Ogólne: Wgrywanie oprogramowania do urządzeń IoT (AI-Speaker - Home Assistant)

Trzymając przycisk podłącz standardowe zasilanie dla Sonoff Sv. Z tego co widzę jest bezpieczne od 5-24V.
Następnie podłącz, cały czas trzymając przycisk, konwerter do USB i spróbuj wgrać program.

Dałem dwa zasilania jedno standardowe i trzymając przycisk podłączyłem do komputera USB i to samo. Na pewno nie jest to uszkodzony kabel ponieważ ja kabla nie używam


W tym momencie wygląda to tak po daniu zasilania 12 volt kontrolki się świeca i jest delikatny cichy pisk czy coś w tym stylu. Chyba że trzymam przycisk wtedy się nie swieci. Może uszKodzony jest konwerter

Spróbuj bez zasilania z konwertera 3,3V.
Bez zielonego przewodu.
Kończą się mi pomysły. Możliwe, że coś jest uszkodzone ale bez monitora (konsoli) dla portu szeregowego nic nie zobaczysz.

Jakim programem mogę zobaczyć ten port szeregowy? Tylko żeby nie był za mocno skomplikowany. Może coś pokombinuje wieczorem i już zamówiłem drugi konwerter.

Najprostszy jaki używam:


Generalnie służy do obsługi komend AT w modułach ESP8266 ale ma wbudowany również monitor portu/ konsolę. Wybierasz port, prędkość i klikasz Connect. Otwierasz przyciskiem monitor w nowym oknie. Program działa bez instalowania i waży 384KB.

Nie wiem o co chodzi. Klikam connect serial monitor wyskakuje coś takiego po chwili AppStack i tyle.


Zupełnie nic więcej.

Ale mam jeszcze coś takiego po odłączenie i podłączeniu wyskakuje coś takiego


Poza tym nic więcej. Może żebym umiał się tym obsługiwać.

Ja uzywam programu Termite. Jest mega prosty - w ustawieniach wybirasz port COM, pozniej klikasz connect i tyle.
Ja fleszowalem rozne sonoffy, zawsze zasilanie szlo z konwertera, nie z USB. Konwerter podlaczam bezposrednio do portu USB, bez zadnych dodatkowych kabelkow USB. Albo jest uszkodzony konwerter albo Sonoff SV ma inaczej podpiete GPIO0 i wcisinecie przycisku on/off nie zwiera GPIO0 do masy.

W programie termite wybieram port klikam connect i nic pisze żebym czekał na wysłanie danych przez urządzenie lub napisał w wierszu. Dołączam i podłączam sonoffa i nic się nie dzieje? Czy muszę coś zrobić jak włączę ten program.?

Jeśli w oknie konsoli nic się nie zmienia przy naciskaniu przycisku w Sonoff, to raczej komunikacja nie działa.
Spróbuj odpiąć i ponownie zewrzeć przewód komunikacji rx konwertera. Jeśli nic się nie pojawi na ekranie, to prawdopodobnie jest uszkodzony.
Powinieneś zobaczyć pojedyńcze przypadkowe znaki przy każdym zwieraniu przewodu.

Witam. Rozwiązałem problem by w uszkodzonym konwerterze.
Już mam wgrane oprogramowanie. Tylko teraz mam problem z dodaniem sonoffa do aplikacji.
Mam to robić z poziomu telefonu ? Połączyć się z sonoff przez wi-fi ? Czy ta aplikacja jest płatna ? Ponieważ na filmiku w którym pokazuje jak to zrobić ma wgl inny panel niż ja w telefonie. Nie mam takich opcji na aplicjacj AIS DOM. Pomoże mi ktoś dodać sonoffa SV do aplikacji ?

Zakładam, że wgrałeś ais-Tasmota 8.4, tu masz opis

Jedyne co pobralem to ais dom aplikacja na telefon ale panel jest całkiem inny i nie mam takich funkcji jak na instrukcjach


Poza tym nic więcej nie mam.
Identyfikator wpisałem sam.
Po. Uruchomieniu kreatora wyrażam zgody na mikrofon aparat itp. I potem każde mi zeskanować urządzenie ale skąd mam wziąć ten kod do zeskanowania.
Czy muszę pobrać coś jeszcze na komputer?

Zakladam ze masz bramke AIS, tak? Musisz zatem zalogowac sie na ta bramke (albo przez panel www albo podlaczajac monitor/tv pod gniazdo HDMI), tam znajdziesz link do zeskanowania.

Aplikacja służy do połączenia z Asystentem domowym czyli programem zainstalowanym na bramce. Masz bramkę? Zacznij od tej strony:

Nieee nie mam bramki. Bramka to te urządzenie? Musiał bym je kupić tak?
Dało by radę zrobić to bez tego? W jakiś inny sposób?

To nie jest projekt oparty na chmurze. Działa lokalnie na bramce.

Takie coś z takim czymś ale bez takiego czegoś, to zawsze dało by radę zrobić. :grin:

A masz może jakąś instrukcje? Czy coś w tym stylu.?

Ale co chcesz zrobić?