędny.
@Stravi może zrobisz mały przewodnik?
Przynajmniej naprowadź na źródła wiedzy jak wykonać zakładki w zakładce.

Dzięki za miłe słowa.
Oczywiście podzielę się, ale teraz tylko telefon, więc bez kodu.
Użyłem kart warunkowych uzależnionych od input_text, a sam input_text jest ustawiany przez przyciski widoczne na filmie. Proste, tylko dużo pisania yaml’i :slight_smile:

1 polubienie

Super easy :slight_smile:

1 polubienie

A jak masz rozwiązaną zakładkę odpady (wyświetlanie ilości dni do wywozu danych śmieci) w jaki sposób i z kąt te dane pobierasz, bo szukam coś dla siebie ale wszystko co znalazłem ma jakieś wady, które wykluczają dane rozwiązanie a twoje wygląda super i spełnia moje potrzeby. Jak mógłbyś wrzucić swoją konfiguracje zakładki z odpadami ma swojego GitHub-a był bym bardzo wdzięczny.

1 polubienie

@Marco tutaj opisywałem jak to zrobiłem:

@Cezary.K i inni jeśli potrzebujecie więcej detali to pytajcie.

Jest tez gotowy: GitHub - bruxy70/Garbage-Collection: 🗑 Custom Home Assistant sensor for scheduling garbage collection (or other regularly re-occurring events - weekly on given days, semi-weekly or monthly)

1 polubienie

Ja pozostanę przy swoim, ale to jest właśnie piękno HA - każdy bierze to co mu się podoba, a nie to co wymyślił producent oprogramowania.

1 polubienie

można użyć progrmiku :slight_smile: pod windowsem
https://github.com/PiotrMachowski/Xiaomi-cloud-tokens-extractor/raw/master/token_extractor.exe

1 polubienie