Problem z lokalizacją

Drodzy forumowicze chciałbym podzielić się swoim problemem. Ostatnio musiałem się przeprowadzić pod inny adres. Zmieniłem adres domowy w Jolce, w Google. Wyczyściłem cash aplikacji AIS. Mimo tego geolokalizacja mi warjuje u wszystkich domowników. Kilkadziesiąt razy na dzień pokazuje, że jesteśmy pod starym adresem domowym, mimo, że strefa dom jest ustawiona pod właściwym adresem. Miałem automatyzację na załączanie automatyczne alarmu po opuszczeniu wszystkich domowników strefy domowej i musiałem ją wyłączyć. Bez przerwy załączał mi się alarm w domu… Nie wiem co się dzieje. Potrzebuję pomocy. Macie jakieś pomysły? Może @jolka coś podpowie?

1 polubienie

@Maniek niestety nie bardzo Ci pomogę ze zmianą lokalizacji ale próbowałem dodać wywołanie usługi “ais_ai_service.mob_notify” poprzez automatyzację po wejściu/opuszczeniu strefy i nie chce mi to zadziałać.
Mam w związku z tym pytanie do Ciebie czy mógłbyś pokazać swoją automatyzację /jeśli to nie tajemnica/ dotyczącą wejścia/wyjścia ze strefy wraz z uruchamianiem Akcji w AIS.
Może trochę by mi to pomogło uruchomić moje automatyzacje dotyczące geolokalizacji.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Radek


U mnie wygląda to tak…
A tu w wersji tekstowej:

3 polubienia

Dzięki. Faktycznie inaczej to zrealizowałeś… jedno pytanie: strefa : “not_home” - to standardowa strefa po opuszczeniu strefy/stref zadeklarowanych? u mnie wyświetla się : “poza domem” - czy u Ciebie jest tak samo? czy coś zmieniałeś - bo takiej strefy nie ma wśród zadeklarowanych.
Radek

To jest stan w kodzie, stany są z reguły po angielsku, a to co się wyświetla to opis stanu, który coraz częściej jest spolszczony.

@rkawalek not_home to odpowiednik po angielsku poza domem. Jak wpisałem po polsku to nie działało u mnie…dlatego jest not_home…

ok. czyli nazwy stref podajemy jako identyfikatory encji ? tak ?

Stany które podajemy w automatyzacjach najlepiej sprawdzać w:
image

ok. rozumiem. ale nie podajemy nazwy w tym wypadku Strefy tylko nazwę encji odpowiadającej za tą strefę. Tak?

@rkawalek podajemy device.trucker lub person czyli osobę (użytkownika) pod którego podpięty jest device.trucker a home lub not_home to jest strefa

A u mnie wciąż głupieje geolokalizacja…ręce opadają…

OK. Dzięki ! Poprawiłem dwie automatyzacje - spróbuję za pół godzinki jak będę zmieniał strefy :wink: i dam znać czy zadziałało. Ja próbowałem zrobić w oparciu o “Geolokalizacje” - ale nie chciało działać.
Radek

Fajnie :+1: :clap:
Jak znajdziesz chwile, to zrób osobny temat i opisz dokładnie krok po kroku jak masz to zrobione.

1 polubienie

Mnie nie udaje się rysować wogóle trasy. Próbowałem już z samą lokalizacją z telefonu i przez integracje AIS Owntracks. I ani tędy ani tędy się kreski nie rysują. Adresy mi zmienia jak się przemieszczam a kreski narysować nie chce. Próbowałem to omówić z @jolka ale niestety nic to nie pomogło. Po wpisaniu czasu z jakiego ma rysować - NIC SIĘ NIE RYSUJE.
Narazie odpuściłem - ale mam w planach wrócić do tematu.
Radek

Problem w tym, że dopóki nie zmieniłem adresu wszystko działało poprawnie. Teraz dzieje się jak się dzieje… :wink:

Chodziło mi żebyś zrobił nowy temat pod tytułem “Automatyzacja uzbrojenia alarmu”
:wink:

a może jakieś urządzeni z grup.moja_rodzina zostało pod starym adresem ?
:upside_down_face:

a jak nie to może:
-zrób od nowa grupa.moja_rodzina z nową nazwą
-zamiast grupa spróbuj wyzwalacza dla pojedynczej osoby

U mnie zmiany nie zadziałały… ale mam pytanie co to znaczy "Atrybuty stanu (YAML, opcjonalnie) - “passive: false” w atrybutach stanu encji “zone…” Coś mi się kojarzy, że czytałem że to ważne ustawienie jest - ale nie kojarzę do czego… ???
Radek

Podczas tworzenia strefy masz to opisane.

“Strefy pasywne nie są widoczne w interfejsie użytkownika i nie są używane jako lokalizacje dla śledzonych urządzeń. Są one przydatne do tworzenia automatyzacji”
Czyli jeśli ja chcę zrobić automatyzację z odczytaniem NA GŁOS komunikatu że “wyjeżdżasz ze strefy…” czy “wjeżdżasz do strefy…” to powinienem użyć stref “pasywnych” ???. Patrzę teraz na encję :
Encja
zone.rk_strefa_praca
która ma stan:
Stan
zoning

i tak się zastanawiam, czy ten"pasywny tryb" przypadkiem nie jest przyczyną braku poprawnego odczytywania przez bramkę zmiany statusu encji person.radoslaw ???
Encja person.radoslaw ma w tym momencie stan home a jak zmienię lokalizację i tym samym strefę - to przybiera wartość “friendly_name: w pracy” na przykład.
Czy automatyzacja zadziała po podaniu “friendly_name” ???
Radek