Ściemnianie oprawy sygnałem 1-10v

Cześć lekki oftop ale liczę na waszą pomoc. Szukam bezprzewodowego rozwiązania do ściemniania opraw led sterowanych sygnałem 1-10v Czyli nadajnik do puszki pod kneflem a odbiornik do lampy który wystawi tylko sygnał 1-10v. Zasilane 230 :slight_smile: Jak ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem to będę serdeczne wdzięczny za wskazanie.

Cztery lata temu przerabiałem temat. Nie znalazłem wówczas urządzenia bezprzewodowego. Ale chyba od tego czasu coś się zmieniło… U siebie w końcu założyłem w rozdzielnicy przewodowo takie coś:


Oprawy zasilane z jednego centralnego zasilacza stało prądowego 240W. Mean Well ma fajną rodzinę zasilaczy z uniwersalnym wejściem sterowania PWM, 0-10VDC, rezystor.

Po pobieżnym przeglądzie internetu stwierdzam, że nie wiele się w tym temacie zmieniło.
Osobiście dziś poszedł bym na zupełne skróty i połączył takie dwie płytki w jedno.
Moduł wykonawczy 0-10V

sterowany prze Tasmota ESP8266 jako ściemniacz PWM. Można z taką płytką i wówczas zasilanie z jednego źródła (jeśli masa może być wspólna).

Jeśli podasz więcej szczegółów co do opraw ich ilości, mocy, układów zasilających i na jakiej funkcjonalności Ci zależy, mogę wówczas podpowiedzieć coś więcej. Ze źródeł LED wydaje mi się, że coś tam wiem.

Dzięki za wsparcie, są to oprawy greenie linea pro, maja już wbudowane zasilacze.

Trochę miejsca w tym profilu masz… Tylko zostaje pytanie co zrobić jak sterowanie z modułu ESP padnie? Jeśli to nie będzie problem, to śmiało i za małe pieniądze możesz zrobić próbę na stole. Jeśli wypali, to wstawić do linii i pomyśleć o antence, bo z tego co widzę niezła klatka Faradaya będzie.
Chyba sam spróbuję… :thinking: tylko płytki musiał bym zamówić. Dodaję do swojego TODO… najwyżej płytki do kompletu w szufladzie dołożę.

P.S.
Jeśli szukasz profesjonalnego rozwiązania i nie zależy Ci na integracji z HA, to profesjonalni dostawcy oświetlenia mają takie moduły. Z uwagi na ich specyfikę i brak możliwości integracji z HA nigdy nie brałem ich pod uwagę.

Jednak coś się zmieniło…
Coś takiego jeszcze znalazłem:

Dzięki bardzo ta pierwsza propozycja wydaje się sensowna, te kolejne widziałem ale pilot nie wchodzi w grę.

Możesz opisać to rozwiązanie? Czy wspolpracuje z przyciskami dzwonkowymi? Sposób podłaczenia z centralnym zailaczem? Szukam rozwiązania kablowego, ten moduł na RS485 więc da radę podpiąc do sterownika PLC a sterownik do AIS (HA) aby miec sterowanie bezprzewodowe, w przypadku problemów z AIS (HA) nadal PLC będzie robił swoje. Napewno nie chcę opierać automatyki domowej na Wi-Fi.

Wcześniej już ten moduł widziałem ale do szczęścia brakuje obsługi lokalnego przyciski :slight_smile:.

Napisali że współpracuje z Ikea więc powinno działać z ich knefelkiem.

Tak… to bardzo przemyślane i dobre produkty. Mają sporo dodatkowych funkcji np regulowana rampa dla stopniowego wygaszania, funkcje czasowe.
Mam ten model:

Trochę mi się nie chce ale podlinkuję coś jeszcze:
https://astat.pl/dostawcy/eltako/