­č¬ä Oficjalne przej┼Ťcie na Home Assistant Supervised

Pro┼Ťba o pomoc.
Wr├│ci┼éem po tygodniu do domu. System nie dzia┼éa. Na porcie obervera (4357) wszystko gra (Supervisor:|Connected| |Supported:|Supported| |Healthy:|Healthy) ale na porcie 8123 brak dost─Öpu, na MQTT (8099) brak. ┼╗adne urz─ůdzenia nie dzia┼éaj─ů.
Dostęp po SSH działa, root się loguje. Restart supevisora HA nie pomaga.

Kto┼Ť ma mo┼╝e jaki┼Ť pomys┼é? podpowied┼║, gdzie szuka─ç?

Co ciekawe - uruchamiam TasmoManagera - pokazuje, ┼╝e ┼é─ůczy si─Ö z serwerem, widz─Ö urz─ůdzenia.

Pozdrawiam

Witam, czy uda┼éo si─Ö rozwi─ůza─ç ten problem? Moja bramka zachowuje si─Ö identycznie, bootÔÇÖuje si─Ö do tego samego moment i nie rusza dalej. Bramka nie pojawia si─Ö w sieci. Czy mo┼╝na jak─ů┼Ť podpowied┼║? Dzi─Öki.

I tak i nie. Po pierwsze pod┼é─ůczy┼éem pod kabel aby dosta─ç IP, po drugie i tak poczeka┼éem d┼éu┼╝ej (nie wiem ile musia┼éem bo zapomnia┼éem na 1 dzie┼ä). P├│┼║niej uruchomi┼éem WIFI w HA i teraz dzia┼éa dobrze to znaczy nie wracam do tego co by┼éo tylko ju┼╝ dzia┼éam na prz├│d st─ůd pocz─ůtkowe zdanie.

@S_M
Bez jakichkolwiek log├│w chyba nikt nie b─Ödzie w stanie pom├│c.

Masz sprawny kabelek Ethernet?
DHCP prawidłowo rozdaje adresy IP w tej sieci LAN?

Mo┼╝e na kart─Ö wgra┼ée┼Ť obraz Armbiana dla innego sprz─Ötu (wersji bramki)?

U┼╝ywasz Windows?, je┼Ťli tak to co pokazuje arp -a i czy to s─ů faktycznie wszystkie urz─ůdzenia w sieci?

@Yoki, @szopen
Dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║ na m├│j wpis i pr├│b─Ö pomocy. Nie b─Öd─Ö wyja┼Ťnia┼é sk─ůd wynikn─ů┼é m├│j problem, bo to nic nie wniesie do tego tematu. Chcia┼éem tylko powiedzie─ç, ┼╝e proces bootÔÇÖwania systemu jaki przedstawi┼é Yoki na zdj─Öciu by┼é jak najbardziej poprawny. Po wy┼Ťwietleniu ostatniej linii bootÔÇÖowania, system tylko czeka na pod┼é─ůczenie sygna┼éu do z┼é─ůcza ETH. Ka┼╝de pod┼é─ůczenie/od┼é─ůczenie przewodu do ETH jest komunikowane na li┼Ťcie bootÔÇÖowania. Nast─Öpnie najlepiej wej┼Ť─ç do ustawienia routera i sprawdzi─ç jakie zosta┼éo przypisane IP dla DEV3 na li┼Ťcie DHCP klient├│w. A p├│┼║niej to tylko same przyjemno┼Ťci z logowania, konfigurowania i u┼╝ytkowania HA. U mnie dodatkowo pojawi┼é si─Ö problem zbyt ma┼éej ilo┼Ťci pami─Öci na karcie SD, ale to ju┼╝ jest opisane w innym po┼Ťcie jak z tym sobie poradzi─ç.

1 polubienie