👷‍♀️ PRACE SERWISOWE - STARY TUNEL MOŻE BYĆ NIEDOSTEPNY

PRACE SERWISOWE

:construction_worker_woman:

Przenosimy darmowe usługi na https://fosshost.org/

Zdalny dostęp do bramek przestanie działać, na kilka godzin… max kilka dni… w przyszłym tygodniu wszystko wróci do normy.

Za utrudnienia przepraszamy :heart:

PS

Nie dotyczy to bramek które są na kanale BETA i mają już Tunnel Cloudflare.
Jeżeli ktoś bardzo chcec mieć dostęp do bramki zdalnie i nie chce czekać to wystarczy przejść na kanał beta i zaktualizować.

Ja jeszcze nie aktualizowałem do Hugo z powodu problemów z Z2M, o których pisali między innymi @Stravi

Teraz nie wiem czy aby móc utrzymać zdalny dostęp aktualizować się do Hugo ryzykując utratę konfiguracji Zigbee… @jolka Czy na ten problem - braku automatycznej konfiguracji usługi zigbee (conbee II) była wydana jakaś łatka?

2 polubienia

@jolka A od kiedy ma tunel nie działać?

@Cezary.K mi na Hugo ładnie conbee II śmiga, zero problemów, oczywiście problem że po restarcie odłącza urządzenie oraz usługę zigbee i podłącza (lub nie) ponownie nadal występuje.

1 polubienie

Lepszego momentu nie mogliście wybrać :smiley:

Akurat regulowałem sobie zraszacze, włączyłem z apki, ale wyłączyć już nie mogłem. Pozostała ucieczka, bo otwieranie przegladarki trochę czasu zajmuje :stuck_out_tongue:

Ja jestem od jakiegoś czasu na becie (Iga)

i też nie mam dostępu do tunelu od kilku godzin więc czy mogę go samemu przywrócić? Nawet ponowne uruchomienie tunelu nie pomaga.

Zauważyłem że na portalu integratora jest dostępna wersja VPN ale tylko dla bramek pro

Jakby co ja mam najnowszą betę Iga i wszystko śmiga bez problemu.

1 polubienie

Bez paniki, znając zespół AIS, wieczorem, max jutro rano będzie wszystko śmigać.
Jeden dzień wytrzymamy, a aktualizowac do Hugo to chyba lepiej posiedzieć dzień po ciemku :yum:

1 polubienie

Już :cloud: jest onlie :slight_smile:

4 polubienia

Były poprawki na z2m, na Iga działa stabilnie. Aktualnie mam tylko problem z modbusRTU ale poprawka jest w 2021.7.4 także pewnie na dniach będzie na beta.

1 polubienie