Pilot /modyfikacje

Witam.
Za sugestia @Celina wykonałem mała modyfikacje pilota.
Ma ona na celu poprawić zasięg pilota.
I zamierzony cel został osiągnięty choć nie spodziewajcie się tu rezultatów plus 100%.
Zasięg zwiększył się o około 25% ale co ważniejsze dla mnie poprawiła się jego stabilność.
Czyli bardziej dokładnie odczytuje komendy głosowe z pilota :slightly_smiling_face:
Oczywiście duży wplyw na to ma miejsce bramki która u mnie jest obok rutera wifi.

Poniżej kilka zdjęć druciarstwa :slightly_smiling_face:

4 polubienia

Ostro Panie pojechałeś :slight_smile:

na zdjęciach nie widać dobrze co jest przecięte… ale wygląda, że chyba tylko masa.
Upewnij się, że połączenie z anteną zostało przerwane (przedzwoń to miernikiem).

Żeby uzyskać lepszy sygnał z anteny zewnętrznej, trzeba odciąć wewnętrzną, w przeciwnym razie sygnał nie poprawi się… a nawet może się pogorszyć.

Chyba pewniej by było tak:

ekran zewnętrznej anteny do uziemienia i przewód środkowy do toru anteny

Hack inspired by:

PS
Oczywiście link do Allegro aktualny - piloty się jeszcze nie skończyły :wink: hehe

@jolka wiem że nie wyglada to fachowo ale jest dobrze. Niestety w domu nie mam swojej stacji lutowniczej z pracy :slightly_smiling_face:
Przedzwonione i jest dobrze :slightly_smiling_face:
Spokojnie pilot działa prawidłowo :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Na wemos D1 mini też już to zrobiłem :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

A dokładnie jaka to jest antenka?

OK, zamówiłem sobie większe, 6dBm i 12 dBm.

TU cały opis

Nie ma nic o antence :wink:

Antenę dobiera się dla częstotliwości.

obraz

No tyle to się domyśliłem po przykładzie z Wemosem :slight_smile:

1 polubienie

Ma ktoś może STL do większej obudowy dongla pilota, tak aby można było umieścić w niej gniazdko anteny zewnętrznej?